Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisi Kaç Bölüm Sürecek Ne Zaman Bitecek

Salı günü ekranlara gelen Kanal D nin yeni gözde dizisi Mehmed Bir Cihan Fatihi oldukça medyatik bir dizi haline geldi. Hem eleştirel dozajın fazlalığı hem de sosyal medyada sürekli yer alması ile oldukça adından söz ettiriyor. Hatta kampanyalar bile başladı Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi ile ilgili izlemeyin izlettirmeyin diye.

Haklı yanları da var elbette bu kampanyaların. Özellikle Osmanlı hanedanını ve atalarımızı açık seçik kadınlardan oluşuyormuş algısını vermesi oldukça rahatsız edici. Ayrıca entrika üzerine siyaset yapılması ve sanki herkes birbirinin kuyusunu kazıyormuş görüntüsü vermesi de pek hoş gelmiyor bakınca. Ayrıca şu hususlar da dikkat edilmesi gereken yerler:

Bu diziyi bence Kenan İmirzalıoğlu bile kurtaramayacak dizi Haziran da final yapacak ! Neden mi dersiniz? İşte sırasıyla nedenleri…
1. Salı Günü Dezafantajı (Kadın, Ufak Tefek Cinayetler, Eşkiya Dünyaya H. O. Maçlar ve 2 Hafta Sonra Survivor)
2. Osmanlıda Kadınlar Seksi Kıyafet Giymiyordu Üstleri Edepliydi
3. Kenan İmirzalıoğlu 10 Numara oynuyor Sözüm yok ama be kardeşim 19 yaşındaydı Fatih Sultan Mehmet o kararları verirken kenan imirzalıoğluna benzeyen genç oyuncu bulamadınız mı?

4. Maalesef oyuncu seçimi (Büşra Develi Yerine Başka Bir Oyuncu Olabilirdi Sanki Oyunculuğa Sözüm Yok Mimar Sinan dan Mezun .
5. Birkaç Oyuncu Dışında Çok Parlak Oyuncu Yok Maalesef Karakterleri Az
Demem o ki maalesef bu dizi TUTMAZ! Mehmed Bir Cihan Fatihi Kaç Bölüm Sürecek Ne Zaman Bitecek sorusuna kesin bir cevap vermek zor olsa da aslında dizi 50 bölüm olarak senaryolaştırılmış. Yani bu sezon artık gelecek sezonun tamamında dizi oynayacak. Tabi erken final yapmazsa…

Mehmed Bir Cihan Fatihi Kaç Bölüm Sürecek Ne Zaman Bitecek konusunda yazımız devam edecektir….

YORUMLAR

  1. Numara 2 de sőylediklerinize katılamayacağım.osman lıyı yok eden kadınlardı aslında avusturyadan italyadan fransa ve ingiltere gibi Ūlke lerden kadınlar Tůrkiye ye gidiyor du casusluk yapıyordu osman lıyı yıkan bunlar sarı saçlı kadınlar

    1. Bu dediğianiz Osmanlının son dönemi için geçerli olabilir ama Fatih ve sonraki yükseliş dönemleri için geçerli değil asla..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.