Kocam Yaparsa Sunucusu Şef Esat Özata Kimdir, Yarışmanın Ödülü Ne?

Kocam Yaparsa Sunucusu Şef Esat Özata Kimdir Nerede Çalışıyor? Kocam Yaparsa yarışması Star TV de yayınlanmaya başladı. Star TV de diğer kanallara uydu ve yemek programı yapmaya karar verdi. Kanal D de Gelinim Mutfakta, Fox TV de Zuhal Topalla Sofrada, Tv8 de Yemekteyiz yarışması kıyasıya rekabet içerisindeyken Star TV de artık bu yarışta bayrak tutacak.

Star TV nin yemek yarışması diğerlerinden biraz farklı. Zuhal Topalla Sofrada ve Gelinim Mutfakta yarışmasında kaynanalar ve gelinler yarışırken Yemekteyiz yarışmasında yarışmacılar kendisi yarışıyor. Star TV nin yemek yarışması ise diğerlerinden farklı. Çünkü bu yarışma da karı-koca olarak yarışılıyor. Kocam Yaparsa yarışmasında hanımlar eşlerine yönerge vererek yemek yapmalarını sağlıyorlar. Çok eğlenceli bir yemek yarışması sizleri bekliyor yani. Yemek yarışmasına yeni bir renk getirecek Kocam Yaparsa yarışması.

Kocam Yaparsa yarışması 28 Ocak Pazartesi Star TV de yayın hayatına başlarken biz de merak edenler için programın sunuculuğunu ve moderatörlüğünü yapan usta şef Esat Özata kimdir bilgilerini sizlerle paylaşacağız.

Kocam Yaparsa Sunucusu Esat Özata Kimdir?

Usta Şef Esat Özata 1980 Kırklareli doğumludur. Esat Özata 15 yaşında aşçı olmaya karar verdi. Tekirdağ Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Mutfak bölümünden mezun oldu.Üniversite eğitimini Ege Üniversitesi yiyecek- içecek işletmeciliği, Yıldız Teknik Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü ile tamamladı.

Lise yıllarınd ada yöresel yarışmalara katılmıştır. Bu yarışmalar da ödüller almıştır. 2003 yılında Türk Aşçılar Milli Takımına girdi. Uluslararası yemek yarışmalarında bir çok ödül kazandı. Dünyaca ünlü Hilton, Crowne Plaza, Barcelo gibi zincir otellerde çeşitli pozisyonlarda çalıştı. Sadece yemek yapma ile değil bunun sanat olduğunu bildiği için başkalarına da öğretti ve Mutfak Sanatları Akademisi’ne katıldı. Kapadokya Meslek Yüksekokulu Aşçılık program başkanı,  Beykent Üniversitesi Hazır Yemek ve Aşçılık programı başkanlık görevlerini sürdürmektedir. Ulusal kanallarda yemek programları ve reklam kuşaklarında yer aldı. Esat Özata ile Pınar’ ın Yemek Günlüğü Yemek Kitabı yazdılar.

Usta Şef Esat Özata oldukça başarılı ve tecrübeli bir aşçı. Bakalım yarışma da neler olacak?  Siz Kocam Yaparsa yarışmasını nasıl buldunuz? Yorumlarınızı aşağı yazabilirsiniz. Kocam Yaparsa Yarışmasında Ödül kaç lira, Kocam Yaparsa Yarışmasında birinci olan koca ve eşine ne verilecek, Kocam Yaparsa Yarışma Ödülü kaç lira araba varmı sorusuna da hemen yanıt verelim..

Kocam Yaparsa Yarışmasının Ödülü Nedir?

Kocam Yaparsa yarışması formatı diğer yemek yarışmalarından biraz farklı. Diğerlerinde yarışması ya kendi yarışıyordu ya da kayınvalide gelin yarışıyorlardı.  Kocam Yaparsa yarışmasında hanımlar, eşlerine talimat vererek yemek yaptıracaklar. Birbirlerini görmeden beylerine kulaklıkla tarif ederek, günün yemeğini yaptırmaya çalışacak.

Haftanın finalinde cuma günü 3 çiftten biri birinci olacak ve en yüksek puanı alan çift para ödülünün de sahibi olacak.

Kocam Yaparsa yarışması ilk haftanın yarışmacıları; Nevin ve Ali Rıza Süt, Zeynep & Sezer Erdoğan ve Havva & Serkan Tanrısever. Bu yemek yarışmasında tarifi şef hanımlara anlatıyor ve sonrasında hanımlarda beylere kulaklıkla tarif ediyorlar. Türkiye’nin ilk ve tek eşli yemek yarışması Kocam Yaparsa  28 Ocak Pazartesi’den itibaren hafta içi her gün 17.00’de Star TV de yayınlanacak.

Kocam Yaparsa Yarışmasında Ödül kaç lira olacak, Kocam Yaparsa Yarışmasında birinci olan kocaya ve eşine ne verilecek, Star tv de Kocam Yaparsa Yarışmasının Ödülü kaç lira olacak araba ödülü var mı sorusuna da yanıt verdik.. Sizde bu yarışmaya katılmak ister misiniz? O Halde Kocam yaparsa başvurusu katılımı için Tıklayın linki..

Kocam Yaparsa Başvuru Katılım Formu (Şartları Neler)

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.