Kalbimin Sultanı Kaç Bölüm Sürecek Ne Zaman Final Yapacak?

Merak ettiğiniz Kalbimin Sultanı Kaç Bölüm Sürecek Ne Zaman Final Yapacak? konusu hakkında sizlere detaylı bilgiler vereceğiz. Öncelikle hoş geldiniz.

Kalbimin Sultanı Kaç Bölüm Sürecek Ne Zaman Final Yapacak? Kalbimin Sultanı dizisi yayın hayatına 13 Haziran çarşamba akşamı başladı. Kalbimin Sultanı dizisi yayınlandığı ilk günden itibaren aldığı reytingleri aşağıda sizlerle paylaşacağız. Böylelikle devam edip etmeyeceğini de görmüş olacağız.

Kalbimin Sultanı dizisi ilk bölümü ile 30. sırada yer almıştır. Aldığı 1.72 reyting gerçekten düşük bir oran. Ancak ilk bölümü ile diziyi değerlendirmenin çok doğru olmayacağını tahmin edersiniz. Çünkü ilk diziye seyirci kişilere konuya olaya hakim olmadığı için reytinglerinin düşük olması normal.

Kalbimin Sultanı dizisi 2. bölümüyle aldığı 2.55 reyting oranı ile 10. sırada yer alıyor. Sonrasında yayınlanan ve aldığı 2.41 oranındaki reyting ile de Kalbimin Sultanı dizisi 6. sırada yer alıyor. 6. sıra yeni başlayan bir dizi için başarılı bir durum. Kalbimin Sultanı dizisi reytinglerinde 6 dan düşmez ve daha da yükseltecek olur ise uzun süre ekranda kalmayı başaracaktır.

Sıra Tarih RTG (%) SHR (%)
6. Kalbimin Sultanı 27 Haziran 2018 Çarşamba Reytingleri 2.41 7.24
10. Kalbimin Sultanı 20 Haziran 2018 Çarşamba Reytingleri 2.55 6.78
30. Kalbimin Sultanı 13 Haziran 2018 Çarşamba Reytingleri 1.72 5.21

Yazın başlayan ve kanalın deneme amaçlı ekrana sürdüğü yaz dizileri yaz sezonu boyunca iyi reyting alamazlarda final yaparlar genelde. Bu yüzden de yaz sezonunda aldığı reytingler çok önemli. Çünkü sezon dizilerinin yani iddaalı rakiplerin olmadığı yaz sezonunda başarılı olursa kazandığı seyirciyi sezon içinde de tutabilir ve reytingleri düşmez. Ancak yaz sezonunda başarılı olamazsa sezon içinde eski diziler başladığında izlenme olasılığı hiç kalmaz.

Kalbimin Sultanı dizisinde yeni başlayan diziler gibi ilk 13 bölüm senaryosu yazıldı ve anlaşma yapıldı. Ancak reyting başarısı yükselmezse 13 bölüm bile yayınlanmayabilir. Ancak reytingleri yükselirse 3. 4. 5. olması durumda reytingleri artar ve yeni sezon onayı bile alabilir. Kanalın vereceği karar çok önemli.

Kalbimin Sultanı dizisinin diğer dizilerden bir farkı da aynı zamanda Rus yapımcıların ve oyuncunun olması. Aynı zamanda da Rusya’da da yayınlanıyor. Rusya’da yayınlanan Kalbimin Sultanı dizisi izleniyor mu? Bunun reytingleri nasıl bilemeyiz ancak tarihimizi ve Osmanlı padişahlarını dizilerdeki gibi kadın düşkünü olarak tanımalarına karşı çıkarız. Dizilerde genel olarak sadece romantizm ve aşk konuları işlendiği için padişahlarımızın bu konulara alet edilmemesini istiyoruz. Kalbimin Sultanı dizisinin yeni sezonda devam edip etmeyeceği kesin belli olmamakla birlikte yaz sezonundaki durumu çok önemli. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. Sizce Kalbimin Sultanı dizisi yeni sezonda devam etmeli mi?

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kalbimin Sultanı Kaç Bölüm Sürecek Ne Zaman Final Yapacak? (3 Yorum)

Eklenme Tarihi: 2 Temmuz 2018