Kızım Dizisi Öykü Kimdir? Kızım Öykünün hastalığı nedir?

Kızım Dizisi Öykü Kimdir? Kızım Öykünün hastalığı nedir? Kızım dizisi tanıtım fragmanı yayınlandı. Küçük bir öykü olarak bilinen dizinin adı Kızım olarak kesinleşti. ‘My Fair Lady’ adlı Kore dizisinden uyarlanan dizi için oyuncular belirlendi ve sete çıkıldı. Kızım dizisi başrollerini Buğra Gülsoy, Beren Gökyıldız ve Leyla Lydia Tuğutlu oynuyor. Kızım dizisi med yapım’ın yapımcılığında ekrana gelirken yönetmen koltuğunda Gökçen Usta oturuyor. Kızım dizisi senaryosunu da Banu Kiremitçi Bozkurt ve Irmak Bahçeci kaleme alıyor.

Kızım dizisi Öykünün hastalığı nedir?

Kızım Dizisi Öykünün Hastalığı Niemann – Pick olarak bilinen kalıtsal bir sinir sistemi hastalığı. Görülme sıklığı 150 binde 1 olan Niemann – Pick hastalığı nedir ? Niemann – Pick hastalığı, vücutta lipit metabolizmasının sebep olduğu kalıtsal bir hastalıktır. Niemann-Pick hastalarında anormal miktarlarda yağ dalak, karaciğer, akciğer, kemik iliği ve beyinde toplanır. Kızım dizisinde Öykü, bunama/demans hastalığı olan bir çocuktur ve bu yüzden de yavaş yavaş hafızasını kaybedecektir. Peki Öykünün Annesi gerçekte kim? TIKLAYIN

Kızım Dizisi Veteriner Candan Kimdir? 

Kızım dizisi Kore yapımı My Fair Lady isimli diziden uyarlama olarak ekranlara gelecek. My Fair Lady dizisi orjinal senaryosuna çok sadık kalınmamış. Çünkü orjinal senaryoda anne ve babasını kaybetmiş zengin şımarık bir kız çocuğu dedesinin yanında kalır. Dedesi de onu eğitmek ister ve şımarıklığını bıraksın ister. Ancak bunu tek başına başaramayacağını düşünerek bir kahya tutar. Şımarık zengin kızın hayat hikaye kahya ile oluşan ilişkisi konu edilir bu dizide. Ancak Kızım dizisinin hikayesi böyle ilerlemeyecek.

Kızım Dizisi Öykü Kimdir bilgileri hastalığı

 

Kızım dizisinin konusu ; Hırsız ve duyarsız olan bir baba. Kızı Öykü unutkanlık hastalığına tutulur. Ara ara unutkanlıklar yaşar ve sonra hatırlar. Ama zamanla her şeyi unutacaktır. Baba bir hırsız olduğu için sonunda hapse girer ve Öykünün hayatı daha da zorlaşır. Çünkü onun annesi de yoktur ortalarda. Kızı Öykü’ye kıyamayan babası hapisten çıkar ve kızına güzel bir hayat sunmak ister. Bir de güzel bir kadına aşık olur. Bu üçlünün hikayesi konu edilecektir Kızım dizisinde.

Buğra Gülsoy, Beren Gökyıldız, Leyla Lydia Tuğutlu, Serhat Teoman ve Tugay Mercan‘ın paylaştığı yapıma yeni oyuncularda dahil olmaya devam ediyor. Kızım dizisinin oyuncu kadrosuna Suna Selen de katıldı. Sinem Ünsal da diziye yeni katılan oyuncular arasında.

 

Suna Selen en son Kadim Dostum ve Hayat Devam Ediyor dizilerinde rol aldı. 2014 ten bu yana yeni bir projede yer almayan ünlü oyuncu yeni dizisi Kızım ‘da hangi rolde oynayacak? Sinem Ünsal da son olarak Çoban Yıldızı ve Siyah Beyaz Aşk dizilerinde rol aldı. Güzel oyuncuya yeni dizisinde başarılar diliyoruz.

Kızım dizisinde Öykünün hastalığı adı nedir?

Kızım Dizisi Öykünün Hastalığı Niemann – Pick olarak bilinen kalıtsal bir sinir sistemi hastalığı. Görülme sıklığı 150 binde 1 olan Niemann – Pick hastalığı nedir ? Niemann – Pick hastalığı, vücutta lipit metabolizmasının sebep olduğu kalıtsal bir hastalıktır. Niemann-Pick hastalarında anormal miktarlarda yağ dalak, karaciğer, akciğer, kemik iliği ve beyinde toplanır. Kızım dizisinde Öykü, bunama/demans hastalığı olan bir çocuktur ve bu yüzden de yavaş yavaş hafızasını kaybedecektir.

Kızım dizisinde hastalandığında Öykü’yü babası hastaneye götürmeye çalışıyor. Ama Öykü beni hastanenin kapısından içeri sokamazsın diyor. Babasını bağırıp polisleri çağırırım diyerek tehdit etti ve bu sayede hastaneye girmekten kurtuldu. Öykü hastaneye girmedi çünkü babasının kendi hastalığını öğrenmesinden korktu.

Peki babasının öğrenmesini korktuğu Öykü’nün hastalığının adı ne? Hastalığının belirtisini fragmanda unutkanlık olarak gördük. Hastalığı ve bilgilerini yakın zamanda sizlerle paylaşacağız.

Öykünün Annesi gerçekte kim? TIKLAYIN

Kızım dizisi başrol oyuncularından olan Beren Gökyıldız dizi de küçük kız çocuğu Öykü rolünde. Ama bu kızın bir hastalığı var. Babası ile yaşayan ve annesini bilmeyen Öykü’nün en değerli varlığı babasıdır. Öykü’nün hastalığı unutkanlık hastalığıdır. Bazı zamanlar herkesi unutur bir süre sonra yeniden hatırlayabilir. Fragmanda da babası Öykü’nün yanına geldiğinde babasını hatırlamıyordu ve siz kimsiniz diyordu. Bir süre yolda yürüdükten sonra arkasına dönüp baktığında babasını tekrar hatırladı.

Kızım Dizisi Veteriner Candan Kimdir? 

Kızım dizisi 19 eylül çarşamba günü 20:00 da TV8 de yayınlanmaya başlayacak. Kızım Dizisi Öykü Kimdir bilgileri hastalığı hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Bu arada unutkanlık hastalığının adı tıp dilinde Unutkanlıkla ilgili hastalık, hemen herkesin aklına “Alzheimer”ı getirse de, bir kafa darbesi, beyin tümörü, ensefalit denilen beyin iltihabı, sara hastalığı, beyinde bir damarın tıkanması da unutkanlığa yol açabiliyor. Kızım Dizisinde Öykü sadece unutup sonra geri hatırlıyor..

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kızım Dizisi Öykü Kimdir? Kızım Öykünün hastalığı nedir? (1 Yorum)

  1. Babası öyküyü dizide bunalımasın. Sanki o dizideymişim gibi öyküye o yavruya sarilasim geliyor. Ama helal olsun güzel rol kesiyor yavrucak. Iyi oynuyor maşallah. Beğendim. On üzerinden on veriyorum. Teşekkürler.

Eklenme Tarihi: 2 Eylül 2018