Muhteşem Kraliçe Dizi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri

Kore Dizilerinden bir yenisi ile daha anlaşan Trt Muhteşem Kraliçe dizi oyuncuları kadrosu ve karakterlerini tanıttı. Tanıtım fragmanı ile bir milyondan fazla izlendi. Muhteşem Kraliçe oyuncuları kimdir tek tek tanıyalım.

Trt İmparatoriçe Ki, Kralın Kızı ve Işığın Prensesi dizilerinden sonra bir Kore dizisini daha ekledi. Yaz aylarında kanalını dolduran Trt yine adından çok söz ettirecek gibi. Kanal 7’nin Hint dizileri Trt’nin Kore dizileri ülkenin vazgeçilmezleri oldu. Daha dizi başlamadan ne zaman final yapacak söyleyelim. Queen Seon Deok orjinal adı ile Kore’de 50 bölüm üzerinden anlaşılmıştı. Dizinin çok beğenilmesi üzerine kanal talep etti ve yapımcı firma Muhteşem Kraliçe 64. bölüm final yaparak 14 bölüm uzatmış oldu. Ülkemizde de 64 bölümün tamamı yayınlanacak. Peki bu kadar güzel dizinin oyuncuları kimdir ?

Muhteşem Kraliçe Dizi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri

Aslında bu diziyi 2009 yılında yine Trt’de izlemiştik. Şimdi ise 11 haziran itibari ile hafta içi her gün TRT 1 ekranlarında yayınlanacak. Eylül ayına kadar TRT’nin yaz sezonunu dolduracak. Bizler de sizlere gelecek bölümleri hakkında en detaylı bilgileri ve tüyoları sayfamızda vereceğiz.

Muhteşem Kraliçe Dizisinin Konusu Nedir ?

Dizi başındaki prensesin ismi Duk man’tur. İlerleyen zamanlarda Kraliçe Seandeok olarak dizide oynayacaktır. Aslında aynı yumurta ikizidir. O yıllarda bir insanın bu kadar benzeri bir ikizinin olması kabul edilemez durumdur. Ülkeye kötülük getirecek şeytanlar olarak anılırlar. Leydi Mi Shil onların en büyük düşmanları olur. Tek sorunları ise ikiz olmalarıdır. Duk Man tek başına baş edemez. Bu yüzden ikiz kardeşi olan Prenses Chongmyeong ile güçlerini birleştirir. Düşman Mi Shil prenses Chongmyeong tarafından öldürülür. General Yusin’in askeri gücü ele geçirilir ve Mi Shil’in askerleri katledilir. Bu savaş ve mücadele sonunda Silla Krallığının yönetimini Duk Man ele geçirerek tahta oturur. Muhteşem Kraliçe dizisinin konusu bundan ibarettir.

Muhteşem Kraliçe Dizisinin Konusu Nedir

Muhteşem Kraliçe Seondeok (Lee Yo-Won) Kimdir ?

Seondeok gerçekteki adı Lee Yo Won ile 1980 yılında dünyaya gelmiştir. Güzelliğini daha lise yıllarında fark etmişti. O yıllarda ailesinin de desteği ile katıldığı mankenlik yarışmasında birinci oldu. Bu güzellik onu moda dergisi Figaro ile tanıştırdı. Muhteşem Kraliçe Seandeok ilk defa Scant Of a Man dizisinde oynuyordu. Popüler olduğu film ise Attack The Gas Staitioan ile tüm dünya tarafından kabul edilen aktris oldu. Oynadığı her film ve dizide güzelliği ile ön plana çıkıyor adından söz ettiriyordu. Seondeok’un sevgilisi kim evli mi? Manken güzelimiz gençliğinin baharında dünyaca ünlü golf sporcusu Park Jin-Woo ile dünya evine girdi. Şuan bir çocuk annesidir. Kendi güzelliğini çocuğuna yansıtmayı başarmış Muhteşem Kraliçe oyuncusudur. Çocuğundan sonra medyaya ara veren Seondeok Muhteşem Kraliçe dizi oyuncuları arasında yerini alarak tekrar geri dönmüştür.

Muhteşem Kraliçe Seondeok Kimdir

Dizi içerisinde tahta oturana kadar adı Duk Man olacak zorlu savaşlardan sonra ele geçirdiği Silla Krallığının tahtına ise Seondeok adı ile oturup ülkeyi yönetecek 64 bölümlük dizidir. Taht kavgası sırasın Mi Shil’i yenmeyi zekiliği ile başaracaktır.

Muhteşem Kraliçe Mis-Hil (Ko Hyun-Jung) Kimdir ?

1981 Kore doğumlu Mi-Sil karakterini canlandıran Ko Hyun-Jung genetiğinden dolayı yaşını hiç göstermemektedir. Dongguk üniversitesini bitirerek diplomasını aldıktan sonra oyunculuk sektörüne dahil olmuştur. Yazıldığı aracı ajans ile bir anda yıldızı parlamıştır. Aynı zamanda hiç inanmayacaksınız ama 1995 yılında girdiği dünya evinden 2003 yılında iki çocuk ile ayrılmıştır. 172 cm boyu ile Kore’de ender görülen uzunluğa sahiptir. Mi-Sil dizi içerisinde Duk Man ile taht kavgasına dahil olacak canı ile bu emelinin bedelini ödeyecektir.

