Moda tasarımcısı Nur Yerlitaş hayatını kaybetti! Nur Yerlitaş Kimdir, Hayatı!?

Nurella lakaplı ünlü moda tasarımcısı Nur Yerlitaş hayatını kaybetti. Bugün öğle saatlerinde evinde hayatını kaybeden ünlü modacı 64 yaşındaydı.

Moda tasarımcısı Nur Yerlitaş 64 yaşında hayatını kaybetti

2 yıl önce beyin kanseri teşhisi konulan ve 6 ay içerisinde arka arkaya iki ciddi ameliyat geçirmek zorunda kalan Nur Yerlitaş, adını ilk olarak ‘İşte Benim Stilim’ yarışmasıyla duyurmuştu. Nurella lakaplı modacıya bu zorlu süreçte ailesi ve yakın arkadaşları Ajda Pekkan ve Bülent Ersoy destek olmuştu.

Nur Yerlitaş 64 yaşında vefat etti

SON PAYLAŞIMINDA “BENDE KAL #EVDEKAL” DEDİ

Ünlü modacı Nur Yerlitaş, 19 saat önce bu fotoğrafını paylaşıp ” Bakma bana öyle, baktığın yerdeyim ben de kal #evdekal” yazmıştı. Bu posta Ajda Pekkan da “Nurcuğum seni çok özledim” diye cevap vermişti.

Nur Yerlitaş 64 yaşında vefat etti

NUR YERLİTAŞ KİMDİR?

Nurella lakabıyla tanınan Nur Yerlitaş, 11 Ağustos 1955’te İstanbul’un Vefa semtinde doğdu. Anne tarafı Arap kökenli baba tarafı ise Giresunlu olan Nur Yerlitaş, kariyerine henüz 20’li yaşlarında Paris ve Milano’dan valiz içinde getirdiği elbiseleri satarak başladı. Moda dünyasındaki bu ilk adımların ardından Nişantaşı’nda bir dikiş atölyesi açtı. 2010’da Yemekteyiz programında bazı ünlülerle yarışmacı olarak yer aldı.

Nur Yerlitaş 64 yaşında vefat etti

Demet Akalın’ın Giderli 16 isimli albümünde yer alan “Türkan” isimli müzik klibinde oynadı. Genellikle moda alanında tanınıyor olsa da, 2007 yılında dans yarışmasının jüri üyeliğini de yaptı. 2011 yılında Show TV’de yayınlanan “Bugün Ne Giysem” adlı yarışmada Moda Tasarımcısı İvana Sert, Hakan Akkaya ve koreograf Uğurkan Erez’le birlikte jüri üyeliği yaptı. Bu program onun Nurella olarak tüm Türkiye’de tanınmasını sağladı.

Nur Yerlitaş 64 yaşında vefat etti

YORUMLAR

  1. Allah Rehmet Etsin

  2. Allah Rehmet Etsin Mekanı Çennet Olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.