Mucize Doktor Dizisi: Konusu Oyuncuları Yapımcısı Yönetmeni ve Senaristi

Mucize Doktor dizisi  12 Eylül 2019 Perşembe günü FOX TV’de yayınlanmaya başladı. Yapımcılığını MF Yapım’ın üstlendiği, Otizmli Doktor Ali Vefa’nın hayatı, yaşadıkları ve inanılmaz yeteneklerini anlatan Mucize Doktor, Amerikan yapımı The Good Doctor dizisinin Türkiye uyarlaması. Güçlü oyuncu kadrosuyla dikkat çeken dizinin konusu, oyuncu kadrosu, yapımcısı, yönetmeni, senaristi ve diğer detayları yazımızda bulabilirsiniz…

Mucize Doktor Dizisi: Konusu, Oyuncuları, Yapımcısı, Yönetmeni, Senaristi

 

Yapımcısı, Yönetmen ve Senarist

Koronavirüs salgını nedeniyle 1. sezon çekimleri duran ve şa ana kadar 28 bölümü yayınlanan MF Yapım’ın dizisi Mucize Doktor’un yönetmen koltuğunda Yusuf Pirhasan ve Aytaç Çiçek oturuyor. Dizinin senaristliğini ise Pınar Bulut ve Onur Koralp üstlendi.

Mucize Doktor Dizisinin Konusu

Mucize Doktor, Amerikan The Good Doctor dizisinden uyarlanan bir dizi. Dizinin baş kahramanı Otizm ve Savant sendromlu, deha seviyesinde bilişsel ve görsel zekaya sahip  olan Ali Vefa adında bir doktor. Dizinin adının “Mucize” olmasının sebebi de bu. Üstün yetenekleriyle birçok hastayı iyilileştirebiliyor. Zekası her ne kadar etkileyici seviyede olsa da kişisel iletişimi de tam tersi oranında kötü.

Ali Vefa’nın küçüklüğünde yaşadığı sendromlar Doktor olduktan sonrada devam eder. Küçüklüğünde dağlık yeşillik ve ormanlık bir ortamda yaşayan Ali Vefa, babasının onu evlatlıktan reddetmesi ve şiddet görmesini ömrü boyunca unutamaz. Küçüklüğünden beri ona en çok inanan ve güvenen, onun ne kadar özel olduğunu bilen abisini bir gün kaybetmesi ile dizideki asıl olaylar başlar.

Nazlı Mucize Doktor Ali Vefa'ya sarılıyor

Bir madende abisiyle birlikteyken madenin çökmesiyle abisini kaybetmesi, kendisinin de kalaslar arasına sıkışması sonrası yardımına gelerek Ali’yi mağaradan çıkaran Doktor Adil, bu sessiz ve iletişim kurmakta zorlanan çocuğu evlatlık edinir. Ailesinin göstermediği sevgiyi gösterir. Ali, abisinin ölümünden hep kendisini sorumlu tutar. O gün söz verir. Artık hiçbir çocuk hastalıktan ölmeyecektir! Ve bunun için çocukluğundan itibaren en iyi Doktor olma hayali kurar!

Zehir gibi zeki olan Ali, küçüklükten itibaren tıp kitapları okumaya başlar, kendini geliştirir. Bu seviyedeki bir zeka Dr. Adil’i çok etkiler ve ömür boyu desteğini kesmez. En sonunda da Tıp Fakültesini birincilikle bitirerek Doktor olan Ali VEFA’ya Başhekimi olduğu İstanbul’daki hastanede iş verir. Dizi bu temel üzerinde, Ali hastaneye girdikten sonra başlar. İlk başlarda kendisini hastanenin en iyi Doktoru olan Ferman’a kabul ettirmeye çalışan Ali, aynı zamanda hastaneyi Beliz ve Dr Adil’in elinden almaya çalışan Kıvılcım ve Doktor Tanju’nun oyunlarıyla baş etmek zorundadır. Bu arada Dr. Nazlı’yı da yavaş yavaş hayatına sokmaya başlar.

Ali Vefa’nın kesinlikle yapamadığı şey: Oldukça titiz ve kuralcı olan Ali Vefa hiçbir şekilde bir insana dokunamaz, kendisine de kesinlikle dokundurtmaz. 🙂

Mucize Doktor Nerede Çekiliyor?

İlk bölümlerde gördüğümüz yeşillik alanlar için Bilecik Merkeze bağlı olan Başköy, Dereköy, Küplü ve Gülümbe köyleri seçilmiş. Şuan ki bölümlerin çekildiği o büyük hastane olarak ta İstanbul Pendik’te ki Medical Park hastanesi uygun görülmüş.

Mucize Doktor Oyuncu Kadrosu

Detaylı oyuncu bilgilerine ulaşmak için (mavi) karakter adlarına tıklayın.

 

Mucize Doktor Dizisinin İlk Fragmanı

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.