Işığın Prensesi Dizisi Oyuncuları Kimler Gerçek İsimleri Resimleri

Işığın Prensesi Dizisi Oyuncuları Kimler Gerçek İsimleri Resimleri… Işığın Prensesi dizisi Trt1 ekranlarındaki yerini aldı. Kore yapımı olan dizi Trt1 ekranlarında yayınlanacak ve Trt1 bu sezon Kore yapımı dizilere bir yenisini ekliyor. Daha önce İmparatoriçe Ki ve Kralın Kızı dizileri yayınlanmıştı. Trt1 izleyici Kore yapımı dizileri beğendi bu yüzden de Trt1 bu dizilere bir yenisini ekledi. Kralın Kızı dizisi bittiği için yerine yeni bir Kore yapımı ile seyirci kaybetmeden izleyicini kazanmak istiyor Trt1.

Işığın Prensesi dizisi 1 Nisan pazartesiden itibaren Trt1 ekranlarındaki yerini alacak. Kore dizilerinde anlatılan hikayeler seyirci tarafından beğenildi. Bu dizinin hikayesi de sevilecektir. Işığın Prensesi dizisinin orjinal adı Splendid Politics  diğer adı Hwajung. Işığın Prensesi dizisi konusu;  Dizi, Prenses Jeongmyeong yükselişini ve düşüşünü anlatmaktadır. Prenses Jeongmyeong, Kral Seongjo’nun kızıdır.

Bir gün Prenses Jeongmyeong’un küçük erkek kardeşi, üvey abisi Prens Gwanghae tarafından öldürülür ve o böylece prenseslik pozisyonunu kaybeder. Işığın Prensesi dizisi Güney Kore yapımı. 2015 yılında yayınlanan dizi 50 bölüm sürdü. Dram Tarih ve Romantik tarzda olan Işığın Prensesi dizisi oyuncularının bilgilerini de sizlerle paylaşıyoruz.

Işığın Prensesi dizisi Yönetmeni Senaristi Oyuncuları;
Yönetmen: Kim Sang-Ho , Choi Jeong-Gyoo
Senaryo: Kim Yi Young
Yapımcı: MBC
Tür: Dram, Tarih, Romantik
Bölüm Sayısı: 50
Yapım Yılı: 2014 – 2015
Yayın Tarihi: 13 Nisan 2015 – 29 Eylül 2015
Ülke: Güney Kore

Işığın Prensesi dizisi Oyuncu Kadrosu Kim Kimdir;

Işığın Prensesi Prenses Jeongmyeong Karakteri Kimdir, Lee Yeon Hee Kimdir?

Lee Yeon Hee Işığın Prensesi dizisinde bir prenses olarak doğmuştur ancak iktidar mücadeleleri nedeniyle kendini ölmüş gibi göstermeyi seçer. Sonrasında kimlik değiştirir ve hayatını sürdürür. Işığın Prensesi dizisinde Lee Yeon Hee Prenses Jeongmyeong karakterini canlandırmaktadır.

Lee Yeon Hee 1988 doğumludur. Seoul Güney Kore doğumludur. Oyunculuk ve modellik yapmaktadır. Chung Ang Üniversitesi- Tiyatro ve Sinema Bölümü mezunudur. Yüzme ve şarkı söylemek en sevdiği hobilerdir. Hristiyandır. Lee Yeon Hee rol aldığı yapımlar ise The Package,Reunited Worlds, Splendid Politics, Miss Korea. Bu zamana kadar bir çok ödül almıştır. Güzel oyuncu instagram hesabı https://www.instagram.com/yeonhee.luv/

Işığın Prensesi Prens Gwanghae Karakteri Kimdir,  Cha Seung-Won Kimdir?

Cha Seung-Won Işığın Prensesi dizisinde, iktidar sahibi olmak için Prenses Jeongmyeong’un küçük erkek kardeşini öldüren Prens Gwanghae karakterini canlandırmaktadır. Prens Gwanghae’in babası Seon Jo’nun kıskançlık ve dışlanma baskısıyla yetişmiştir. Bu yüzden içinde merhamet olmadan kendini eğitir ve tahta yükselir.

