Mehmetçik Kutlu Zafer Dizisi Nerede Çekiliyor, Hangi İlde İlçede Nasıl Gidilir Sete?

Mehmetçik Kutlu Zafer Dizisi nerede çekiliyor çekim yerleri neresi diye merak edenler için bu bilgileri sizlere aktarmak istiyoruz. Mehmetçik Kutlu Zafer Dizisinin çekildiği il ilçe kasaba köy neresi yabancı ülkelerde çekimler var mı yoksa neresi çekildiği yer oldukça merak ediliyor. Trt1 ekranlarında salı günleri yayınlanan Mehmetçik Kutlu Zafer Dizisi hakkında çekildiği yerleri mekanları sizler için paylaşalım: İstanbul Riva..

Mehmetçik Kutlu Zafer Dizisi Nerede Çekiliyor, Mehmetçik Kutlu Zafer Hangi Ülkede İlde İlçede Nasıl Gidilir Sete?

Mehmetçik Kutlu Zafer Dizisi Nerede çekiliyor: Dizi İstanbul Riva’da bulunan dev bir platoda çekiliyor. Mehmetçik Kutlu Zafer Dizisi 180 dönüm arazi üzerine 60 tane sokağı, ve kalesi başta olmak üzere camisi, hastanesi, evleri, konakları, çarşısı, hanları, meydanları, kışlası ve gerçekçi görünen Dicle Nehri ile tam bir “Kut” şehri inşa edilerek Türkiye’deki en büyük platosu Mehmetçik Kutlu Zafer Dizisi için hazırlandı.

Mehmetçik Kutlu Zafer Dizisi Nerede Çekiliyor

Mehmetçik Kutlu Zafer Dizisi için büyük bir dizi platosu kuruldu İstanbul’da Riva da.. “Mehmetçik Kutlu Zafer” için kurulan şehrin altında ise 1.40 metre çapında 1 kilometre uzunluğunda tünel kazılırken yine yer altında 10 metre hücre tipi tünel odaları oluşturuldu. Böylelikle dizi için dev bir plato oluşturuldu ve her şeyin gerçekçi olmasına dikkat edildi.

Mehmetçik Kutlu Zafer Dizisi Nerede çekiliyor neler kullanılıyor çekimlerde?

Mehmetçik Kutlu Zafer Dizisi için 1.70 metre derinliğinde 700 metrekarelik blue box havuzu inşa edildi. Bu havuz boyut ve derinlik olarak dünyanın en büyük blue box havuzlarından biri olma özelliğini taşıyor. Dünyanın en büyük dizi blue box havuzlarından birisini kullanan Mehmetçik Kutlu Zafer Dizisine bizde yeni sezonunda başarılar diliyoruz.

İstanbul Şile: Mehmetçik Kutlu Zafer için yine ana plato dışında İstanbul Şile’de 100 dönümlük arazi üzerinde de açık hava platosu oluşturuldu. Açık hava platosunda savaş sahnelerinin çekimi için 1.80 metre boyunda 2 metre genişliğinde ve 2 km uzunluğunda siperlerle çadır ordugah oluşturuldu.

Dizi için özel tasarım atölyesi ve 10 adet sanat deposu kurulurken; 60 kişilik sanat ekibi tarafından döneme ait binlerce silah, mühimmat, mermi ve onlarca top hazırlandı. Türk ve İngiliz askeri çadırları, sahra ve hastane ile Arap aşiret çadırları olmak üzere döneme ait 350 adet çadır üretilirken; 150 bin metre kumaş ve deri kullanılarak döneme ait Türk askeri, Arap Aşireti, İngiliz askeri ve dönem halkına ait binlerce kostüm dikildi.

