Kim Milyoner Olmak İster 31 Aralık Yılbaşı Dünya Şampiyonu Kadın Sporcular Kimler

Kim Milyoner Olmak İster 31 Aralık 2018. 2019 Yılbaşında çıkan soru “Dünya Şampiyonu Kadın Sporcular Kimler?” ATV yılbaşı ekranı için bu sene de Kim Milyoner Olmak İster yarışmasını seçti. Çok doğru bir karar olmuş bence de. Kim Milyoner Olmak İster yarışması yılbaşını  kutlamak istemeyenler ve eğlence programı izlemek istemeyenler için bir alternatif. ATV’nin sevilen programı Kim Milyoner Olmak İster yılbaşı özel bölümüyle ekranlara gelecek.

Murat Yıldırım’ın sunumuyla ekrana gelen Kim Milyoner Olmak İster yarışması yılbaşı gecesinde çok özel konuklar ağırlayacak. Kim Milyoner Olmak İster 31 aralık 2018 akşamında yılbaşı özel yayınlayacağı programın konukları dünya şampiyonu olmuş Türk kadın sporcular.

Kim Milyoner Olmak İster yarışması yılbaşı özel yarışmasında dünyada Türkiye’yi ülkemizi temsil ederek derece ve birincilik kazanmış kadın sporcular yarışacaklar. Böylelikle isimleri çok bilinmeyen ama ülkemiz için mücadele veren kadın kahramanları yakından tanıma ve gurur duyma fırsatı yakalayacağız. Kim Milyoner Olmak İster yılbaşı akşamı 20.00’de ATV ekranlarında olacaktır.

Kim Milyoner Olmak İster yılbaşı özel programında yarışacak olan sporcuların bilgileri şimdilik elimize ulaşmadı. Bilgileri alınca sizlerle bu konumuzdan paylaşacağız.

Son yıllarda sporda adını altın harflerde yazdıran Dünya Şampiyonu olmuş ya da madalya ile dönmüş kadın sporcularımızdan birkaçını sizlerle paylaştık. Kim Milyoner Olmak İster yarışmasın katılabilecek yarışmacıları tahmin etmek için fikir olsun istedik.

Aşağıdaki sporcuların katılacağı kesin değil. Biz tahminlerimize yer verdik. Netleşen sporcu yarışmacıları sayfamızda paylaşmaya devam edeceğiz.

Milli judocu Hülya Şenyurt milli judocu. Türkiye’ye ilk altın madalyayı 1992 Barcelona Olimpiyatları’nda kazandırdı.

Elif Jale Yeşilırmak Dünya Şampiyonasında 58 kiloda bronz madalya kazandı. Bu alanda dünyada en yüksek başarıyı elde eden ilk Türk kadın sporcu oldu. 

ABD Açık Teniz Turnuvasında genç kategorisinde şampiyon olarak adını altın harflerle yazdıran ilk Türk sporcu Milli Tenisçi İpek Soylu oldu. 

Şahika Encümen Değişken Ağırlıklı Paletli alanında 110 metreye dalarak dünya rekoru kırdı. En derine dalan insan ünvanı aldı. İki gün sonra da tüpsüz 93 metreye dalarak yeni bir dünya rekoruna imza attı. 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 28 Aralık 2018