Kırgın Çiçekler Niçin Final Yaptı, Yeniden Başlar mı Dizi Geri Gelir mi?

ATV ekranlarında 12 Mart 2018 Pazartesi günü son bölümü ile ekrana gelen kırgın çiçekler dizisi neden final yaptı niçin sona erdi ve yeniden başlar mı tekrar bölümleri yayınlanacak mı gibi sorulara cevap vereceğim. 3 sezondur ATV ekranlarında pazartesi günleri yayınlanan ve oldukça yüksek reyting oranları ile güne damga vuran sevilerek izlenen oldukça başarılı devam eden kırgın çiçekler dizisi 3. sezonunun sonuna varamadan erken final kararı alarak 12 Mart pazartesi günü izleyiciye ve ATV ekranlarında veda ediyor.

Peki neler oldu da ATV’deki başarılı dizi erken final kararı aldı hemen kısaca açıklayalım. Aslında ilk 2 sezon oldukça başarılı geçmişti reyting rekorları kırmış olan dizi yurtta kalan kızları ve aileleri sorunlu veya kimsesiz çocukların dramı herkes tarafından sevilerek izlenmiş ve izlenme rekorları kırmıştı adeta. Böylesine halkı içine çeken ve etkileyen bir dizi daha uzun yıllar devam edecek gibi görünüyordu ancak ikinci sezonun sonunda artık senaryolar, birbirini tekrara düşen bölümler birbiri ardını izledi. Ancak yinede yüksek olan reytinglerden dolayı kırgın çiçekler 3. sezonu ile devam etme kararı aldı. Çukur ve söz dizisinin de etkisiyle gittikçe izleyicisini kaybetmeye başladı. aynı zamanda Kanal D ekranlarında yayınlanan Siyah Beyaz Aşk dizisinin de kırgın çiçekleri olumsuz etkilediğini açıkça söyleyebiliriz.

Tüm bunlara rağmen yine de 4 üzerinde aldığı reyting oranı oldukça başarılı başarılı sayılan kırgın çiçekler dizisinin son darbesi ise kendi içinden geldi. Songül karakterini canlandıran oyuncunun gerçek hayatta hamile olması ve hamileliğin ilerleyen süreçte diziden çıkmasını gerektirmesi dolayısıyla Songül gibi önemli bir karakterin diziden çıkması diğer kızları pasif duruma düşürdü.Çünkü Songül kırgın çiçeklerin en önemli karakteriydi.

Songül’ün diziden ayrılacak olmasına yapımcı bir müddet daha direndi ise de artık Hamileliğin son aylarında yaklaşan Songül diziye kesin olarak veda etmek istedi zaten düşük giden reytingler Songül’ün çıkması ile oldukça düşeceği için daha zor duruma düşmemek için hem de senaryosu tamamlandığı için kırgın çiçekler dizisi 12 Mart pazartesi günü erken final kararı alarak izleyiciye veda etti.

Peki bundan sonra neler olacak kırgın çiçekler dizisinin tekrarları olacak mı ya da Songül hamileliğinden sonra tekrar diziye dönecek ve dizi yeniden başlayacak mı kırgın çiçekler dizisi 2018-2019 da devam eder mi yeniden başlar mı gibi sorular oldukça merak ediliyor. Çünkü önceki sezonlarda da bu sezonda 4, 5 hatta 6 oranındaki reyting oranları ile halk tarafından sevilip sayıldığını gösterdi oldukça güçlü kadrosuyla izlenmeye devam etti.

Ancak dizinin tekrar başlayacağını sanmıyorum biten bir senaryo güzel bir veda ve kızların yolları’nın ayrı düşmesi artık bir daha bir araya gelmelerini zor olduğunu gösteriyor. Ancak ekibi bozmadan farklı bir dizide yine aynı oyuncularla ilerleyen süreçte çalışılabilir yeni bir dizi gelebilir. Çünkü 3 sezondur birbirinden alışkın olan bu oyuncular ve yapımcı oldukça kaliteli bir iş çıkarmış 3 sezon boyunca ciddi oranlarda reytingler kazanmış ve Türk halkının gönlüne girmeyi başarmıştır.


İlerleyen süreçte ATV ekranlarında kırgın çiçekler dizisinin tekrar bölümlerini izlemeye devam edebiliriz. Ancak Kırgın Çiçekler yeniden başlar mı yeniden yayınlanır mı kaldığı yerden devam eder mi gibi sorulara Şimdilik olumlu cevap veremiyoruz. Dizimiz şimdilik final yaptı ve tüm izleyicilere veda etti. Sizlerde dizimiz hakkında yorum ve görüşlerinizi aşağı yazabilir kırgın çiçeklerin izleyici gönlüne taht kurup kurmadığını yorumlarımıza belirtebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Bence çokta güzeldi 5 yıl geçmiş bi izledim hoşuma gitti 1 bölümden başladım 113 kadar izleyecegim tekrar çekime devam edilmeli

 2. Ama biz çok seviyorum bu filimi izlemiyenleri anladıkta bizim gibi sevenler için kötü oldu lütfen yeniden gelmesini rica ediyoruz teşekürler

 3. kırgın çiçekler ne zaman başlayacak sümeral gidiyorum yeni bölümünde ne olacak

 4. Kırgın çıcekler yeniden başlasın kemalden nefret ederdim i filmden cıkması iyi oldu tektar verilsin

  1. Son bölüm Songülün hastanede uyanmadan önce gördüğü rüya olarak baslatilirsa çok güzel toparlanır bence. Yeniden başlatılmalı bence. KIRGIN ÇİÇEKLER YENİDEN DOĞUŞ olarak.

 5. Kıgın cicekler ne zaman yeni bolumu başlıcak

 6. Yeniden baslasın lutfen ne olur cok guzeldır

 7. Yeniden başlasın lutfennnnn

 8. Yenıden baslasın luuuuutfeeeen

 9. gökçe akyıldıza akşehirden kendisine yalvardığımı söylemek istiyorun lütfen kırgın çiçekler dizisine dön

 10. İlk defa bi diziyi çok sevdim her bölümünü biliyorum her dakikasını biliyorum yeniden başlasın istiyorum bittine çok fazla üzüldüm

 11. Bence tekrardan başlamalı 113 bölüm sıkılmadan izledim

  1. Bencede bsşlamalı çünkü bu benım en sevdiğim Dızı cokta severek izlediğim bir dizi

   1. Aynen benimde en sevdiğim dizi

 12. tekrar bölümleri yeniden başlasın lütfen çok seviyorum o diziyi

 13. Lütfen dizi devam etsin.Gerçekten çok üzüldüm.Gerçekten izlenilecğine inanıyorum lütfen,nolur devam edin. ❤️❤️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.