Mehmetçik Kutlu Zafer dizisi Türkiye’nin en büyük dizi platosu

Mehmetçik Kutlu Zafer Dizisinden önce Mehmetçik Kutül Amare Dizisi olarak yayınlanan dizimizle ilgili nerede çekiliyor haberimiz aşağıdadır:

Mehmetçik Kutlu Zafer dizisi için İstanbul’da Riva’da 180 dönüm arazi üzerine kurulan platosu Hollywood filmlerinin platolarını aratmıyor.Dizi için İstanbul’da Riva’da 180 dönüm arazi üzerine 60 tane sokağı, kalesi, camisi, hastanesi, evleri, konakları, çarşısı, hanları, meydanları, kışlası ve Dicle Nehri ile tam bir `Kut` şehri inşa edildi.Türk ve İngiliz askeri çadırları, sahra ve hastane ile Arap aşiret çadırları olmak üzere döneme ait 350 adet çadır üretilirken; 150 bin metre kumaş ve deri kullanılarak döneme ait Türk askeri, Arap Aşireti, İngiliz askeri ve dönem halkına ait binlerce kostüm dikildi.

18 Ocak perşembe günü Trt1 de başlayan ve oldukça merak edilen bir dizi olan Mehmetçik Kutül Amare Dizisi Nerede çekildi nerede seti kuruldu merak konusu oldu. Bu güzel tarih dizisinin çekimleri nerede yapılıyor sete nasıl gidilir, Mehmetçik Kutül Amare Dizisi hangi il ve ilçede çekiliyor merak konusu oldu. Bizde bu konuda hemen cevap verelim sizlere.

Mehmetçik Kutül Amare Dizisi Nerede çekiliyor? sorusuna birden fazla cevap verebiliriz. Dizi seti Konya‘da özel hazırlanan dev bir platoda gerçekleştiriliyor. Konya ovası bu konuda diziler için oldukça elverişli bir yer. İklim olarak Suriye Filistin sınırlarını andıran Konya ilimizdeki bu özel ve büyük plato dizi için biçilmiş kaftan oldu adeta..

Sadece Konyadaki özel plato da değil Mehmetçik Kutül Amare Dizisi İstanbulda da tarihi mekanlarda çekimler yapıyor. Özellikle Ayasofya ve Sultanahmet civarndaki çekimler hem yerli hem de yabancı turistlerin yoğun ilgisi ile karşılaştığı için genellikle geç saatlerde yapılıyor.

Trt1 de ekrana gelen Mehmetçik Kutül Amare Dizisi bugüne kadar Türkiye’de yapılmış en büyük bütçeli işlerden biri olacak.. Kazakistan’dan bu diziye özel aksiyon ekipleri getirildi. Dizinin ilerleyen bölümlerdeki İstanbul çekimleri ise Sultanahmet Meydanı‘na kurulan sette gerçekleştirilecek.

Sonuç olarak Mehmetçik Kutül Amare Dizisi Nerede çekiliyor set nerede sorusuna iki cevap birden verebiliriz. Dizinin çoğu Konyada Özel kurulan platoda yapılırken tarihi mekanlar, meydan ve camiler ise İstanbul çekimlerinden.. Sizlerde dizide rol almak yan rollerde veya figüran olmak ister misiniz? Bize yazın lütfen..

Mehmetçik Kutül Amare Dizisi Nerede çekiliyor nasıl gidilir sete

YORUMLAR

  1. Gizlenen tarihimizi açığa çıkaranlardan Allah razı olsun.O günleri yaşamak için seve seve rol almak isterim.05333363227

  2. Çok mükemmel bir dizi her sahnesi ayrı bir heyacan geçmiş zamanda askerlerimizin yaşadıkları vatan uğruna seve seve şehitliği göze aldıkları o şavaşları şimdi canlandıran oyuncuların arasında olmak ve oy duyguyu bende yaşamak istiyorum bende dizide oynamak istiyorum. 0537 235 7334

  3. Kesinlikle rol almak isterim.
    İletişim için
    [email protected]

  4. Oyuncularla tanışmak istiyorum zaten en kısa zamanda sizlerle iletişime geçip gelmek isterim

  5. Bende sete gidip oyuncular ile tanışmak istiyorum

  6. figüran değilde bi rolde ilerlemek isterim yetenekte sinir tanımam sakal tip olarak çok iyiyim 05449625691

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.