Hangi dil alfabesinde daha fazla harf vardır? Arapça Türkçe Yunanca Rusça

20 Nisan 2019 günü Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında sorulan sorular ve cevapları. Yarışmaya İstanbul’dan katılan 21 yaşındaki Burak Tayyip Çevik, aslen Bolulu. Şu anda Nişantaşı Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü okuyan Burak Bey, aynı zamanda on sekiz yaşında kurduğu bir organizasyon şirketi sahibi. Yarışmadaki hedefi 15.000 TL olan Burak Tayyip Çevik, ödül kazanması durumunda, bu parayı yeni girişim fikirleri için kullanmayı planlıyor.

Hangi dil alfabesinde daha fazla harf vardır? Arapça Türkçe Yunanca Rusça Doğru Cevap: Rusça

Aslen Amasyalı 35 yaşındaki Onur Yağmur, yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Onur Bey, yüksek lisansını İtalya’da Bacconi Üniversitesi Ekonomi Bölümünde tamamlamış. Bir yazılım şirketinde finansal yönetim sorumlusu olarak çalışan Onur Yağmur, yarışmaya eğlenmek ve güzel zaman geçirmek için katıldığını söylüyor.Onur Yağmur Kim milyoner olmak ister

Eşinin başvurusu üzerine yarışmamıza katılan 42 yaşındaki Cem Güney Çevikbaş, evli ve bir çocuk babası. Aslen Ispartalı olan ve yarışmamıza Antalya’dan katılan Cem Bey, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü mezunu. İç mimar olan Cem Bey, bir sene önce radikal bir karar alıp şehir hayatı yaşamaya ara vermiş. Şu anda Antalya’nın bir köyünce çiftlik işleriyle uğraşan Cem Güney Çevikbaş, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayla keçi almak istediğini söylüyor.

Divanı Lugatit Türkde geçen Alavan ne demektir? Zürafa Vaşak Geyik Timsah seçenekleri verildi ve yarışmacımız Melike Belkıs Erkan çift cevap joker hakkını da kullanmasına rağmen doğru yanıt veremedi. Divanı Lugatit Türkde geçen Alavan kelimesi Timsah anlamında kullanılmıştır. Doğru Cevap: D şıkkı Timsah olacaktı..

Ankara doğumlu olan 58 yaşındaki Melike Belkıs Erkan, evli ve bir çocuk annesi. Ankara Üniversitesi Biyoloji Bölümü mezunu olan Melike Hanım, ihtisasını İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümünde tamamlamış. Otuz dört yıldır eğitimci olan yarışmacımız, on yıldır da Prof. Dr. unvanına sahip.
Melike Belkıs Erkan Kim milyoner olmak ister

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 20 Nisan 2019