Hangi hayvan türleri popolarından nefes alır?

Hangi hayvan türleri popolarından nefes alır? Bukalemun Kaplumbağa Yarasa Kurbağa

1993 Amerika doğumlu olan Ahmet Buğrahan Yanık, iki yaşındayken ailesiyle birlikte Erzurum’a dönmüş. Evli ve eşi hamile olan Ahmet Bey, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu. Yüksek lisansını da aynı üniversitede tamamlayan Ahmet Bey, şu anda şehir tiyatrosunda oyunculuk yapıyor. Yarışmacımız ödül kazanması durumunda, bu parayla Amerika’ya yerleşmek istediğini söylüyor.

Hangi hayvan türleri popolarından nefes alır? Bukalemun Kaplumbağa Yarasa Kurbağa

Hangi hayvanın bazı türleri popolarıyla nefes alabilir?
A) Kaplumbağa
B) Bukalemun
C) Yarasa
D) Kurbağa…

Cevap: Poposuyla nefes alan hayvan Kaplumbağa’dır

Yarışmaya İzmir’den katılan 27 yaşındaki yarışmacımız Elif İrem Koç, Boğaziçi Üniversitesi Çevrebilimi Bölümü mezunu. Yüksek Lisansını Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümünde tamamlayan Elif Hanım, yarışmada 250.000 TL kazanmayı hedefliyor. Elif Hanım, hedefine ulaşması durumunda, bu parayı annesine bir ev satın alabilmek, hayır işleri ve gezmek için ve kullanmayı düşünüyor.

Aslen Kastamonulu olan 38 yaşındaki yarışmacımız Ozan Akar, İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. On bir yıl yurt dışında yaşamış olan Ozan Bey, sekiz ay önce Türkiye’ye kesin dönüş yapmış. Şu anda uluslararası bir firmada Türkiye direktörü olarak çalışan Ozan Bey, yarışmada gidebildiği yere kadar gitmek istediğini söylüyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Hangi hayvan türleri popolarından nefes alır? (1 Yorum)

Eklenme Tarihi: 23 Temmuz 2018