Cha Seung Won 1970 Gyeonggi Güney Kore doğumludur. Dankook Üniversitesinden mezunudur. Hristiyandır.  Oyuncunun yer aldığı diziler şöyle; Hwayugi, Splendid Politics, You’re All Surrounded, The Greatest Love. Oyuncunun bir çok ödülü vardır. Cha Seung Won instagram hesabı https://www.instagram.com/chaseungwon_engibu/

Işığın Prensesi Kral Injo Karakteri Kimdir Kim Jae-Won Kimdir?

Kim Jae-Won Işığın Prensesi dizisinde Kral Injo karakterini canlandırmaktadır. Gwang-Hae üzerinden tahtı ele geçirir. Başarılı bir darbe gerçekleştirir ve en korkunç kral olarak bilinir. Gwang-Hae’nin kuzeni ve üvey kardeşleri arasında en büyük kardeşlerden biridir. İsyancılar tarafından Gwang-Hae’yi tahtan indirir ve yeni iktidar kurarlar.

Kim Jae Won 1981 yılında Güney Kore’de doğmuştur. Sangmyung Üniversitesi – Tiyatro ve Sinema Bölümü, Hanyang Üniversitesi – Uluslararası Turizm Bölümü mezunudur. Hristiyandır. 2013 yılında Park Seo-Yeon ile evlendi. 2013 yılında bir oğlu olmuştur.

Işığın Prensesi Hong Joo-Won Karakteri Kimdir , Seo Kang-Joon Kimdir?

Seo Kang-Joon Işığın Prensesi dizisinde soylu bir ailenin en büyük oğlu olan Hong Joo-Won karakterini canlandırmaktadır. Hong Joo Won sert üsluplu biridir ve üstün bir zekaya sahiptir. Prenses Jeongmyeong ile arasında romantik bir ilişki vardır.

Seo Kang-Joon gerçek adı Lee Seung-Hwan. Oyuncu ve şarkıcıdır. 1993 yılında Güney Kore de doğmuştur. Şarkı grubu liderliği vokalisti ve dansçıdır. Bu grubun adı 5urpise. Rol aldığı diziler Something About Us, The Third Charm,  Are You Human?, Entourage, Entertainer.

Işığın Prensesi Kang In-Woo Karakteri Kimdir, Han Joo-Wan Kimdir?

Han Joo-Wan Işığın Prensesi dizisinde sevdiği kadın tarafından Kang In-Woo karakterini canlandırmaktadır. Tutkulu bir çapkın rolündedir. Prenses Jeongmyeong’a olan duygularını da gizlemez ve bu yüzden Hong Joo-Won ile sürekli çatışma halindedir.

Han Joo Wan 1984 Seul Güney Kore doğumludur. Oyuncudur.  Seul Sanat Enstitüsü – Tiyatro Bölümü mezunudur. Bu zaman kadar yer aldığı bazı yapımlar şöyle; Meloholic, School 2017, Blow Breeze, Splendid Politics, Gunman in Joseon.

Işığın Prensesi Lee Deok-Hyeong Karakteri Kimdir, Lee Sung-Min Kimdir?

Lee Sung-Min Işığın Prensesi dizisinde başarılı bir siyasetçi olan Lee Deok-Hyeong karakterini canlandırmaktadır. Başkanlığa kadar yükselmiştir. Bu başarısını da muhteşem zekasına ve hafızasına  borçludur.

Lee Sung Min Kimdir? 1968 doğumludur. Bonghwa, Kuzey Gyeongsang Eyaleti, Güney Kore doğumludur. Taegu Bilim Koleji- TV Eğlence Bölümü mezunudur. Bu zamana kadar rol aldığı bazı projeler şöyle; Entourage ,Memory,
Splendid Politics, Ho-Goo’s Love, Misaeng, Big Man.

Işığın Prensesi Kang Joo-Sun Karakteri Kimdir, Cho Seong-Ha Kimdir?

Işığın Prensesi Lee Yi-Chum Karakteri Kimdir, Jung Woong-In Kimdir?

Işığın Prensesi Kraliçe İnmok Karakteri Kimdir, Shin Eun-Jung Kimdir?

Işığın Prensesi Prens Youngchang Karakteri Kimdir, Jeon Jin-Seo Kimdir?

