iSTANBULDAKİ HALASKARGAZİ CADDESİNİN ANLAMI HALASKAR NEDİR

iSTANBULDAKİ HALASKARGAZİ CADDESİNİN ANLAMI HALASKAR NEDİR CEVAP: KURTARICI

iSTANBULDAKİ HALASKARGAZİ caddesinin ismi `Kurtarıcı` anlamına gelen `Halaskar` ve `gazi` kelimelerinin birleştirilmesiyle Atatürk`e atfen Halaskargazi olarak değiştirilmiştir.

Hangi isimde canlı yoktu sabun balığı sabun böceği sabun ağacı sabun otu Doğru Cevap SABUN BÖCEĞİ..

Karadeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Metin Yadigaroğlu, acil tıp doktoru olarak çalışıyor. Evli ve fanatik Trabzonsporlu olan Metin Bey, ileride akademisyen olmak istiyor. Hedefi 60.000 TL olan yarışmacımız, kazanacağı ödülü eğitim hayatında kullanarak insanlığa katkı sağlamak istediğini söylüyor.

Osmanlı Devletinde Saraydaki Kehhal başı hangisinin tedavisi için görevlidir? DİŞ GÖZ BEL KULAK Doğru Cevap: Göz Olacaktı..

Van Gogh zeytin ağaçları tablosuna yapışan 128 yıl kalan hayvan hangisidir? ÇEKİRGE doğru cevap..

76 yaşındaki ünlü spiker-sunucu Bülend Özveren, şu anda Başkent İletişim’de eğitim veriyor. 5 Ağustos 1984 yılında ilk canlı radyo yayınını gerçekleştiren Bülend Özveren, 1975’ten 2012’ye kadar “Eurovisyon Şarkı Yarışması”nı naklen sundu.

Bülend Bey’in yarışmaya katılmak istemesindeki nedenler ise, 15 yıl sunucu koltuğundan oturduktan sonra yarışmacı olmanın nasıl olduğunu merak etmesi, torununu Orlando-Walt Disney’e gönderebilmek ve ihtiyacı olan bir aileye yardım edebilmekmiş.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.