Kolonya Dezenfekte Eder Mi? Koronavirüsünden Korur Mu?

Kolonya Dezenfektan olarak kullanılabilir mi? Koronavirüs salgını sonrasında satış patlaması yaşayan Kolonya virüsleri öldürür mü? Koronavirüs’e karşı koruyucu özelliği var mı? 80 derece kolonya ne demek?

80 derece kolonya ne demek

Kolonya Dezenfekte Eder Mi? Virüsleri Öldürür Mü?

Kolonyanın içerisinde ihtiva ettiği yüzde 80 oranındaki etil alkol virüslerin ölmesine sebep oluyor. Alkol içeren diğer bir madde olan çamaşır suyu da virüsleri yok etme de etkilidir. Cep telefonu, bilgisayar klavyesi vb eliniizin çok temas ettiği eşyalarınızı kolonya ile dezenfekte edebilirsiniz.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Kolonya’nın virüslere karşı en kolay korunma yöntemi olduğunu açıkladı.

Kolonya Koronavirüsünden Korur Mu

Yeni tip Koronavirüs (Coronavirus / Covid-19) bir virüs çeşidi olduğu için kolonyanın bu virüsü de öldürme etkisi vardır. 80% Etil alkolün temas ettiği yüzeylerde virüsün yaşama şansı çok düşüktür. Ellerimizi 20 sn boyunca iyice sabunladıktan sonra yüzümüze sürmeden önce bir kez de kolonya sürersek hijyen açısından çok yararlı olacaktır.

80 Derece Kolonya Ne Demek?

Sağlık Bakanının 80 derecelik kolonya kullanın açıklamasından sonra 80 derecenin ne anlama geldiği merak konusu oldu. 80 derece; yüzde 80 ila yüzde 96 arası etil alkol içeren kolonyalar için kullanılan bir terimdir. Kolonyanın etil alkolden kalan kısmı ise su ve esanstan oluşmaktadır.

YORUMLAR

  1. Sustain the helpful job and producing in the group!

  2. Thanks very practical. Will share site with my buddies.

  3. Wow because this is extremely helpful job! Congrats and keep it up.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.