Kim Milyoner Olmak İster 700. Bölüm 28 Ekim Yarışmacıları Soru Cevapları

Kim Milyoner Olmak İster 700. Bölüm 28 Ekim Yarışmacıları Soru Cevapları… Kim Milyoner Olmak İster yarışması bu akşam 700. bölümü ile karşısınıza çıkıyor. Yıllardır devam eden programa bir çok ünlü de sunuculuk yaptı. Şimdi ki sunucusu Murat Yıldırım’da bence gayet başarılı bir şekilde sunuyor programı.

Murat Yıldırım’ın sunuculuğunu yaptığı Kim Milyoner Olmak İster programında bu akşamda cevapları merak edilen sorular soruluyor.  Bizlerde sizler için bu soruları ve cevapları paylaşıyoruz. Kim Milyoner Olmak İster 700. bölümüne konuk olarak yarışmacılar ne kadar para ile ayrılacaklar programdan göreceğiz.

28 Ekim cumartesi Kim Milyoner Olmaz İster yarışmasını nasıl buldunuz? Bu akşamki yarışmacılar Çeşmede yaşayan ve Mardin doğumlu olan kadın oyuncu 7 kız çocuklu bir ailenin en büyük kızı olduğunu vurguluyor. Diğer oyuncu da 31 yaşında koordinatörlük yapıyor ve futbolcu aynı zamanda. 
60 bin lira sorusu Osmanlı tarihi ile ilgili bir soru idi.

Osmanlıda hangi özellikteki çocuklar devşirme olur kel olan türkçe bilen çoban papaz çocukları: Doğru Cevap Papaz çocuklarıdır. Açıklama: Osmanlı devşirme kanunu gereği asil olanlar ve papaz çocukları öncelikli olarak tercih edilirdi. Eğer iki kardeş varsa birisi ter edilirdi.

Dünya bankası 2016 bilgileri Dünyada Kadınlar mı fazla erkekler mi sorusu çıktı 30 bin lira sorusunda.. İşte o sorunun soru ve cevabı:  Dünya bankası 2016 bilgileri Dünyada Kadınlar mı fazla erkekler mi? Cevap: Erkekler 67 milyon fazladır, doğru cevap olacaktı..

Nasa 2016 da Kimin oyuncağını çocuklara ilham olsun diye uzay aracına koydu? Nasa Kimin oyuncağını cocuklara ilham olsun diye koydu A Farabi B Kopernik C Galileo D Neil Amstrong Doğru Cevap Galilei Galileo

Ateş böceğinin diğer adı nedir LAmba böceği yıldız fener fosfor Cevap: Yıldız böceği Ateş böceğinin diğer adı nedir LAmba böceği yıldız fener fosfor seçeneklerinden doğru olan cevap Yıldız böceğidir.. Yarışmacımız dogru bildi.

 

Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü mezunu olan Meltem Yanovalı Kalkan, evli ve iki çocuk annesi. Bir mağazanın “online” Türkiye müdürlüğünü yapmakta olan Meltem Hanım, yarışmada kazanmayı planladığı ödülle, çalışanları sadece ihtiyacı olan kadınlardan oluşan bir şirket kurmak istediğini söylüyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Etiketler: Eklenme Tarihi: 28 Ekim 2017