Connect with us

Dizi Haberi

İmparatoriçe Ki (Empress Ki) Dizisi Konusu Ne, Oyuncuları Kim? Kaç Bölüm, Hangi Gün?

TRT 1 ekranlarının yeni dizisi İmparatoriçe Ki diğer adıyla Empress Ki ne zaman başlıyor? Hangi gün saat kaçta?

Geçtiğimiz günlerde TRT 1  Güney Kore dizisi İmparotiçe Ki’yi yayınlayacağını duyurdu. Yayınlandığı bir çok ülkede ve özellikle Güney Kore’de izlenme rekorları kıran dizi TRT 1 sayesinde türk televizyon ekranlarına taşınıyor. 5 Kasım’dan itibaren hafta içi her gün 17:00 da TRT 1 ekranlarından sevenleriyle buluşacak.Bir Güney Kore dizisi olan İmparotiçe Ki diğer adıyla Empress Ki , Moğol Hükümdarı Cengiz Han’ın kurduğu Yuan Hanedanlığı’nda uzun yıllar hüküm süren Demir Leydi lakaplı İmparotiçe Ki’nin hayat hikayesini, başından geçen olayları, savaşları ve aşkları anlatan hem gerilim ve aksiyon içeren hem de aşk içeren tarihi bir dizi.

Kore’de yayınlandığından itibaren büyük ilgi izlenen ve bir çok kez izlenme rekoru kıran bu dizi bizim için Kore tarihinde yaşanan olaylara ışık tutar nitelikte bir eser. Aynı şekilde Türkiye’de de büyük ilgi izleneceği umulan bu tarihi dizi 5 Kasımdan itibaren hafta içi her gün saat 17:00 da TRT 1 ekranlarında sizlerle olacak.

İmporiteçe Ki Kaç Bölüm Yayınlanacak Ne Sürecek?

Güney Kore yapımı dizi orjinal dilinde yayınlandığı Güney Kore’de 2013-2014 sezonunda 51 bölüm olarak gösterime sunulmuştu. Türkçe dublajlı olarak TRT 1 de yayınlanacak versiyonunda ise eğer kesme olmaz ise yine 51 bölüm yayınlanacak. Hafta içi her gün yayınlanacağına göre de dizi yaklaşık üç ay boyunca TRT 1 ekranlarında gösterimde olacak.

İmparotiçe Ki Dizisinin Konusu Ne?

Uzun yıllardır birbirinden güzel tarihi Kore dizileri yayınlayan TRT 1 bu serisine tarihi Kore dizi listesinin en üstündekini; İmparotiçe Ki’yi de (orjinal ismi ile “Empress Ki”) listesine ekleyecek. İmparotiçe Ki genel olarak hayatta karşılatığı bir çok zorluklara rağmen büyük bir irade göstererek zafere ulaşan bir imparatiçenin hayatını konu almaktadır. Bu zorluklar arasında sevdiklerinin ve yakınlarının ölmesi, karışık aşk duyguları, imparoturluk ve saray entrikaları yer almaktadır. Zengin içeriği ve sürükleyici konusu ile sıkıcı tarihi dizilerden kendini ayırarak izleyenlerini hem tarihi olaylara tanıklık ettirmeyi hem de eylendirmeyi çok iyi bir şekilde başarıyor.

Peki bu meşhur İmparotiçe Ki kim? İmparotiçe Ki on üçüncü yüz yılının başlarında 37 yıl gibi uzun bir süre boyunca Yuan İmpartorluğu Hanedanlığına hükümranlık eden nâm-ı değer “Demir Leydi” lakaplı bir imparotiçedir. Koryo’da (Kore) doğan fakat Yuan İmparatorluğu’nda yaşayan ve hayatta kalabilmek için erkek kılığına girerek mücadele eden ve nihayetinde İmparatoriçelik mevkisine yükselen, “İmparatoriçe Ki’nin” (Ha Ji-Won) savaşımını, aşkını ve kendine özgü duruşunu anlatıyor…

İmparotiçe Ki Oyuncuları ve Karakterler Kim?

Ha Ji-Won – İmparatoriçe Ki

İmparotiçe Ki anne ve babasını küçük yaşlarda kaybederek hayatın zorluklarıyla baş başa kalır. Yetim Ki hayatta kalabilmek için erkek kılığına girer. Yuan İmparatoru Ta Hwan’dan intikamını almayı çok istesede Ki’nin fark etmediği yolunda gitmeyen şeyler olur. İlk başlarda Wang Too’ya olan sevgisini aşk zannetse de zamanla yanılır ve gönlü Ta Hwan’a kayar ve kalbinde Ta Hwan’nın özel bir yeri olduğunu çok geç olmadan fark eder. Dizide Ki Sung-Nyang’ı (İmparotiçe Ki) Ha Ji-Won canlandırmaktadır

Joo Jin-Mo – Wang Yoo/ Goryeo Chunghye (Goryeo Kralı)

Dizide Goryeo kralı rolüne hayat veren Jon Jin-Mo Wang Yoo karakteri ile Seung Nyang’a aşıktır. Seun Nyang’ın da karşılık vermesiyle  İmparatoriçe Ki Seung Nyang (Ha Ji-Won) ile aralarında romantik bir ilişki ile başlar.

