İstanbul İzmir Arası Köprü Otoyol Ücretleri Bayram Tarifesi

İstanbul İzmir arası köprü otoban geçiş ücretleri Kurban Bayramı fiyatları – ücret tarifesi ne kadar? Bayramda bütçe hesaplayan herkesi otoban ücretleri yakından ilgilendiriyor. Eskiden bayramlarda otobüslerin otoyolların tatil olduğu dönemler artık bitti. Otoyol geçiş ücretleri yeni yapılan İstanbul İzmir arası yol tarifesi cep yakıyor.

İstanbul İzmir Arası Köprü Otoyol (Otoban) Geçiş Ücretleri – 2019 Kurban Bayramı Tarifesi

İstanbul İzmir Arası Köprü Otoyol Ücretleri Bayram Tarifesi

Bayramda Otoyollar Ücretsiz mi?

Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı’mıza çağrısı yanıtsız kaldı. Eskiden bayramlar kucaklaşma havasında kutlanırdı dedi. Otoyollar otobüsler köprüler ücretsiz olur halk akrabalarını ziyaret eder devletimiz de buna yardımcı olur dedi. Ancak son dönemlerde yeni yapılan köprü ve otoyollar bayramdan önceye yetiştirilip ücretli olarak açılmaya çalışılınca sosyal medya tepkisini gösterdi.

Bayramda Otoyollar Ücretsiz mi?

İstanbul İzmir Geçiş Ücreti Ne Kadar?

Bayramda Eğer İstanbul’dan çıkıp İzmir’e gitmek isterseniz, git gel toplam 512,6 TL yol ücreti ödemesi gerekiyor. Açıklanan faiş miktarlar geçecek araç sayısını azaltacak. Osmangazi köprüsünün yüksek fiyatından dolayı devletin kasasından her yıl müthiş miktarda açık ödemesi yapılıyor. Taahhüt edilen sayının altında geçen araçlar için devlet kasası yolu yapan firmalara ödemelerini yapıyor. Eğer ki ikinci sınıf bir araç ile bu yolculuğu yapacaksanız toplamda 820 TL yol ücretini yanında bulundurmanız gerekiyor. Bunun haricinde yakıt ve yolda harcayacağınız giderlerinizi de hesap ederseniz bu bayramda İstanbul dışına çıkmak biraz zor gibi görülüyor. Eğer ki ticari iş için bir kamyonu bu yoldan geçirmeniz gerekir ise 1300 TL otoyol ücretini şoförün cebine ekstra koymayı unutmayın.

İstanbul İzmir Geçiş Ücreti Ne Kadar?

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 7 Ağustos 2019