Kızım 12 Ekim Nedensiz Bir Çocuk Ağlaması Bile şarkısı sözleri video

Kızım 12 Ekim Nedensiz Bir Çocuk Ağlaması Bile şarkısı sözleri video… Kızım dizisinde çalan şarkıyı kim seslendiriyor? Sözleri ve videosu aşağıda sizlerle. Kızım dizisinde Öykü’nün Sosyal Hizmetler görevlileri tarafından Candan’dan alınıp yurda götürüldüğü o sahnede çalan şarkı aslında bir şiir.

Öykü’nün babası iki gündür ortalarda olmayınca öğretmeni ve okul müdürü Sosyal Hizmetlere haber veriyor. Öykü’yü almaya geliyorlar. Öykü ağlayarak Candan’la vedalaşıyor. Cemal Öykü’nün babası Demir’e  yurda gideceğini söylüyor. Sonrasında Demir koşarak eve gidiyor.

Ancak geldiğinde Öykü Sosyal Hizmetler görevlileri tarafından götürülmüş oluyor. Arabanın arkasından koşan Demir onları kırmızı ışıkta yakalıyor. Öykü babasını görünce arabadan iniyor ve Demir’e vurarak hesap soruyor. Kaç gündür neredesin seni çok merak ettim bak beni yurda götürüyorlar diyerek ağlıyor.

Sosyal Hizmetler görevlileri siz kimsiniz diyor ve Demir artık o sözü söylüyor. BEN ÖYKÜ’NÜN BABASIYIM diyor. Öykü ağlayarak babasına sarılıyor. Bu sahneler de seyirciler de gözyaşlarını tutamadı. Çünkü ilk kez Demir baba olduğunu kabul etti.

Kızım dizisinde Edip Cansever’in Umuş şiiri sözleri Yeni Türkü tarafından seslendirilmiş. Yeni Türkü Umut şarkısı sözleri;

Bütün iyi kitapların sonunda
Bütün gündüzlerin, bütün gecelerin sonunda
Meltemi senden esen
Soluğu sende olan
Yeni bir başlangıç vardır

Parmağını sürsen elmaya, rengini anlarsın
Gözünle görsen elmayı, sesini duyarsın
Onu işitsen, yuvarlağı sende kalır
Her başlangıçta yeni bir anlam vardır.

Nedensiz bir çocuk ağlaması bile
Çok sonraki bir gülüşün başlangıcıdır.

Edip Cansever

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 12 Ekim 2018