Hangi Ülke 2018 i Türkiye Turizm Yılı Olarak İlan Etmiştir

Hangi Ülke 2018 i Türkiye Turizm Yılı Olarak İlan Etmiştir sorusuna cevap vermek için seçenekler. Azerbaycan, Güney Kore, Çin Özbekistan. Soru aslında tamamen genel kültür sorusu idi ve Sevim Çelebi oldukça kolay bilebilirdi ama acele etti ve Güney Kore cevabını verdi.

Sorunun doğru yanıtı nedir? Hangi Ülke 2018 i Türkiye Turizm Yılı Olarak İlan Etmiştir sorusuna elbette ÇİN cevabını vermeliyiz. Sevim Çelebi biraz acele etse de aslında Murat beyin filmine odaklanıp Kore dedi. Doğru yanıt Çin olacaktır. Ticareti geliştirmek adına Çin 2018 i Türkiye Turizm Yılı ilan etmiştir.

 

Hangi Ülke 2018 i Türkiye Turizm Yılı Olarak İlan Etmiştir: Çin doğru cevap olacak.. 2018 yılının Çin’de “Türkiye Turizm Yılı” ilan edilmesi kapsamında düzenlenen etkinliklere Türkiyeden de bakanlar katıldı..

Yarışmaya eşinin ısrarı ile katılan 70 yaşındaki yarışmacımız Sevim Çelebi, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Emekli avukat olan Sevim Hanım, iki evlada ve üç toruna sahip. Sevim Hanım, yarışmadaki hedefinin 250.000 TL olduğunu söylüyor.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.