Jennifer Grout Kim? Ayete’l Kürsi okuyan ABD’li şarkıcının hayatı

Ayetel Kürsi’yi okuyan ABD’li şarkıcı Jennifer Grout kimdir? Müslüman mı? Jennifer Grout’ın hayatı ve biyografisi.

Ayete’l Kürsi okuyarak tüm dünyanın ilgisini çeken ve sosyal medyada gündem olan ABD’li şarkıcı Jennifer Grout kim, biraz tanıyalım.

Jennifer Grout "Ayete'l Kürsi" okudu

JENNİFER GROUT KİMDİR?

21 Mayıs 1990 yılında piyanist ve kemancı bir ailenin kızı olarak ABD’nin Arizona eyaleti Mesa şehrinde doğan Jennifer Grout, küçük yaşlardan itibaren müziğe ilgi duymuştur. Kendisini filozof ve sanatçı olarak tanımlayan ünlü şarkıcı bu ününü Amerika’da değil, Arap dünyasında kazanmıştır. 2012 yazında Fas’a yaptığı bir gezide Arapça ve Amazigh kültürü ve müziği ilgisini çeker. Ardından 2013’te “Arab’s Got Talent” müzik yarışmasında finale kalmayı başararak Arap coğrafyasında ün kazanmıştır.

MÜSLÜMAN OLDU

Jennifer Grout Faslı kocasıyla tanıştıktan sonra Müslüman olmuştur. Facebook’ta yaptığı bir paylaşımda, “Ayet el Kürsî’yi okuduktan sonra merak eden herkes için; evet, ben Müslümanım; 2013’te Fas’ta İslam’ı kabul ettim. Kısa bir süre önce 5 vakit namaz kılmaya başladım. Ayrıca bu yıl Ramazan ayında oruç tutmayı planlıyorum ve Ramazan’ı dört gözle bekliyorum. Zekat vererek daha cömert olmaya çalışıyorum. Dini eksiklerimi tamamlamayı ve kendimi eğitmeyi, Kur’an’ı anlamayı ve İslam tarihini öğrenmeye çalışıyorum. Camilerden okunan ezan iç huzurumu ve sevincimi artırıyor. Şimdi kızıma da aynı duyguları yaşatmak için çalışıyorum.” dedi.

AYETE’L KÜRSİ OKUMASI BÜYÜK İLGİ ÇEKTİ

Jennifer Grout, Bakara Suresi’nin 255. Ayeti olan “Âyete’l-kürsî” videosunu sosyal medyadan paylaştıktan sonra daha da popüler oldu. O anları anlatan ünlü şarkıcı, “Bu kadar popüler olacağıma dair hiçbir fikrim yoktu. Dünyanın her yerinden ‘meşhur oldun, çok güzel okuyorsun’ diye mesajlar alıyorum. Hala taklit aşamasındayım. Alıntıların hepsi, okuma tekniklerine çok hayran olduğum Muhammed Sıddık El-Minshawi tarzında. Kur’an’ı keşfetmek ya da dinlemek isteyen herkes için Kuran’ın erişilebilir olduğunu göstermek istedim. Kur’an-ı Kerim okunuşu kendi başına bir sanattır.” dedi.

BAŞI AÇIK AYET OLDUĞUM İÇİN ELEŞTİRENLER OLDU

Jennifer Grout, “Benim şarkı söylememin ve başı açık Kuran’dan ayet okumamın İslam’ın ilkelerine aykırı olduğunu söyleyenler oldu. Bu konuda birçok olumsuz yorum aldım ve bunlar beni etkiledi.” dedi.

JENNİFER GROUT “AYETE’L KÜRSİ” OKUYOR: İZLEYİN

Siz ne düşünüyorsunuz?

YORUMLAR

  1. Çok güzel okuýor hatda mükemmel işalla bizde bir gün okuruz onun kadar

  2. Rabbim Bütün Halkları Birlike Çağırsın Müselmanlığ Bütün Halkda İz Salsın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.