KURULUŞ OSMAN NEREDE ÇEKİLİYOR? Dizi Platosu Nerede?

Kuruluş Osman dizisi hangi il ve ilçede çekiliyor? Burak Özçivit‘in Osman Gazi’yi canlandırdıdğı 2019-2020’nin fenomen dizisi Kuruluş Osman ‘ın çekim platosu yeri ve adresi sorusunun cevabı…

Kuruluş Osman Nerede Çekiliyor

Kuruluş Osman dizisinin hayranlarının çok merak ettiği dizinin çekildiği yer; İstanbul Beykoz ilçesine bağlı Riva. Dizi çekimleri Riva’nın geniş ormanlık alanlarında kurulan platoda çekiliyor.

Kuruluş Osman platosunda Osman Gazi döneminde Bizansla sıkça yapılan savaşlardan, sıcak temaslardan dolayı çekim yerinde devasa kaleler kurulmuş durumda. Ayrıca çadırlar, hanlar, hamamlar, camiler, pazar yerleri gibi detaylar en ince ayrıntısına kadar işin uzmanları tarafından dizayn edilip inşa edilmiş durumda. 800 metre karelik yapay bir gölde set için hazırlanmış durumda. Bu gölet izleyicilere büyük bir nehir olarak lanse edilecek. Kim bilir belki İstanbul Boğazı da bu göletin üzerindeki animasyon oynamalarıyla ekrana aktarılır.

Kuruluş Osman dizi platosu Beykoz Riva

Kuruluş Osman Gazi dizisi için Avrupa’nın en büyük film platosu kurulmuş durumda. Platoda 1500 kişinin çalıştığı ve yeni bölümler için setlerin hızlı bir şekilde inşa edilmesi amacıyla 60 ayrı marangoz ekibinin çalıştığı söyleniyor.

zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.