Mucize Doktor Adil Kimdir ? Reha Özcan Hangi Dizide Oynuyordu

Fox Tv’de yayınlanan The Good Doctor’un Türkçe senaryosu Mucize Doktor Adil kimdir ? Usta tiyatrocu Reha Özcan’ın son halini görünce bildik ancak oyuncuyu tam olarak hatırlayamadık. Reha Özcan hangi dizide oynuyordu ve Mucize Doktor’daki Adil kimdir ?

Mucize Doktor Adil Kimdir ?

5 Temmuz 1965 yılında Bingöl’de ekonomik zorluk çeken bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelmiştir. 54 yaşındaki usta tiyatrocu birçok film ve dizinin yanı sıra tiyatroda sahne almıştır. Ragıp Reha Özcan’ın babası Sinop Boyabat’lıdır. Asker babanın dört oğlu arasında abisi Serhat Özcan ( d.1961 )’den sonra en büyüğüdür. İlk okulunu Balıkesir’de tamamlayan Ragıp Reha ortaokula başlayacak iken babasının tayini çıkar. İstanbul’a yerleşen aile Ragıp’ı Kartal Anadolu Lisesi’ne yazdırır. Aldığı eğitim ile üniversiteye hazırlanan Reha Özcan’ın o yıllarda içinde bastırılmış volkan gibi patlamaya hazır oyunculuk hayalleri vardı.

Mucize Doktor Adil Kimdir ? Reha Özcan Hangi Dizide Oynuyordu

Çok çalıştı ve hayallerini gerçekleştirecek tercihi yaparak 1987 yılında Mimarsinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olmayı başardı. 1987 yılında mezun olduğunda Trabzon’a gelen Ragıp burada devlet tiyatrosunda ilk görevine heyecan ile başladı. O yılda henüz 22 yaşında genç bir delikanlı idi ancak önü çok açıktı. Nerede tahmin edebilirdi ki Mucize Doktor Adil Kimdir dediklerinde bir gün tüm Türkiye’nin Ragıp’ı göstereceğini?

Mucize Doktor Adil Kimdir ?

Trabzonda’ki üstün görevinden sonra üçüncü yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu’na ataması çıktı. Artık doğduğu değil ancak büyüdüğü ve hayali olan şehre geri dönüyordu. Bu dönüş aslında bir oyuncunun parlaması olarak ta Ragıp’ın hayatını anlatan kitaplarda yazmaktadır. Ancak bu hasret çok uzun sürmedi. 1992 ve 1993 sezonu için Antalya Devlet Konservatuvarı’na tayini çıkan Ragıp heyecanını yitirmedi. Yeni işine yine heyecan ile gitti. Bu yılları zamanında Akdeniz Üniversitesi Tiyatro Kulübü’nde yönetmen olarak ek görevine başladı. Yönetmenliğe Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu’nda devam etti. O yıllarda aklında hiç Fox Tv’de yayınlanacak Mucize Doktor dizisindeki başrol oyuncuları arasında Adil karakterine hayat vereceği yoktu. Usta oyuncu 2010 yılında büyüdüğü ve hayali olan İstanbul Devlet Tiyatrosuna geri atanarak emeklerine devam etti. 2016 Yılında ise 51 yaşında iken eski emeklilik yasası kalkmadan evraklarını teslim ederek ekim ayında emekli oldu.

Mucize Doktor Adil Kimdir Diye Soracak Olursanız Aldığı Ödüllerden Bahsedelim

3. Malatya Uluslar Arası Film Festivalinde En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü 2012 Yılında Almıştır. Daha öncelerinde
16. Sadri Alışık Ödülleri: “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu”, Bedensiz Kadın – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 2011
15. Afife Tiyatro Ödülleri: “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu”, Bedensiz Kadın – İstanbul Devlet Tiyatrosu – 2011
4. Uluslararası İpekyolu Film Festivali: “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü”, Bahtı Kara – Theron Patterson – 2009
8. Lions Tiyatro Ödülleri: “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu”, Gergedan – Antalya Devlet Tiyatrosu -2008 ödülleri bulunmaktadır.

Mucize Doktor Adili Kim Oynuyor

Mucize Doktor Adil Hangi Dizide Oynuyordu ?

Medya dünyasına 2005 yılında dahil oldu. Daha öncesinde sayısız tiyatro çalışmalarında yer alsa da ilk video çekimine 2005 yılında Necmiye’yi Kim Sevmez dizisindeki Playboy lakaplı Burak’ı oynayarak başladı. Adım attığı dizi hayatına 2007 yılında Dağlar Delisi dizisindeki Porsuk karakteri ile devam etmiştir. Başarılı oyuncu 2008 yılında ilk tv filmini çekmek üzere kolları sıvadı. Oyunculuk onun hayatı idi. Bahtı Kara filminde Adnan rolü ile kendisini hemen hatırladınız değil mi. En başarılı rollerinden birisi ise Kurtlar Vadisi Pusu 5. Sezonunda idi. Hiç unutamadığımız dizinin unutulmaz karakterini canlandırmıştı. Josef Beile karakteri ile Polat Alemdar’a zor anlar yaşatmış ancak onun da diğer dış mihraklar gibi sonu kötü bitmişti. Rol aldığı bir diğer önemli dizi ise 2012 yılında Suskunlar oldu. Sait karakteri ile uzun süre dizide oynamıştı. 2013 yılında yapımcılar Türkiye’nin tarihini en iyi şekilde anlatan Muhteşem Yüzyıl dizisinde oynaması için kendisine bir davet gönderdi. Dizi seti ile anlaşan Ragıp Hoca Muhteşem Yüzyıl 4. Sezonda Hüsrev Paşa’yı oynuyordu. 2013 yılında Kenan İmirzalıoğlu’nun Fatih Sultan Mehmet’i canlandırdığı dizide Mahmut Paşa olarak rol almış ancak dizinin çok düşük reyting alması nedeni ile yayından kaldırılmıştı. Yine 2013 yılında Karadayı dizisinde Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte oynayarak Emniyet Müdürü Vehbi Duru olmuştur. İçindeki oyunculuk heyecanı hiç bitmiyordu. Oynadığı önemli filmlerden birisi 2015 yılında çekilen Öyle Ya da Böyle filmi idi. Sadık rolü ile bu sinemada yer aldıktan sonra iki yılda dört film çekti. Sen Benim Her Şeyimsin, İstanbul Kırmızısı, Yaşamak Güzel Şey ardından ise ara verdiği dizi projelerine geri dönen Doktor Adil, Adı Efsane dizisi ile adına yakışır dizide Hasan rolünü oynadı. Bu yıl ise Fox Tv’de yeni yayınlanacak Mucize Doktor Adil kimdir sorusuna en iyi cevap olarak karşımıza çıkan hayatını tiyatro ve eğitime adamış bizim gönlümüzde Doktor Ragıp Reha Özcan’ı başarı dolu hayatı için tebrik ediyoruz. Mucize Doktor Ali kimdir konumuzu okudunuz ? Konumuza eklemek istediklerinizi bize yorumlar kısmından iletiniz.

Mucize Doktor Adil Hangi Dizide Oynuyordu
zvr

Bu Yazıya Tepkin Ne Oldu ?

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.