Hangi hayvanın vücudundaki kan basıncı daha yüksektir Aslan Fil Yarasa Zürafa

Hangi hayvanın vücudundaki kan basıncı daha yüksektir Aslan Fil Yarasa Zürafa Doğru Cevap: Zürafa olacak..

Hangi hayvanın vücudundaki kan basıncı daha yüksektir Aslan Fil Yarasa Zürafa Doğru Cevap: Zürafa olacak..

 

1951 Yılında Asfalttaki yaya çizgileri ilk hangi ülkede kullanılmıştır? Asfalttaki yaya çizgileri ilk hangi ülkede kullanılmıştır 1951 yılında: Fransa Almanya Birleşik Krallık ABD Cevap: 1951 yılında ilk kez yaya çizgileri İngiltere de yani Birleşik krallıkta kullanılmaya başlamıştır..

28 yaşında, % 90 görme engelli olan yarışmacımız Ahmet Yıldırım, 5 yaşında görme yetisini kaybetmiş. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olup, ardından da Londra’da ekonomi bölümünü bitiren Ahmet Bey, annesi ve eşinin ısrarı üzerine yarışmamıza başvurmuş. Hedefi 60.000 TL olan yarışmacımız, hedefine ulaşması durumunda bu parayı girişimcilik planları için kullanacağını söylüyor.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Şerife Aşaman, iki aydır İstanbul’da yaşıyor. Şu anda bir hukuk bürosunda çalışan Şerife Hanım, hedeflediği ödülü kazanabilirse kendi hukuk bürosunu açmak istiyor. İyi bir yarışma çıkaran Şerife hanım 60.000 TL değerindeki 9. soruda aşağıdaki soruyla karşılaştı.

2003’te New York Times gazetesinde yayımlanan bir yazıya göre kayıt altına alınmış 3400 yıllık insanlık tarihinin yaklaşık yüzde kaçında savaş olmamıştır? sorusu geldi.. 60.000 TL değerindeki 9. soruda cevap vermekte zorlandı, kullandığı telefonla joker hakkı da boşa gidince 30 bin lirayı alarak çekildi. Soru ve cevap şöyleydi:

2003’te Newyork Times gazetesinde yayımlanan bir yazıya göre, kayıt altına alınmış 3400 yıllık insanlık tarihinin yaklaşık yüzde kaçında savaş olmamıştır? Cevap: Yüzde 8

2003’te New York Times gazetesinde yayımlanan bir yazıya göre kayıt altına alınmış 3400 yıllık insanlık tarihinin yaklaşık yüzde kaçında savaş olmamıştır? Cevap :Yüzde 8 olacaktı yarışmacımız bilemedi ve 30 bin lira alarak yarışmadan çekildi..

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Hangi hayvanın vücudundaki kan basıncı daha yüksektir Aslan Fil Yarasa Zürafa (5 Yorum)

Eklenme Tarihi: 20 Aralık 2017