Kim Milyoner Olmak İster Arda Ayten Kimdir ? 1 Milyon TL’lik Soruyu Bildi mi? Kaç TL Kazandı

Kim Milyoner Olmak ister yarışma programı yayınladığı 1 milyon TL’lik soru ile yürekleri ağıza getirdi. Muhteşem sezon finali yaparak yarışmaya son noktayı koyan Murat Yıldırım 1 Milyon TL’lik soruyu ise gelecek sezona bıraktı. Şimdi ise merak edilen Kim Milyoner Olmak İster Arda Ayten kimdir ? Arda Ayten 1 milyon TL değerindeki soruyu bildi mi soru neydi? Arda yarışmadan kaç TL ödül alarak ayrıldı ?

Kim Milyoner Olmak İster Arda Ayten Kimdir ? 1 Milyon TL'lik Soruyu Bildi mi? Kaç TL Kazandı

Kim Milyoner Olmak İster Arda Ayten Kimdir ?

Kahramanmaraş Üniversitesi’nde öğrenci olan Arda aslında İskenderun’da annesi ile birlikte yaşıyor. Doktor olan teyzesini çok seviyor. Hayatı boyunca teyzesinden büyük yardım aldığını açıkladığı yarışma programında bu yılın en başarılı yarışmacıları arasına girdi. Bu zamana kadar kendine ait dört eseri bulunan ve henüz 19 yaşındaki Arda Ayten kimdir ? Murat Yıldırım’ı şok eden yarışmacı her soruya doğru cevap verdi. Çok farklı alanlardan Bekos anlamına gelen tarihi Heredot sorusundan, hangi hayvan karbon elementini elmasa çevirebilecek basınca dayanabilir sorusuna kadar doğru yanıt verdi. Özellikle farklı saç tarzı ve giyimi ile dikkat çekmeyi başaran Arda Ayten yarışmadan kaç TL ödül ile ayrıldı merak konusu oldu.

Kim Milyoner Olmak İster Arda Ayten Kimdir

Maddi rahatlığına ulaşmadığı için en büyük zevki olan kitap okumayı sınırlandırdığını söylüyor. Ekstra harcamalarını minimize eden ve tüm parası ile yeni romanlar okuyan Arda Ayten sadece bu yıl yüzden fazla eseri bitirmiş. Bu demek oluyor ki neredeyse 2 günde bir eser bitiriyor. Parası yetmediği için zaman zaman kitap alamadığını ve okuyamadığını bu zamanlarda çok sıkıldığını ancak her zaman teyzesinin yardımına koştuğunu açıkça dile getiriyor.

Kim Milyoner Olmak İster 1 Milyon TL'lik Soru 2019 Sezon Finali

Arda Ayten Kimdir

Arda Ayten’in en büyük hayali ise tüm eserleri kendi orjinal dillerinde okuyabilmek. Çevirilerin her ne kadar başarısını kabul etse de birinci ağızdan romanları okumanın çok farklı duygu olacağını söylüyor. Okuduğu kitaplar sayesinde Kim Milyoner Olmak İster yarışma programında 1 milyon TL’lik soruya kadar gelen yarışmacı soruyu açmayı başaramadı. Her ne kadar hak kazanmış olsa da Kim Milyoner Olmak İster muhteşem sezon finali ile ekranlara veda etti. Şimdi ise herkes Arda Ayten kaç TL ile yarışmadan ayrıldı 1 milyon TL’lik soruyu bildi mi merak ediyor. Yarışmacı hakkındaki tüm detayları sitemizde bulabilirsiniz.

Arda Ayten Kimdir

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Formu ve Katılım Şartları

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.