İstanbullu Gelin yönetmeni Zeynep Günay Tan kimdir?

İstanbullu Gelin yönetmeni Zeynep Günay Tan kimdir?

Star Tv ekranlarının Cum günlerinin vazgeçilmez dizisi İstanbullu Gelin’in yönetmeni Zeynep Günay Tan kimdir gelin hep beraber yakından tanıyalım…..

İstanbullu Gelin Yönetmeni Zeynep Günay Tan kimdir? 1975 yılında Gönen’de doğmuştur. Anne ve babası hala Gönen’de yaşayan ünlü yönetmenin annesi ve babasının mesleği avukatlıktır.. Bir kız kardeşi vardır. Eşi Onur Tan ile evli aynı zamanda meslektaşıdır. Zeynep Günay Tan ve eşi yönetmen Onur Tan’ın 2 tane Ömer ve Mete adında erkek çocukları vardır Ömer 10 Mete ise 6 yaşındadır.

İlkokulu Gönende bitiren usta Yönetmen Zeynep Günay Tan. İzmir Amerikan Lisesini kazanıp İzmir’de yatılı okumuştur.İzmir Amerikan Lisesi yıllarında lise son sınıfta Milli Eğitim Bakanlığından tam bursla Birleşik Dünya Koleji’nde Türkiye’yi temsil etmek üzere seçilmiştir.Bu okul da, 70 ülkeden her öğrencinin kendi ülkesini temsil edeceği ve herkesin burslu eğitim aldığı, eğitim felsefesi dünya barışı ve değişik farklı kültürlerin bir arada yaşayabilmesi için çok özel bir okuldur. Usta yönetmen bu yıllar neticesinde güzel dostluklar kurarak sinema sektörüne merak sarmıştır…

Yönetmen Zeynep Günay Tan Sinema Sektörüne nasıl giriş yaptı? :Sinema sektörüne  ilk kez kendi yazdığı kısa filmlerini çekerek hemde oynayarak hemde yönetmenliğini yaparak başlamıştır.Daha sonra İtalya’da sinema okuluna kabul edilmiştir ekonomik nedenlerden ötürü bursu iptal olan usta yönetmen  apar topar Türkiye’ye dönmüştür.İtalyan Dili ve Edebiyatı mezunu olan usta yönetmen. Üniversite 1.sınıftan itibaren setlerde görev alarak çalışmıştır.

Yönetmen Zeynep Günay Tan’ın çalıştığı kişiler: Atıf Yılmaz, Orhan Oğuz,Kartal Tibet, Ömer Kavur,  Ziya Öztan, Türkan Derya, Şerif Gören, Taner Akvardar ve  Çağan Irmak, ile beraber çalışma fırsatı bulmuştur.

Yönetmen Zeynep Günay Tan’ın önceki projeleri: “İlk çektiği dizi Güz Yangını. Daha sonra  Eşref Saati, Vadisi Pusu,Öyle Bir Geçer Zaman ki, Kaybolan Yıllar,Kurtlar  Kayıp, Benim Adım Gültepe ve şuanda da İstanbullu Gelin dizisinde yönetmenlik yapmaktadır. Antalya Televizyon Ödülleri’nde En İyi Yönetmen Ödülünü Öyle Bir Geçer Zaman Ki ile almıştır. Aynı yıl içerisinde Altın Kelebek’te Öyle bir Geçer Zaman Ki En İyi Dizi ödülünü de almıştır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 11 Mayıs 2019