Kuzgun Rıfat ( Levent Ülgen ) diziden ayrıldı!

Kuzgun Rıfat ( Levent Ülgen ) diziden ayrıldı!

Kuzgun Rıfat Öldü mü? Kuzgun Rıfat neden öldü? Kuzgun Rıfat Diziden neden ayrıldı? Kuzgun Rıfat ( levent Ülgen) öldü mü diziden neden ayrıldı?

Kuzgun dizisinin başarılı oyuncusu Levent Ülgen kimdir kaç yaşındadır?

Sinema tiyatro ve dizi oyuncusu Levent Ülgen, 8 Ağustos 1962 yılında Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde doğmuştur. Ankara İnönü Lisesinden mezun olmuştur. Daha sonra ODTÜ Fizik Bölümü’nü ve  Hacettepe Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü bitirmiştir.

Tiyatroya Erkan Yücel’in Ankara Halk Tiyatrosu’nda başlamıştır. Atçalı Kel Memet oyununda figüranlıkla başlayan tiyatro hayatına hem çocuklar hem de büyükler için düzenlenen çeşitli oyunlarda birbirinden farklı rollerle devam etti.

Erkan Yücel’in vefatının ardından pek çok sanatçı gibi Ankara Halk Tiyatrosu’ndan ayrılarak Rutkay Aziz yönetimindeki Ankara Sanat Tiyatrosu’na dahil oldu. Bu tiyatroda çeşitli rollerde sahne alırken, Hacettepe Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde eğitime hak kazandı. Mezun olduktan sonra Devlet Tiyatroları çatısı altında oyuncu ve yönetmen olarak görev almaya başladı. Bu dönemde yüksek lisansını da bitirdi.

2002’de ekranlara gelmeye başlayan En Son Babalar Duyar isimli dizide ‘üçkağıtçı hayırsız  yalancı damat Kadir’ rolüyle izleyicilerin gözdesi haline gelerek tanındı.

Sadri Alışık Tiyatro Sinema Oyuncu Ödülleri gecesinde Tiyatro dalında Yılık En Başarılı Erkek Oyuncusu Ödülüne Layık Görülen Levent Ülgen Kuzgun dizisine 14. bölüm ile veda edip diziden ayrılacak.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 7 Mayıs 2019