Hangi Ülkede Hz İsanın erkek kardeşi olduğunu iddia eden kişi isyan çıkarmıştır

19. yüzyılda hangi ülkede Hz. İsa’nın erkek kardeşi olduğunu iddia eden bir kişi liderliğinde çıkan isyan yaklaşık 14 yıl sürmüş ve 20 milyon insanın ölmesine sebep olmuştur? sorusunun cevap şıkları şu şekilde idi.
Hindistan
Brezilya
Çin
Etiyopya

Hangi Ülkede Hz. İsanın erkek kardeşi olduğunu iddia eden kişi isyan çıkarmıştır? Hindistan Brezilya Çin Etiyopya Doğru Cevap: Çin olacaktı. Yarışma Can Tamer, soruyu bir süre düşündü ancak doğru yanıtı bulamadığı için yarışmadan çekilmek zorunda kaldı. 30 bin lirayı alan Can Tamer Kim Milyoner Olmak İster’e veda etti.

Yarışmaya İstanbul’dan katılan 20 yaşındaki yarışmacımız Can Tamer, aslen İzmirli. Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencisi olan Can Bey, aynı zamanda kimya ve finans bölümlerinde de yan dal yapıyor. Can Bey, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayla ne yapacağına henüz karar vermediğini söylüyor.

Can Tamer Kim milyoner olmak ister 10 aralık

Arkadaşlarının ısrarı üzerine yarışmamıza katılan 48 yaşındaki Bahittin Demir, evli ve üç çocuk babası. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü mezunu olan Bahittin Bey, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı müfettiş olarak çalışıyor. Yarışmaya İstanbul Şile’den katılan 34 yaşındaki yarışmacımız Volkan Atasever, Maltepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu. Kendi yazılım şirketi olan Volkan Bey’in kendine ait dört yazılım, bir de şiir kitabı var. Yarışmada 60.000 TL kazanmayı hedefleyen Volkan Bey, ödül kazanması durumunda, bu parayla önce borçlarını ödeyip sonra da bir araba almak istediğini söylüyor.

Yarışmaya İstanbul’dan katılan 25 yaşındaki yarışmacımız aslen Çanakkaleli. Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü öğrencisi olan Gülşah Hanım, şu anda bebek hemşiresi olarak çalışıyor. Aynı zamanda eşiyle birlikte “Youtube” kanalına videolar çeken Gülşah Hanım, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayla eşiyle birlikte seyahat planlarını gerçekleştirmek istediğini söylüyor.

YORUMLAR

  1. Usta yanlış cevap verdirdin bize de

  2. bence brezilya
    çünkü orada misyonerlik faaliyetleri yüzyıllardır sürdüğü için sebep müslüman oldukları için etiyopya olamax

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.