Ji Chang-Wook – Ta Hwan (Yuan İmparatoru)

Yuan İmparatorudur. Togon, Yuan İmparatoru Mingzong’un ilk oğludur ama onun küçük kardeşi imparator olur ve o Goryeo’ya sürgünde gönderilir. Birçok zorluklar yaşar.Ama tahta oturur ve İmparator olur. Seung Nyang’a aşıktır. Ji Chang-Wook dizide Yuan İmparatoru Huizong canlandırmaktadır. Onun karakteri, Yuan İmparatoru Mingzong’un ilk oğludur ama onun küçük kardeşi imparotor olur ve o Goryeo’ya sürgünde gönderilir. Birçok zorluklar yaşamıştır ve güçlü vassallar (derbeyine bağlı kimse) tarafından edilen tehditlere karşı ayakta kalmaya çalışmaktadır. Onun karakteri İmparatoriçe Ki (Ha Ji-Won) ve Goryeo Kralı Chunghye (Joo Jin-Mo) ile bir aşk üçgeni içinde bulunmaktadır.

 

  Baek Jin-Hee – Tanasili

El Temur’un kızı olmasından dolayı babasının sözünden çıkamaz ve istemediği halde Ta Hwan ile evlenir. Fakat onun kalbi Wang Yoo’ya aittir ve ona çok aşıktır.

 Kim Seo-Hyung – Dowager (İmparatoriçe)

Kim Seo-Hyung dizide zarif ve siyasette üstün olan İmparatoriçe Dowager’ı canlandırmaktadır. O İmparatoriçe Ki’ ye (Ha Ji-Won) karşı psikolojik savaş yürütmektedir.

Lim Ju-Eun – Bayan Khutugh

 

Jo Jae-Yun – Gol-Ta

 

Kim Ji-Han – Tal-Tal

 

Başarılı bir karakter olan Tal-Tal’ı dizide Kim Ji-Han candandırmaktadır. Tal-Tal İmparotiçe Ki Seung Nyang’a aşıktır.

Yu In-Young – Yeon Bi-Soo (Türk Generali)

 

Lee Won-Jong – Dok-Man (Haremağası)

 

İmparotiçe Ki Dizi Bilgileri:

Adı: İmparotiçe Ki |Empress Ki | 기황후
Tür: Dram, Romantik, Tarih
Yönetmen: Han Hee
Senarist: Jang Young-Cheol, Jung Kyung-Soon
Yapımcı:
Yayıncı: MBC
IMDB: 8.5
DAUM: 7.2
Bölüm Sayısı: 51
Yapım Yılı: 2013 – 2014
Yayın Tarihi: 28 Ekim 2013 – 29 Nisan 2014
Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 21:55
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

İmparotiçe Ki – Empress Ki Fragman Tanıtım

Continue Reading
Bunları da seversin..
4 Yorum Var

4 Comments

 1. Özgenur

  12 Kasım 2018 at 08:39

  Umarım artık devamı gelir kore dizilerinin gerçekten cok iyi oyuncuları ve dizileri var.Türkiye kanallarında izlemek istiyoruz.

 2. Özge

  12 Kasım 2018 at 08:37

  Umarım bu dizi bittiginde yine bir kore dizisi olur.Gerçekten cok iyi oyuncuları ve dizileri var.

 3. Günel.

  11 Kasım 2018 at 20:21

  ❤️İmparatoriçe Ki❤️Dizisi Dizinin OYUNCULARI ÇOK GÖZEL❤️❤️MÖHTEŞEM KRALİÇA❤️❤️DİZİSİN OYUNCULARI BU DİZİDE YER ALMASI COK GÖZEL ÇAKAL OBRAZIN OYUNCUSU❤️Möhteşem Kralica❤️DİZİSİN BAŞ KEHRAMANI OYUNCU SAYI HESABI BİLİNMEZ ÖDÜLERİN SAHİBİ❤️MÖHTEŞEM KRALİCA❤️OBRAZIN DAŞIYAN OYUNCU YENİ DİZİDE OLAN OBRAZI EYNİ İKİ OBRAZDA ERKEK GEYİMİNDE KRALIĞIN KORYUÇUSU OLUR SONUNDA KRALİCA TAKTINDA OLUR DİZİDE AŞK VE SEVGİ SON ANDA OLUR AMA GÖZ YAŞI FİNALA BEKŞ OLUR

 4. ALİ HARMAN

  10 Kasım 2018 at 09:51

  İmparatoriçe ki Empereski dizi oyuncularınıTURKEY dizisi dırılış Ertuğrul dizisinde oynamasını ısterim TURKEY kırıkkale

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

To Top