Kadın Dizisi Erken Final Yapıyor, Rtük Kadın Dizisine Ceza Verdi

Fox TV de salı akşamları yayınlanan kadın dizisinin yan kaldırıp kaldırmayacağı devam edip etmeyeceği belli oldu. Uzun süredir RTÜK tarafından kıskaç altına alınan ve en son bölümlerinde çarpık aile ilişkileri nedeniyle mercek altına alınan kadın dizisinin büyük bir ceza alacağı ve bu cezanın belki de yayından kaldırma cezası olacak uzun süredir sosyal medyada konuşuluyordu. Kadın dizisi ile ilgili son kararını verdi ve açıkladı.

Kadın Dizisi Neden Rtük’ten Ceza Aldı

Rtük FOX’un sevilen dizisi Kadın’a ‘çarpık ilişki’ cezası verilmesine karar verdi ve kanala büyük bir idari para cezası kesildi. Bu para cezasının sebebi elbette aile içerisinde şirinin hem eniştesiyle pozlarının çıkması hem de eniştesinin kayın pederi ile ilişkisinin olmasıydı. Şirin bu ilişkiyi her yerde anlatırken Pırıl’ın babasını yani Suat’la birlikte sevgili rolünde olan Şirin kadın dizisine ceza gelmesine sebep olan başlıca unsur oldu.

Kadın Dizisi Erken Final Yapıyor, Rtük Kadın Dizisine Ceza VerdiAslında diziyi izleyenler çok yakından takip edenler biliyordur ama biz yine de hatırlatalım. Dizide Şirin’in eniştesi sarp ile yatma sahnesi yok. Sadece yatmış gibi foto çektiler. Şirinin amacı eniştesi sarp ile ablasının birbirinden uzak tutmak bunun için değerinde belgeler bulundurmaktı. Şirin sarp ile baharı birbirinden ayrı tutmak için bu pozları Bahar’a karşı kullanmak için çekildi. O, Pırıl’ın babası olan Suat’a yürüyor, sadece sevgililer şimdilik. Ancak bu yaşlı adamla şirininde sevgili olması ayrı bir ceza konusu olabilir. Yani Rtük ilerleyen günlerde kadın dizisine bir ceza da buradan verebilir.

Kadın Dizisi Erken Final Yapacak mı Rtük Neden Engel koydu?

Yapımcılığını Medyapım ve MF Yapım’ın üstlendiği, başrollerini Özge Özpirinçci, Caner Cindoruk ve Bennu Yıldırımlar’ın paylaştığı yapımda Şirin karakterinin acil ihtiyacı olan ablası Bahar’a ilik vermek için, daha sonra şantaj amacıyla kullanmak istemesi nedeniyle eniştesi ile uygunsuz fotoğraflar çektirme şartı sunması RTÜK’ün gözünden kaçmadı. RTÜK bu sahnedeki uygunsuz fotoğrafları ve dillendirilen ilişkileri masaya yatırarak diye idari para cezası uygun gördü. ancak benzer sahnelerin devam etmesi durumunda bu Para cezasının yayın durdurma cezasına dönüşebileceğini de belirtti.Kadın Dizisi Erken Final Yapıyor, Rtük Kadın Dizisine Ceza Verdi

Dizide bu ve başka benzer sahneler de tespit eden Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, “toplumun milli ve manevi değerlerinin, genel ahlakın ve ailenin korunması ilkesine aykırı olduğu” gerekçesiyle FOX’a idari para cezası verdi. Eğer benzer durumlar devam edecek olursa Kadın dizisinin erken final yapması gündeme gelebilir veya RTÜK tarafından yayından kaldırılmasını sağlanabilir. Kadın, yeni bölümleriyle her Salı 20.00’de FOX’ta!

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kadın Dizisi Erken Final Yapıyor, Rtük Kadın Dizisine Ceza Verdi (3 Yorum)

  1. Toplumda yaşanan çarpık ilişkileri Müge Anlı’nın programında da izliyoruz. Bunlar yaşanılan gerçekler. İnsanın karakter yapısı bozuksa, diziler kadırılsa bile biz bunları medyada görmeye devam edeceğiz.

  2. Bencede bu dizinin kaldirilmasi lazimdir. Hala burada “toplumun milli ve manevi degerlerinin, genel ahlakın ve ailenin korunması ilkesiyle” oynanmaktadir ve hice sayilmaktadir. Iki cocuklu bir aile param parca edilmek isteniyor. bu bizim kanunlarimiza da aykiridir. bu dizi insanlarin sinir sistemlerini alt üst ediyor. rtük,ün gözleri körmüdür acaba da bunlari görmüyör.

  3. Ben izlemiyorum ama bu dediklerinizden dolayı bence kaldırılmayı hak ediyor. Bence kaldırılsın zaten fox hangi dizisi güzelki ben hiç birini izlemiyorum izlememeye gayret edşyorum

Eklenme Tarihi: 7 Aralık 2018