Malazgirt 1071 Bizans’ın Kıyameti Oyuncuları Sultan Alparslan Kim ? Cengiz Coşkun Oldu

Malazgirt 1071 Bizans’ın Kıyameti oyuncuları kimdir Sultan Alparslan karakterini oynayan oyuncu kim ? Uzun süredir senaryosu mükemmel hale getirilmek için uğraşılan dizinin baş rol oyuncusu da belli oldu. Cengiz Coşkun Filmde Alparslan karakterini oynayacak. Önce oynadığı dizileri ve filmleri ile kendisini tanıyalım.

Malazgirt 1071 Bizans'ın Kıyameti Oyuncuları Sultan Alparslan Kim ? Cengiz Coşkun Oldu

Malazgirt 1071 Bizans’ın Kıyameti Oyuncuları Kimdir ?

Tarihimizde önemli yeri olan Malazgirt zaferini anlatan filmin oyuncuları da belli oldu. Merak edilen Sultan Alparslan karakterini Cengiz Coşkun oynayacak. Bizans İmparatoru’nu esir alan ve ordunun en başında savaşan tüm askerlere bugün ben de sadece sıradan bir askerim diyerek Allah Allah nidaları ile Bizans’lılara kıyameti yaşattığı o anlar film oldu. Cengiz Coşkun kimdir yakından tanıyalım.

Malazgirt 1071 Bizans'ın Kıyameti Oyuncuları Kimdir ?

Cengiz Coşkun kimdir ?

1,88 m boyunda düzgün fiziği ile dikkat çeken başarılı oyuncu Cengiz Coşkun Malazgirt 1071 Bizans’ın Kıyameti oyuncuları arasında Sultan Alparslan karakteri ile 2020 yılında en iyi yerli yapıma aday filminin baş rol oyucusu olacak. 29 Nisan 1982 yılında İstanbul’da doğmuştur. Aslen Bulgaristan göçmenidir. İriliği de yine bu ülkenin topraklarından gelmektedir. Uzun süre basketbol oynamış Ülker Spor seçmelerinde hayata önemli bir adım atmıştır. Erdemir Ereğli Spor ve Dsi Balıkesir Spor klubünde uzun süre basketbol oynamıştır. Marmara Üniversitesi Spor Akademisi’nde Antrenörlük Bölümünü’nden 2008 yılında kep atan oyuncu modelliğe soyunmuştur.

Cengiz Coşkun kimdir ?

2002 yılında katıldığı Best Model yarışmasında 3. lük tacını almıştır. Dünya’nın yakışıklıları arasında bizi temsil ettiği Londra yarışmasında 4. olmuş ve dizi film oyuncusu olarak ekranlardaki yerini almaya başlamıştır. Bu güne kadar oynadığı dizileri ve filmleri ile her daim dikkat çekmeyi başarmış bir sanatçıdır.

Malazgirt 1071 Bizans’ın Kıyameti Sultan Alparslan Cengiz Coşkun Dizileri

Oynadığı dizileri ile dikkat çekmeyi başarmış aynı zamanda Fetih 1543 filminde Giovanni Giustiniani karakterini canlandırmış tam bir savaşçıdır.

2005 Rüzgarlı Bahçe Mercan
2005 Nehir Umut
2006 Candan Öte Kaan Atalay
2006 Doktorlar Mert Eriç
2009 Hicran Yarası Tarık Budak
2013 Survivor Ünlüler – Gönüllüler Ünlüler – Kendisi
2014 Diriliş:Ertuğrul Turgut Alp

Malazgirt 1071 Bizans'ın Kıyameti Sultan Alparslan Cengiz Coşkun Dizileri

Malazgirt 1071 Bizans’ın Kıyameti Filminin Konusu

Gerçek tarihimizi anlatan filmde Sultan Alparslan ordunun yönetiminde Bizans’lıları bozguna uğratmış ve kıyametin başladığı günü kabul ettirmiştir. Bizans İmaparator’u Romanos bu savaşta esir alınmış ve ağır işkencelere maruz kalmıştır. Katledilerek öldürülen Romanos ile eş zamanlı olarak Alparslan da kısa bir süre sonra suikast sonrası hayatını kaybetmiştir. Karanlık olan ölüm nedeni farklı tarihçiler tarafından farklı yorumlanmaktadır.

Malazgirt 1071 Bizans'ın Kıyameti Filminin Konusu

Malazgirt 1071 Bizans’ın Kıyameti filminde Sultan Alparslan’ı kim oynuyor ve filmin konusu oyuncuları kimdir ? Baş rol oyuncusu Cengiz Coşkun kimdir oynadığı dizileri ve hayatına dair bilgileri konumuzda bulabilirsiniz. Malazgirt zaferi ile tarihimizde dönüm noktası olmuş Bizans imparatoru esir alınmıştır.

Malazgirt 1071 Bizans'ın Kıyameti filminde Sultan Alparslan'ı kim oynuyor ve filmin konusu oyuncuları kimdir

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.