Mustafa Kemal 1914 de Hangi ülkedeki kıyafet balosuna Yeniçeri kostümüyle Katıldı?

Mustafa Kemal 1914 de Hangi ülkedeki kıyafet balosuna Yeniçeri kostümüyle Katıldı? Cevap Bulgaristan

Yarışmaya Ankara’dan katılan 20 yaşındaki Batuhan Bedirhan, Atılım Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü öğrencisi. İlk iki soruyu geçebilirsem kolay kolay elenmem, diyen Batuhan Bey, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu paranın bir kısmını eğitim hayatı için bir bilgisayar almak, bir kısmını da okuldan hisse satın almak için kullanacağını söylüyor.
Batuhan Bedirhan Kim milyoner olmak ister

Aslen Afyonkarahisarlı olan 22 yaşındaki Burak Kızıldağ, yarışmaya İzmir’den katılıyor. Yaşar Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü öğrencisi olan Burak Bey, tam bir nostalji âşığı olduğunu ve hayatının büyük bir bölümünü nostaljinin kapladığını söylüyor. Burak Kızıldağ, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayla ailesine destek olmak ve klasik bir araba satın almak istediğini söylüyor.

1928 Yılında Atatürk Harfleri tanıtırken kara tahtada hangisi yoktu? Z Ü İ U Cevap: Z
1928 Yılında Atatürk Harfleri tanıtırken kara tahtada hangisi yoktu? Z Ü İ U

Abd araştırma 200 yıl sonra karada yaşayan en büyük memeli hangisi olacak? İnek Su Aygırı İnsan Kutup Ayısı Doğru Cevap İnek
A)İnek B)Su aygırı C)İnsan D)Kutup ayısı
Doğru Cevap: A)İnek

Yalova 1995 de hangi ilin ilçesiydi? İstanbul.. Yarışmaya İstanbul’dan katılan 34 yaşındaki Tuna Pamir, İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarım Bölümü mezunu. Yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesinde tamamlayan Tuna Bey, hem firmalara danışmanlık hizmeti veriyor hem de mobil oyun sektöründe çalışıyor. Tuna Pamir, yarışmada 15.000 TL’lik barajı geçmeyi hedefliyor.

Yalova 1995 de hangi ilin ilçesiydi? İstanbul
Aslen Ankaralı olan 39 yaşındaki Burcu Bozbeyoğlu, yarışmaya İzmir’den katılıyor. Amerika’da kişisel gelişim eğitimleri almış olan Burcu Hanım, şu anda biyoenerji ve kişisel gelişim uzmanı olarak çalışıyor. Burcu Bozbeyoğlu, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayla iş hayatına katkıda bulunmak istediğini söylüyor.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.