Muhteşem Kraliçe Mi-Sil Kimdir

Muhteşem Kraliçe Prenses Cheon-Myeong ( Park Ye-Jin) Kimdir ?

Yine yaşını kesinlikle göstermeyen oyuncu Park Ye Jin, Muhteşem Kraliçe dizi oyuncuları kadrosunda yer almaktadır. 1981 Kore doğumludur. Sevdiği eşi ile bir çocuğu bulunmaktadır. Sayısı film ve dizide oynamıştır. Muhteşem Kraliçe dizisinden gelen teklifi kabul etmiş senaryo gereği Duk Man’ın ikiz kardeşi olmuştur. İkiz oldukları için bir çok zorluklar çekmiş ancak yıllar sonrasında bu taht bizim hakkımız diyerek şehre geri gelmişlerdir. Gelmeleri Mi-Sil’in sonunu getirmiştir. Ancak Mi-Sil Duk Man’a olan savaşını kaybetmeden önce bir gece süyikast yaparak Prenses Cheon-Myeong’u öldürmeyi başarmıştır.

Muhteşem Kraliçe Prenses Cheon-Myeong Kimdir

Muhteşem Kraliçe Kim Yu-Sin (Uhm Tae-Woong) Kimdir ?

5 Nisan 1974 Kore doğumlu aktör dizi oyuncuları arasındaki önemli karakter Kim Yu-Sin’i canlandırmaktadır. Aslen tiyatro eğitimine henüz ilk öğretim yıllarında başlamış. Oyunculuk deneyimi onu Kuhteşem Kraliçe dizi oyuncuları kimdir konusuna kadar taşımıştır. Kore’li ünlü olmayan bir kadın ile evlidir. Kore’li olup 180 cm olmak en büyük şansıdır.

Muhteşem Kraliçe Kim Yu-Sin Kimdir

Muhteşem Kraliçe Bi-Dam (Kim Nam-Gil) Kimdir Gerçekteki Sevgilisi kim ?

Genç kızlarının dikkatini çeken Bi-Dam 1981 doğumlu olmasına rağmen yirmili yaşların başında gibi göstermektedir. 38 yaşındaki Kim Nam Gil Kore’de tiyatro bölümü mezunudur. 184 cm boyu ile kısa zamanda dikkat çekmiş bir çok dizi ve filmde rol almıştır. Ancak Muhteşem Kraliçe oyuncuları listesi içerisinde olması onu dünyaca ünlü yapmıştır. Dizide gösterdiği başarı ona en iyi erkek oyuncu ödülünü getirmiştir.

Muhteşem Kraliçe Bi-Dam (Kim Nam-Gil) Kimdir Gerçekteki Sevgilisi kim ?

Muhteşem Kraliçe Ma-Ya (Yun Yoo-Sun) Kimdir ?

Türkiye’de de kendisini çok iyi tanıdığımız Ma-Ya kimdir ? Muhteşem Kraliçe dizisinin oyuncusu Yun Yoo-Sun 1969 Güney Kore doğumludur. Seul Sanat Enstitüsü mezunu olması ve yeteneği onu kısa sürede ünlü yapmıştır. Ma-Ya gerçek hayatta Kore’li bir adam ile evlidir ve iki çocuğu vardır. Tecrübesi ile ülkemizde kendisini hangi dizide oynuyordu da hatırlıyoruz düşündünüz mü? Türkiye’de oynayan Uçurum dizisinde rol almaktadır.

Muhteşem Kraliçe Ma-Ya (Yun Yoo-Sun) Kimdir ?

Muhteşem Kraliçe dizi oyuncularının hazırladığı seri hafta içi her gün TRT 1 kanalında 17:50 saatinde yayınlanıyor. Muhteşem yaz dizisini kaçırmayın. Bu zamana kadarki en başarılı Kore dizileri arasında kabul edildiğini unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Muhteşem Kraliçe Dizi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (1 Yorum)

  1. ❤️Muhteşem Kraliçe❤️Dizisin Hekayesi Cok Gözel Dokman Obrazı Oyuncusu Çok Dizilere Kralica Obrazın Yaraşığın Bekş Edip Dokman Tek Kadın Halkının Bütün Sıkıntıların Kabul Edir Hayatının Sonun Tek Kabul Edir Bu Üzüçü Aşkı Yarım Kalır Dizi Halkının Gözeliyin Aydınlatır Dokman Düşmenle Tek Kalır Tek Kadın Halkı Ücün Calışır ❤️Kadın Hayatın Gözeliki Aydınlığı Çennetin Kapısı❤️

Eklenme Tarihi: 5 Haziran 2019