Mutlaka İzlemeniz Gereken Netflix Dizileri

Netflix Hangi Dizileri İzlemeli

en iyi netflix dizileri

Netflix, dizi piyasasına girdiğinden beri pek çok yapım ile karşımıza çıktı. Bugüne kadar pek tarz diziler üretti ve bunları seyirciyle paylaştı. Türkiye de dahil olmak üzere Netflix dünyanın dört bir yanındaki ülkenin yapımcılığı ile dizileri seyirciyle buluşturdu. Sizler için bugüne kadar platformda yayınlanmış olan en iyi Netflix dizileri listesini derledik.

Elite

Elite dizisinde zengin liselerin yaşadığı okula gelen bir grup fakir öğrenci ile aralarında yaşadıkları anlatılıyor. İlk sezonundan itibaren dizi dünya çapında çok fazla ilgi gördü. Dizinin yakın zamanda da 4. sezonu gelecek. Bu yeni sezonda bir önceki sezonda merak edilen pek çok sorunun da cevaplarını alacağız. Dizinin yeni sezonunda bazı oyuncular yer almayacak. Bunu dizinin bir önceki sezon finalinde de anlamıştık. Bunun yanında dizinin yeni sezonunun oyuncu kadrosuna da pek çok yeni isim eklenecek.

Ragnarok

Norveç yapımı yabancı dizilerden bir tanesi olan Ragnarok pek çok kişinin dikkatini çekmeyi başardı. Dizinin ilk sezonu özellikle İskandinav mitolojisinden bolca besleniyor. Dizi Thor’un güçlerine sahip olduğunu keşfeden bir gencin etrafından dönüyor. Kadim mitolojik hikayelerin günümüz uyarlaması gibi de düşünülebilir. İlk sezonu oldukça beğenildi ve pek çok kişi şimdi yeni sezonunun ne zaman çıkacağını bekliyor.

Snowpiercer

Gezegenimiz artık – 150 derece dondurucu soğukla mücadele etmektedir. Sadece bir trenin vagonlarında yaşayan insanlar hayatta kalmıştır. Fakat tren içinde adeta bir kast sistemi vardır. Herkes sosyal statüsüne göre tren içinde farklı vagonlarda yer almaktadır. Elbette ki bazı vagonlar da durum çok daha iyiyken diğer vagonlarda durum sanıldığı kadar iyi değildir.

Black Summer

İzleyecek bir zombi dizisi arayanların kesinlikle kaçırmaması gereken yapımlardan biri olan Black Summer’da salgının başlamasının ardından dünya kaosun içine sürüklenir. The Walking Dead tarzında ve ondan belli noktalarda farklı olan bir dizi arıyorsanız kesinlikle kaçırmayın.

Dark

Kimilerine göre Dark, Netflix’in en başarılı projelerinden biri olarak görülüyor. Bunun sebebi oldukça kaliteli ve ince detaylarla örülmüş bir senaryo sahip olması. Aynı zamanda mekan seçimlerinin iyi olması ve kaliteli bir çekim kalitesine sahip olması onu diğer pek çok diziye göre daha çok öne çıkarıyor. Dark, Almanların Netflix için çektikleri ilk yapım olmasına rağmen dünya çapında çok büyük bir ilgi gördü ve beğenildi.

The Umbrella Academy

Netflix’in en çok ilgi gören bir diğer yapımı ise The Umbrella Academy. Bu dizi de farklı tarzda bir yapım izlemek isteyenler için oldukça ideal. Dizide bir süper kahraman ailesi ve onların başından geçenler anlatılıyor.

Mindhunter

Mindhunter hiç şüphesiz, Netflix’in en dizilerinden bir tanesi. Seri katiller, gerilim ve gizemin bir arada harmanlandığı bu yapım kesinlikle izlemeye değer bir yapım. Özellikle dizideki hikayelerin gerçek hayatla bağlantılı olması onu çok daha ilginç kılıyor. Aynı zamanda her bir oyuncunun olağanüstü oyunculuk performansı sergiliyor.

Black Mirror

Dizi teknoloji konusunda bizlere çok ilginç distopyalar sunuyor. Bunu da yaparken bilim kurguyu oldukça gerçekçi bir şekilde kullanıyor. Böylece insanlar hem durumu daha iyi anlıyor hem de konu hakkında derin düşüncelere doğru yöneliyor. Her ne kadar geleceğin teknolojilerini daha çok konu alıyor gibi görünse de aslında tüm bunların altında günümüz teknolojilerinden esintiler yatıyor. Durum böyle olunca ortaya çok ilginç senaryolar çıkıyor. Dizide bahsedilen bazı durumlar ile gerçek hayatta da karşı karşıya kalmıştık.

Vikings: Valhalla

Viking hayranları 6 sezonun ardından 2020 yılında diziye veda etseler de 2021 onları yeniden bizlere getiriyor. Bu dizi Vikinglerin hikayesini anlatmaya devam edecek. Vikingler: Valhalla orijinal dizinin son olaylarından 100 yıl sonrasını anlatacak ve tarihi İskandinav savaşçıları arasında yeni karakterlerle dolu olacak.

