Koronavirüsten Okullar ve Üniversiteler Tatil Mi Oldu?

Koronovirüs sebebiyle Okullar Tatil mi edildi? Tatil olan Üniversiteler hangileri? Hastalık Türkiye’de görülürken önlem Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Koronavirüs nedeniyle okulların tatil olmasıyla ilgili olarak açıklama yaptı.

Koronavirüsten Okullar ve Üniversiteler Tatil Mi Oldu

Ziya Selçuk açıklamasında “Bilim Kurulu toplantısı sonrasında Ortak açıklama yapılacak” dedi. Aynı saatlerde YÖK Başkanı da “Bu akşam üniversite rektörleriyle tatil konusu konuşacağız” şeklinde açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a dün Meclis’te okulların tatil edilmeyeceği sorulmuştu. Bakan Selçuk, Bilim Kurulu toplantısı sonrasında yapılacak açıklama beklenmeli, demişti ama sonuç çıkmamıştı.

Türkiye görülen ilk koronavirüs vakasıyla birlikte bu virüsün dünyada görüldüğü 117. ülke içerisine giren Türkiye’de gün içerisinde 1 üniversitenin tatil etmesi ve 1 üniversitenin online eğitime geçeceğini açıklamasının ardından okulların tatil edilip edilmeyeceği daha fazla merak edilmeye başlandı.

İlkokul Ortaokul ve Liseler Tatil mi Oluyor?

Tüm gözler bugün Beltepe’deki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  başkanlığındaki toplantıdaydı.

Toplantı Bitti: Okullar 2 hafta tatil edildi! 16 Mart ‘ta 1 haftalık tatil başlayacak. 23 Mart ‘ta ise eğitim okulda gelmeden uzaktan eğitim şeklinde yapılacak! Takvimde bir değişiklik olmaz ise 30 Mart 2020 Pazartesi günü ilk, orta ve liseler tekrar açılacak.

Üniversitelerde Koronavirüs Tatili

Kadir Has Üniversitesi; Bahar tatili öne çekilerek 11-20 Mart tarihleri arasına alındı. Üniversitede eğitim 23 Mart günü tekrar başlayacak.
Bahçeşehir Üniversitesi; 16-30 Mart tarihleri arasında tüm derslerin online platformlarda devam ettirileceği açıklandı.

Üniversiteler 16 Mart’tan itibaren 3 hafta tatil edildi!

Kamu Kurumları Tatil Edilecek Mi?

Dün çıkan bir söylentide 13 Mart 2020 Cuma günü itibariyle Okullarla birlikte kamu kurumlarının da tatil edilebileceği söylentileri vardı. Ama Beştepe’den böyle bir karar henüz çokmadı! Haber doğru çıkarsa zorunlu personel haricinde Memurlar da acil durumlar haricinde belirtilecek süre boyunca evde göreve hazır bekleyecekler.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Koronavirüsten Okullar ve Üniversiteler Tatil Mi Oldu? (1 Yorum)

Eklenme Tarihi: 11 Mart 2020