House of The Dragon Ne Zaman Yayınlanacak?

house of the dragon

Geçtiğimiz aylarda Game of Thrones dizisinin spin-off’u olan House of The Dragon dizisinin yayınlanacağı açıklanmıştı. Bilindiği üzere Game of Thrones yayınlandığı ilk sezonundan itibaren dünya çapında büyük bir yankı uyandırmıştı. Dizinin her sezonu izlenme rekorları kırıyordu. Ülkemizde de dizinin oldukça yüksek oranda bir hayran kitlesi bulunuyor. Her ne kadar final sezonu bekleneni hiçbir şekilde verememiş olsa da dizi genel olarak çok sevildi. Özellikle dizinin yer aldığı evren seyirciyi etkileyen özelliklerden biri. Böyle olunca bu evren içinde henüz anlatılmamış olan birçok hikaye bulunuyor. Bu hikayelerden biri de House of The Dragon dizisinde anlatılacak. Dizinin çıkacağına dair haberlerin yayınlanması ile birlikte Game of Thrones dizisinin hayranları büyük bir beklenti içine girdi.

Dizi ilk olarak 2019 yılında ele alındı ve düzenlemeler de 2020 senesinde başladı. Dizinin ilk çekimleri ise 2021 yılının Nisan ayında başlamıştı. Şimdiye kadar dizinin çekimlerinden pek çok görüntü yayınlandı. Görüntüler gelmeye devam ettikçe Game of Thrones hayranlarının beklentisi artmaya başladı.

House of The Dragon Konusu

Daha önce de bahsettiğimiz gibi dizi Game of Thrones dizisinin bir spin-off’u olacak. Dizide ise Game of Thrones yaşanan olaylardan 300 sene öncesi anlatılacak. 300 sene önce yaşanan bu olaylarda Targaryen Hanedanlığı’nın da başlangıcı seyirciye aktarılacak.

House of The Dragon Ne Zaman Yayınlanacak?

House of The Dragon dizisinin 2022 yılında başında yayınlanması bekleniyor. Elde edilen bilgilere bu tarih 1 Ocak 2022 olabilir.

House of The Dragons Oyuncu Kadrosu

Emma D’Arcy

İngiltere’nin Londra şehrinde dünyaya gelen aktris, Ruskin Sanat Okulu’nda eğitim aldı. Kendisi henüz çok fazla yapımda rol almamış biri. Kendisi 2018 yılında Wanderlust’ta Naomi, Truth Seekers dizisinde de Astrid rolü tanınmıştı. Kendisinin Westeros’un ilk kraliçesi olan bir ejderha binicisi rolünde olması bekleniyor.

Steve Toussaint

Ünlü oyuncuyu dizide The Sea Snake rolünde göreceğiz. Barbados doğumlu olan ünlü oyuncu daha önce Judge Dredd, Prince of Persia ve Shooting Dogs gibi yapımlarda oynadı. Başarılı aktör daha öncesinde Submarine, Peaky Blinders ve The Bourne Ultimatum gibi yapımlarla tanınıyordu.

Matt Smith

Dizide karşımıza Daemon Targaryen rolü ile çıkacak olan başarılı oyuncu Doctor Who ve The Crown gibi dizilerdeki rolleriyle öne çıkıyor. Özellikle BBC’nin artık kült haline gelen Doctor Who dizisinde başrol alması kariyerindeki dönüm noktalarından biridir. Kendisi aynı zamanda Doctor Who dizisinin tarihi boyunca Doctor kararkterini canlandıran en genç kişi unvanını da elinde bulunduruyor.

Olivia Cooke

Güzel oyuncu dizide Alicent Hightower rolü ile karşımıza çıkıyor. Başarılı aktris daha öncesinde Bates Motel ve Vanity Fair gibi dizilerde yer aldı. Steven Spielberg’ün bilim kurgu filmi olan Ready Player filminde de rol almıştır. Kendisi House of The Dragon dizisinde Otto Hightower karakterinin kızını canlandıracaktır. Otto ise Viserys’in ikinci eşidir.

Dizi şu anda internet ve sosyal medya ortamlarında büyük bir merakla takip ediliyor. Bugüne kadar yaşanan tüm gelişmeleri yakından takip eden seyircilerin dizinin ilk sezonunda beklentileri oldukça yükselmiş durumda.

House of The Dragon Dizisi Hangi Kanalda Yayınlanacak?

Bilindiği üzere Game of Thrones dizisi HBO kanalında yayınlanıyordu. Aynı şekilde House of The Dragons dizisi de HBO’da yayınlanacak.

Dizi hakkında her geçen yeni gelişmeler yaşanıyor. Sizler için House of The Dragon dizisiyle ilgili yaşanan tüm önemli gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz. Gelişmelerden haberdar olmak için sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Exit mobile version