İstanbullu Gelin Dizisi Neden Gün Değiştirdi, Dizi Bitecek mi Final mi Yapacak?

İstanbullu Gelin Dizisinde Büyük Değişiklik! Geçtiğimiz sezonda çok büyük bir kapanışla izleyenlerin beğenisi toplayan İstanbullu Gelin bu sezonda istediği başarıyı elde edemedi mi?

Star Tv ekranlarında her Cuma saat 20:00 da milyonların izlediği İstanbullu Gelin dizisi üçüncü sezonuyla seyircileriyle tekrar buluşmasına rağmen reytingler beklenilenin altında kaldı.İkinci sezonunda haftalarca zirvede kalan İstanbullu Gelin bu sezon neden reyting sorunu yaşıyor?

Geçen sezon Türkiye’de ve uluslararası düzeyde birçok ödül alan ve bir çokta yarışmada finale milyonların izlediği İstanbullu Gelin dizisi sezonu başarılı bir şekilde kapamıştı. 21 Eylül Cuma günü üçüncü sezonu AB ve ABC1 kategorilerinde reyting sıralamalarında zirveyle başladı fakat ABC1 kategorisinde zirvede fazla duramadı. 19 Ekim Cuma günü reytingine göre ABC1 kategorisinde beşinci sırada yer alıyor. Ayrıca AB kategorisinde de zirvede olmasına rağmen izlenme oranlarında düşüşler yaşanıyor. Dizinin 59. Bölümün yayınlanacağı 26 Ekim Cuma gününde de sonuçların bu şekilde devam etmesi dahilinde dizinin yayınlanma gününün değiştirileceği konuşuluyor. İstanbullu Gelin Dizisi gün değiştiriyor hangi gün yayınlanacak?

İstanbullu Gelin Dizisi erken final mi yapacak bitecek mi

Dizinin günü değişirse pazar gününe geleceğini öğrendik. Peki pazar günü yayınlanacak olan İstanbullu Gelin dizisinin reytingleri artar mı? Çoğu izleyicinin görüşüne göre reytinglerin düşmesinin başlıca sebepleri şunlar. Geçen sezona göre konuların daha az ilgi çekici ve sıkıcı olduğu düşünülüyor. Ayrıca bir kısım izleyicilerde Fox Tv ekranlarında yayınlanan Savaşçı adlı diziden dolayı İstanbullu Gelin’in reytinglerinin düştüğünü öne sürüyorlar.

İstanbullu Gelinin üçüncü sezon ki reyting sonuçları ne? İstanbullu Gelin AB reyting sonuçlarına göre halen birinci sırada olması karşın Total ve ABC1 kategorilerindeki reyting sonuçlarına göre geriye düşüyor.

İstanbullu Gelin gün değiştirdi artık pazar günleri yayınlanacak

Dizi, AB izleyici kitlesinde 7.09 reyting ve %22,11 izlenme payı; ve ABC1’de 6.61 reyting ve %18.79 izlenme payıyla ilk 100 sıralamasında birincilikle üçüncü sezona başlamasına rağmen reytinglerde hızlı bir düşüşe geçti. Geçtiğimiz hafta ise AB izleyici kitlesinde 6.09 reyting ve %16,15 izlenme payı ile birinci sırada; ABC1’de ise 5,28 reyting ve %9,13 izlenme payına gerileyerek beşinci sırada haftayı kapadı. İşte reyting sonuçları:

İstanbullu Gelin hangi gün ve saat kaçta yayınlanacak? Dizi üçüncü sezona güzel bir açılış yapmasına rağmen devamını getiremedi. Dizinin her geçen hafta reyting oranları ve izlenme pay yüzdeleri geriliyor.

İstanbullu Gelin Dizisi gün değiştiriyor hangi gün yayınlanacak

Sezonun ilk haftası AB kategorisinde reyting 7.09 ve %22, 11 izlenme payı var iken geçen hafta haftayı 6.09 izlenme oranı ve %16,15 izlenme payı ile kapattı. Bu reyting düşüşünden dolayı dizinin yayınlanma tarihinin değişileceği hakkında konuşuluyor.

Aslı Enver’in Süreyya karakteri ve Özcan Deniz’in Faruk karakteri ile başrolde oynadıkları İstanbullu Gelin’in yayınlanma tarihi reytinglerin düşük gelmesinden dolayı cuma gününden pazar günü saat 20:00 alınarak reytinglerin artması bekleniyor. Sizce dizinin günü değiştirilerek istenilen reytinge tekrar kavuşturulur mu? İstanbullu Gelin gün değiştirdi artık pazar günleri yayınlanacak, bu dizinin final yapması anlamına mi geliyor? Yorumlarınızı bekliyoruz..

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

İstanbullu Gelin Dizisi Neden Gün Değiştirdi, Dizi Bitecek mi Final mi Yapacak? (2 Yorum)

  1. Dizinin Retinkin Düşmesi Seyriçilerin Diziden Uzaklaşması Demek Vakt Deyişmenin Önemi Yok

Eklenme Tarihi: 25 Ekim 2018