Kraliçe Vicrotia Sultan Abdülmecite ne diye hitap etmiştir?

Kraliçe Vicrotia Sultan Abdülmecite ne diye hitap etmiştir? Doğu İmparatorluğu Başkomutanı demiştir.

Barış Manço’nun rol aldığı tek sinema hangisi? Mavi Boncuk Bitirimler Sosyetede BABA BİZİ EVERSENE.. ÖNCEKİ SORU: 1896 da Ölü bir balinanın içinde zaman geçirme kimlere tavsiye edilmiştir? Cevap: Romatizma Olacaktı..

Çanakkale Boğazını Yüzerek geçen ve Don Juan Kitabının yazarı Kim Cervantes Lord Byron CEvap: Lord Byron cevabını bilmeyen yarışmacı yarışmadan 30 bin lira alarak ayrıldı. Çanakkale Boğazını Yüzerek geçen ve Don Juan Kitabının yazarı Kimdir sorusuna Cevap: Lord Byron

Çanakkale Boğazını Yüzerek geçen ve Don Juan Kitabının yazarı Kim Cevap: Lord Byron 

Orhun Yazıtlarında Bilge Kagan Çin için Ne Dedi? Tabgaç Han Mançu Çin Doğru Cevap Tabgaç olacaktır.. Bilge kağan şöyle diyor:
Orhun Yazıtlarında Bilge Kağan Çin için hangi ifadeyi kullanmıştır?
A) Tabgaç
B) Han
C) Mançu
D) Çin

Çinlilerin tatlı sözlerine, yumuşak ipeklilerine kanıp Türk halkından bir çoğunuz öldünüz. Türk halkı, mutlaka öleceksin! Güneye Çugay dağlarına, Tögültün ovasına yerleşeyim dersen, Türk halkı, mutlaka öleceksin. Kötü insanlar şöylece akıl verirlermiş: “Uzakta isen Çinliler ipeklinin kötüsünü verirler, yakındaysan ipeklinin iyisini verirler” diye öğretirlermiş.

Aslen Eskişehirli olan 32 yaşındaki yarışmacımız Hande Dinç, yarışmaya Antalya’dan katılıyor. Mersin Üniversitesi Bilgisayar Programcılığını terk eden Hande Hanım, sirk organizatörü olarak çalışıyor. Evinde iki piton yılanına bakan yarışmacımız, kışın sirklerde yazın otellerde piton yılanıyla gösteriler yapıyor. Yarışmadaki hedefi 30.000 TL olan Hande Dinç, ödül kazanması durumunda, bu parayla eşiyle dünya turu yapmak istediğini söylüyor.

Hande Dinç Kim Milyoner olmak ister yarışmacısı

Bilge Kagan Çin için elbette Tabgaç ifadesini kullanmıştır. Orhun Yazıtlarında Bilge Kağan Çin için hangi ifadeyi kullanmıştır? sorusuna verilecek tek cevap var. Binlerce yıldır Çin adı değişmemiş ve eskiden de Çin diyorlardı:
A) Tabgaç
B) Han
C) Mançu
D) Çin

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 20 Ekim 2018