Meteorolojiden Yağış Uyarısı Geldi İstanbul ve Ankara’ya Kar Geliyor

Meteorolojiden Yağış Uyarısı Geldi İstanbul ve Ankara’ya Ne Zaman Kar Yağacak? Meteoroloji’den alınan bilgilere göre İstanbul ve Ankara için yakında kar var diyebiliriz. Aralık ayının ortalarına gelmemize rağmen Türkiye’nin başkentine ve İstanbul’a hala kar yağmadı.

İstanbul ve Ankara için Meteoroloji’den son dakika bilgileri geliyor. Yurt genelinde son bir haftadır mevsim normalleri soğukları hissedilmeye başladı. Meteorolojinin haberlerine göre de bir hafta daha soğuk havalar etkisini sürdürecek.

Meteorolojinin son değerlendirmelerine göre Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun batısı, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ve Güneydoğu Anadolu ile Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Erzurum, Kars ve Iğdır ‘da yağışlı geçecek günler bekleniyor. Sağanak şeklinde olacak yağmur.

Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda kar şeklinde görülmesi bekleniyor yağışların. Muğla ile Aydın’ın kıyı ilçelerinde Antalya’nın doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli rüzgar olması bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı görülecektir.

Aralık ayının son günlerinden itibaren Sibirya soğuklarının geleceği tahmin ediliyor. Kuvvetli bir soğuk hava dalgası Türkiye’yi etkisi altına alacak. İstanbul’da bu soğuk hava dalgasından etkilenecek. İstanbul’da mevsimin ilk kar yağışı 27-31 Aralık tarihleri arasında yağacağı tahmin ediliyor.

İstanbul 2019 yılbaşında kar yağışı ile girecektir. Bu yıl ülkemizde soğuk havalar etkisini göstermeye başladı. Sırada kar yağışı var. Kar yağmayacak ya da yağacak gibi kesin konuşmak doğru olmaz. Bu işlerde uzmanlar araştırma yapıyor ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü açıklamalar yapıyor. Meteoroloji’nin bilgilerine göre de yılbaşında ülke genelinde kar yağışı bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Etiketler: , Eklenme Tarihi: 11 Aralık 2018