MasterChef Jüri Üyeleri Kimler Mehmet Yalçınkaya Hazer Amani Somer Sivrioğlu

MasterChef Jüri Üyeleri Kimler Mehmet Yalçınkaya Hazer Amani Somer Sivrioğlu... MasterChef TV8 ekranlarında yeni sezonda yayınlanmaya başlayacak. MasterChef Türkiye hazırlıkları hızla tamamlanmaya çalışılırken jüri üyelerininde kimler olacağı netleşti.

TV8 in yeni sezon için hazırladığı MasterChef Türkiye programı Bloom Medya yapımcılığında yayınlanacak. MasterChef Türkiye yarışma programı başvuruları ise hala devam ediyor. MasterChef Türkiye programı başvurularını Tv8 resmi web sayfasından yapabilirsiniz.

MasterChef Yemek Yarışması Başvuru Katılım

MasterChef Türkiye jürisinde kimler var? MasterChef Türkiye jüri şefleri; Mehmet Yalçınkaya,Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu oldu. Ünlü şeflerin yarışmacılara koçluk yapacağı önerilerde bulunacağı yarışma da yemek yapmanın sadece yemeden ibaret olmadığı bir sanat olduğunu anlayacaksınız.

2 Eylül Masterchef kim elendi Meltem Kerem Esra Ezgi Umut Ercan

MasterChef Türkiye yemek programının haftasonu saat 20:00 da yayınlanması bekleniyor. MasterChef Türkiye jürisinde yer alan şefleri tanıyalım.

MasterChef Türkiye jürisi Mehmet Yalçınkaya Kimdir?

Mehmet Yalçınkaya doğma büyüme Bolulu olduğunu söylemiş bir röportajında gururla. Sonrasında 12 yaşında amca mutfağında gelişmiş olması ve sürekli ona bu işi sevdirecek insanlarla birlikte olması en büyük şansı olduğunu söylüyor. Mehmet Yalçınkaya şimdi Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel’in şefi olarak misafirlerine eşsiz lezzetler sunmaya çalışıyor.

Mehmet Yalçınkaya çok başarılı hem yurtdışındaki lezzetlere hem Türk mutfağına hakim bir isim. Mehmet Yalçınkaya Tüm Restoranlar, Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) tarafından düzenlenen Türkiye Lezzet Ödülleri’nde halk oylaması sonucu ‘En İyi Şef’ ödülüne layık görüldü.

MasterChef Türkiye jürisi Hazer Amani Kimdir?

MasterChef Türkiye jürisi olan Hazer Amani ODTÜ’de sosyoloji okumuştur. Güney Afrika’da Cordon Bleu’de aşçılık eğitimi almıştır. Daha sonra Cape Wine Academy‘de dünya şarapları ve şarap yetiştiriciliği de okumuştur. Güney Afrika’dan 2010 yılında İstanbul’a dönmüştür ve Chilai ismini verdiği restaurantta Executive Chef olarak çalıştı. 2011 yılının “En Yaratıcı Şefi” ödülünü almıştır.

MasterChef Türkiye jürisi Somer Sivrioğlu Kimdir? 

MasterChef Yemek Yarışması Başvuru Katılım

Somer Sivrioğlu bu sezon MasterChef Türkiyenin jüri üyeliğini yapacak. Somer Sivrioğlu 1971 doğumlu. Somer Sivrioğlu 25 yaşında Avustralya’ya master yapmak için gitmiş ve orada Efendy isimli bir Türk Restoranı açmış. Somer Sivrioğlu Avustralya’da Türk Mutfağının temsilcisi olmuş bir isim. Türk yemekleri üzerine Avustralyalı bir yazarlı bir de kitap yazmış ve Türkiye’yi gezerek yemeklerin hikayesine ve özüne uygun tariflerle hazırlayıp restoranında ikram etmiş misafirlerine. Şimdi en ünlü restoranlarından birisi Efendy.

Somer Sivrioğlu, Hazer Amani ve Mehmet Yalçınkaya hepsi de yemek alanında uzmanlaşmış isimler. Bu yüzden de bu yarışmaya katılacak olan isimlerin gerçekten bu işe gönül vermiş olması gerekiyor. Böyle ustalardan eğitim almak herkese nasip olmaz. MasterChef Türkiye birincisini de sizlerle bu konumuzda paylaşacağız.

Yapımcılığını Bloom Medya’nın, jüri üyeliğini Mehmet Yalçınkaya, Hazer Ameni ve Somer Sivrioğlu’nun üstleneceği; dünyanın en zorlu, en heyecanlı yemek yarışması, gelecek haftadan itibaren cumartesi ve pazar akşamları izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. MasterChef Türkiye yayınlandığı günden itibaren çok başarılı şekilde devam ediyor.

MasterChef Kim Elendi Kim Birinci Oldu>>Tıklayın

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

MasterChef Jüri Üyeleri Kimler Mehmet Yalçınkaya Hazer Amani Somer Sivrioğlu (3 Yorum)

  1. Yemekteyiz çok güzel sunucu iyi.fakat gençlere psikolojik baskı yapan yarışmacılar daha sert bir dille uyarilmali. Resmen hakaret ediyorlar.

  2. Yarışmacılar hijyenden bir haber, saçlar salkım saçak bıyık kıl iprenç, Jüri En başta konuşmayı bilmiyor , Hiç kaliteli bir tavrı ve konuşmaları yok sanki kendi evlerimizde gibi kalitesiz seviyesiz bir program

    • bu kadar kalıtesız ve sevıyesız bır program yemek konusunda ben görmedım tıpkı yemekteyız sunucuyu cok sevmeme ragmen programa hakım degıl ve genelınde secılen yarısmacılar hıtıkce sevıyesızlesıyorlar bu yetmezmıs gıbı bırde baska programlara davet edılerek adeta bu sevıyesızlık ödülenıyor TEBRIKLER ACUN BEY sahıbı oldugunuz TV sevıyesı aynı zamanda sızın de svıyenızı gösterır ondan dolayı gercekten tebrıkler

Eklenme Tarihi: 24 Ağustos 2018