Işığın Prensesi dizisi oyuncu kadrosu oldukça fazla oyuncudan oluşuyor. Aşağıda oyuncuları ve karakterleri yer alıyor.
Choi Jong-Hwan / Presn Imhae
Jang Seung-Jo / Prens Jungwon
Eom Hyo-Seop / Hong Young
Kim Yeo-Jin / Kim Gae-Shi
Kang Mun-Yeong / Kang Joo-Sun’un eşi
Han Myung-Goo / Jung In-Hong
Jang Gwang / Yi-Gwi
Kang Dae-Hyun / Soo-Duk
Park Jun-Gyu / Kim-Ryoo
Kim Chang-Wan / Lee Won-Ik
Kim Seung-Wook / Lee Hang-Bok
Gong Myung / Ja Gyung
Hyun Seung-Min / Eun-Sul
Jang Hyuk-Jin / Maruno
Gong Myung / Ja Gyung
Baek Sung-Hyun / Veliaht Prens Sohyeon
Kim Min-Seo / Soyong Jo
Kim Hee-Jung / Gangbin
Lee Min-Ho / Prens Bongrim
Lee Tae-Hwan / Prens Gwanghae
Jung Chan-Bi / Prenses Jeongmyeong (genç)
Heo Jung-Eun / Prenses Jeongmyeong (çocuk)

Işığın prensesi dizisinde çalan müziklerden bir kaçını konumuzun içinde paylaştık sizlerle. Işığın Prensesi dizisi 1 Nisan pazartesiden itibaren saat 17:40ta haftaiçi her gün yayınlanacaktır. Dizinin orijinali 50 bölüm sürmüştür. Trt1 ekranlarında da eğer bölüm birleştirerek yayınlarlarsa ona göre daha kısa sürebilir bölüm sayısı. Işığın Prensesi dizisi ile ilgili yorumlarınızı aşağı yazabilirsiniz.

Işığın Prensesi Dizisi Nerede Çekiliyor

Işığın Prensesi Dizisi nerede çekiliyor hangi şehirde köyde merak edenler olabilir. Daha önceki Kore dizilerinde olduğu gibi Işığın Prensesi Dizisinin nerede çekimlerini yaptığı hangi şehirlerde Işığın Prensesi Dizisi setlerinin kurulduğunu ve Işığın Prensesi Dizisinde manzaralı güzel yerlerin nereler olduğunu sizlere yazmaya çalışacağız.

Işığın Prensesi Dizisi Ne Zaman?

Işığın Prensesi 1 Nisan pazartesi günü Trt1 ekranlarında olacak. Kralın Kızı dizisinin 29 Mart 2019 cuma günü final yapıp biteceği, ve cuma gününde final bölümüyle TRT 1 ekranlarında olacağı duyurulmuştu. Işığın Prensesi dizisi de zaman kaybetmeden hemen ekrana gelmeye başlayacak Trt1 de. Türk halkının Kore dizilerine yönelik büyük bir ilgisi var, bu yoğun ilgi sonrasında TRT 1, Kore dizilerini yayınlamaya başladı. TRT 1 bu geleneğini daha uzun süre devam edecek gibi. 1 Nisan 2019 pazartesi gününden itibaren Işığın Prensesi dizisiyle yeni bir diziyle yoluna devam ediyor…

Işığın Prensesi Dizisi Kaç Bölüm Sürecek Final Tarihi Belli mi?

Işığın Prensesi dizisi 1 Nisan 2019 pazartesi günü ilk bölümüyle Trt1 ekranlarında yayınlanmaya başlayacak. 50 bölüm olan Işığın Prensesi dizisinin 7 Haziran 2019 günü final yapması tahmin ediliyor. Kore dizileri bizim dizilere göre daha kısa sürüyor. Her bölümü 1 saat sürecek olan Işığın Prensesi dizisi, Kore’de 108 bölüm olarak ekrana gelmişti. Ancak Türkiye’de dizinin her 2 bölümü tek bir bölüm haline getirilip yayınlanıyor ve yaklaşık 50-54 bölüm sürmesi bekleniyor. Işığın Prensesi dizisiyle ilgili yorum ve görüşlerinizi bekliyoruz.. Nasıl buldunuz diziyi?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Işığın Prensesi Dizisi Oyuncuları Kimler Gerçek İsimleri Resimleri (2 Yorum)

Eklenme Tarihi: 27 Mart 2019