Yeni dizi, Leif Erikson, kız kardeşi Freydis ve Kral Harald Harada gibi Vikinglerin tarihine damgasını vuran gerçek kişilerin hikayelerini ekranlara uyarlama geleneğini takip edecek. Viking Leif, Kuzey Amerika’ya ulaşan ilk Avrupalı ​​oldu. Freydis, cesur bir savaşçı olarak tarih yazdı. Ve Harald Norveç’te hüküm sürdü. Bu sırada Danimarka ve İngiltere üzerinde güç sahibi olmaya çalışıyor.

Lupin

8 Ocak’ta seyirciyle buluşan Lupin, sadece 10 gün içinde Netflix’te dünya çapında en çok izlenen dizilerden biri oldu. Görünüşe göre aksiyon, komedi ve gizem karışımı seyirciyi oldukça memnun etti.

Dizi, aralarında Hayao Miyazaki’nin yönettiği Studio Ghibli’nin canlandırması da dahil olmak üzere diğer çeşitli prodüksiyonlara ilham veren Arsene Lupin kitabı olan Maurice Leblanc’ın çalışmalarının yeni ve çağdaş bir uyarlamasını getiriyor. Ancak yeni Netflix yapımı farklı bir yol izledi. Hikaye içinde profesyonel hırsız Assane Diop ile tanıştık. Senegalli bir göçmenin oğlu olan Assane, babasının zengin Hubert Pellegrini tarafından bir elmas kolyeyi çalmakla haksız yere suçlanmasının ardından çocukluğunda tutuklandığını görür. Assane henüz gençken babası hapishanede kendini öldürmüştür.

25 yıl geçer ve Assane intikam almaya kararlıdır. Hırsız Arsene Lupin’in maceralarını anlatan, babasının kendisine verdiği kitaptan esinlenerek, Pellegrini’nin suçlarını ifşa etmek için hırsızlığını, kılık değiştirmesini ve tüm karizmasını kullanacağı karmaşık bir planın izini sürer.

Stranger Things

Stranger Things’in uzun zamandır beklenen dördüncü sezonu bu yıl çıkacak. Yeni sezonda şu anda Rusya’da tutuklu bulunan Hopper’a gerçekte ne olduğunu öğreneceğiz. Eleven ve arkadaşları için bir sonraki zorlukların ne olacağına da tanıklık edeceğiz.

Dizinin yeni karakterleri arasında yeni isimler var. Maya Hawke’nin Robin’i canlandıran erkek kardeşi Levon Hawke, genç bir uyuşturucu bağımlısına hayat verecek. Bir röportajda Duffer Kardeşler, bu sezonun en korkutucu ve karmaşık sezon olacağı belirtmişlerdi.

La Casa De Papel

Tüm hayranları Profesör’ün kaderi Sierra’nın ellerine bırakmasının ardından, La Casa de Papel’in 5. sezonunun onayı tüm izleyiciler tarafından çok iyi karşılandı. Yeni sezonun konusu hakkında henüz bir şey açıklanmadı. Ancak dizide yeni yüzlerin olacağını zaten biliyoruz. Bunlardan biri Sense8’de hem de yeni gelen Sky Rojo’da görülebilecek Miguel Angel Silvestre olacak. Oyuncu Profesör’ün yeni bir düşmanını oynayacak. Bu da Sierra ile Profesör arasında bir bağlantı olduğuna dair söylentileri ve ona yardım etmeye geleceği ümidini daha da körüklüyor.

Sex Education

Sex Education, 2021 yılında geri dönüyor ve yeni sezon, daha olgun karakterlerini getirerek zaman atlayacak. Dizi, sosyal açıdan uyumsuz bir öğrenci olan Otis’i konu alıyor.

Ergenlik hormonlarının patlamasıyla, o ve arkadaşı Eric sürekli olarak diğer insanlarla ilişki kurmaya çalışıyorlar. Ancak bu konuda çok başarılı değiller. Bir gün Otis, bir yeteneği olduğunu keşfeder.

Konu ergen olmakla birlikte, diğer temaların yanı sıra cinsel çeşitlilik, taciz, aseksüellik, uyuşturucular, kürtaj, aile, ebeveynlerin terk edilmesi, kız kardeşlik gibi derin temaları ele almaktadır.

The Witcher

The Witcher dizisi 2021 yılında ikinci sezonu ile geri dönecek. Coen, Vereena, Lambert, Eskel, Lydia, Vesemir ve Francesca gibi karakterler zaten onaylandı ve kitaplarda sunulduğu için bekleniyordu. Ama dizi yepyeni bir karaktere sahip olacak. Sapkowski’nin yapıtında yer almasa da karakter en az üç bölümde yer alacağı düşünülüyor. Witcher, yalnız bir büyücü ve canavar avcısı olan Geralt of Rivia’nın zorlu yaşamını takip ediyor.

Cobra Kai

Cobra Kai hayranları 2021 yılına Netflix’te yayınlanan dizinin üçüncü sezonuyla başladı. Ve tıpkı öncekiler gibi, yeni bölüm dalgası hayal kırıklığına uğratmadı ve bunu hayranların şimdiye kadarki favori sezonu haline getiren daha da yoğun drama ve dövüş sahneleri getirdi.

Cobra Kai , Karate Kid serisinde takip ettiğimiz hikayeyi bizlere sunuyor. Filmlerin orijinal aktörleri Ralph Macchio ve William Zabka’nın yer aldığı bölümler, orijinal uzun metrajlı filmden 34 yıl sonra geçiyor ve iki dövüşçü karate dojolarını yeniden açtıklarında yine iki dövüşçü arasındaki rekabeti ele alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Exit mobile version