Marko Polonun sarayına elçi Olarak gittiği Moğol Hanı Kimdir?

Marko Polonun sarayına elçi Olarak gittiği Moğol Hanı Kimdir? Cengiz Kubilay Hülagu Çağatay? Doğru Cevap : Kubilay Marko Polonun sarayına elçi Olarak gittiği Moğol Hanı Kimdir? sorusuna verilecek olan doğru cevap kesinlikte Kubilay olacaktır.

1993 Amerika doğumlu olan Ahmet Buğrahan Yanık, iki yaşındayken ailesiyle birlikte Erzurum’a dönmüş. Evli ve eşi hamile olan Ahmet Bey, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu. Yüksek lisansını da aynı üniversitede tamamlayan Ahmet Bey, şu anda şehir tiyatrosunda oyunculuk yapıyor. Yarışmacımız ödül kazanması durumunda, bu parayla Amerika’ya yerleşmek istediğini söylüyor.

Marko Polonun sarayına elçi Olarak gittiği Moğol Hanı Kimdir? Cengiz Kubilay Hülagu Çağatay  Doğru Cevap : Kubilay

Marco Polo’nun Sarayına Elçi Olarak Gittiği ve Sonrasında Özel Elçisi Olduğu Moğol Hanı Hangisidir?
Marco Polo’nun Sarayına Elçi Olarak Gittiği ve Sonrasında Özel Elçisi Olduğu Moğol Hanı Hangisidir? sorusu 23 Temmuz 2018 tarihinde Atv ekranlarında yayınlanan Türkiye’nin en çok kazandıran Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında soruldu.

Yarışmanın sunucusu Murat YILDIRIM’ın yarışmacıya yönelttiği sorunun cevabı aşağıdadır.
Marco Polo’nun Sarayına Elçi Olarak Gittiği ve Sonrasında Özel Elçisi Olduğu Moğol Hanı Hangisidir? sorusunun cevabı aşağıda belirtilmiştir.
Cevap: Kubilay Han

Venedik Tüccarı Marco Polo 1271 ve 1295 yılları arasında Avrupa’dan Asya’ya seyahat etmiştir. Marco Polo’nun Seyahatleri adlı kitabında seyahati sırasında yaşadıklarını anlatmıştır. Marko Polonun sarayına elçi Olarak gittiği Moğol Hanı Kimdir? sorusuna doğru cevap: Cevap: Kubilay Han

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 23 Temmuz 2018