Nihat Hatipoğlu Ramazan Programı Nerede Çekiliyor Nasıl İzleyici Olunur Gidilir

Nihat Hatipoğlu Ramazan Programı Nerede Çekiliyor Nasıl İzleyici Olunur Gidilir

Nihat hocanın meşhur Ramazan programlarına nasıl gidilir? Nasıl izleyici olunur? Nihat hatipoğluna sorular sormak isteyenler tarafından merak edilen bir konu detaylıca anlattık umarım sizde bir gün o güzel ortamda sorularınız ile Nihat hocadan gönlünüze göre cevaplar alırsınız.

Nihat Hatipoğlu tarafından sunulan ve yönetilen programlar arasında, milyonlarca kişiye hitap eden iftar ve sahur programlarına halk da davetlidir. Rezervasyon yaptırılması gerekmeyen, gün içerisinde de gezilmesi mümkün olan ve canlı yayının meydandan takip edilme olanağı sunulduğu aralıksız hizmet veriliyor. Ramazan programı, yüzlerce kişinin eşliğinde canlı olarak hem iftarda hem de sahurda Sultanahmet Meydanı’nda çekiliyor. Metrobüs, metro, Marmaray, toplu taşıma seferleri aracılığıyla Zeytinburnu’na ulaşmak ve meydana gitmek oldukça kolaydır.

 

 

Nihat Hatipoğlu Sahur Programı Kaçta Başlıyor?

Sahur programına katılım gece yarısından itibaren başlıyor olsa dahi, programın başlangıç saati 01:20’dir. Programa katılmak isteyen binlerce kişi tarafından Ramazan ayının her günü meydana akın ediliyor olması nedeniyle yer bulmak bir hayli zor olabiliyor. Seyirci olarak katılım sağlamak isteyen aileler, genellikle hepsi için yer bulamıyor. Bu nedenle bir veya iki kişilik gruplar halinde gidilmesi ve erken gidilmesi durumunda canlı yayına yetişilmesi ve yer bulunması mümkün olacaktır.

Sahur programlarının saatleri ve meydanın durumu her zaman için kolluk kuvvetleri ile özel yetkililer tarafından her türlü durum göz önünde bulundurularak değerlendiriliyor. Güvenlik önlemleri alınan bir bölge olması ve izdihamın önlenmesi sayesinde rahatlıkla Nihat Hatipoğlu’nu hem iftarda hem de sahurda dinleyebilirsiniz.

Nihat Hatipoğlu Hocanın Programları Seyirci Olarak Katılmak Ücretli Mi?

Nihat Hatipoğlu’na soru sormak ve onu dinlemek isteyen yüzlerce kişi tarafından Sultanahmet Meydanı’na akın ediliyor. Hem iftar hem de sahur saatlerinde hınca hınç dolu olan meydanda yer bulabilmek için en az 3 saat önceden giden pek çok kişi bulunuyor. Özellikle Ramazan ayında her zaman için dolu olması nedeniyle, saatler öncesinden gidenler tarafından yerler doldurulmaya başlanıyor. Programa seyirci olarak katılmak için başvuru yapılması veya önceden herhangi bir rezervasyon yaptırılması gerekmiyor.

Halka açık bir hizmet olması nedeniyle, herkes tarafından meydana gidilmesi ve hocanın dinlenmesi mümkün oluyor. Yakın bir konumda oturmak ve dinlemek isteyenler ise, iftar programı 19:20’de başlamasına rağmen, saat 16:00’dan itibaren beklemeye başlıyorlar. Nereden geldiğiniz veya ne kadar süredir beklediğiniz gibi durumların herhangi bir sıra üstünlüğüne neden olmuyor olması, herkese eşit şans tanınmasını sağlıyor.

Nihat Hatipoğlu İftar Programı Kaçta Başlıyor?

19:30’da başlayan iftar programına katılmak için, İstanbul’un tüm ilçelerinden aktarmalar yaparak toplu taşımalar aracılığıyla yolculuk yapma fırsatı bulunuyor. Canlı yayınların düzenli olarak aynı saatte başladığı programa katılmak için meydanda boş olan yerlere oturabilirsiniz. Her zaman için tamamen dolan koltuklarda yer bulmak amacıyla, saatler öncesinden gelen ziyaretçilerden biri olmanız gerekiyor.

Nihat Hatipoğlu Programına Yeşilköy’den Nasıl Gidilir?

GYM Yeşilköy’den Nihat Hatipoğlu’nun programına katılmak için yapılması gereken yolculuğun süresi ortalama 71 dakikadır. 34 BZ – 34 C ve 34 G numaralı toplu taşıma araçları aracılığıyla yolculuk yapılabiliyor. Yeşilköy’den Marmaray’a binerek Halkalı’dan Küçükçekmece durağında inmek gerekiyor. Küçükçekmece’den yaklaşık 710 metrelik yürüyüşün ardından, toplu taşıma araçlarının durağına gidebilirsiniz. 34G – 34C veya 34BZ’ye binerek, Zeytinburnu’na 18 dakikanın ardından varacaksınız. Ardından meydana 13 dakikalık (910 metre mesafe) yürüyüşün ardından ulaşabilirsiniz.

Nihat Hatipoğlu Programına Nişantaşı’dan Nasıl Gidilir?

Nişantaşı’dan 54 dakikalık yolculukla programın yapıldığı meydana ulaşabilirsiniz. Nişantaşı’dan 570 metrelik Harbiye – Taksim yönü durağına yapılacak yürüyüş ortalama 10 dakika sürecektir. 73 veya 97T’ye binerek 24 durak sonra Kocatepe – Şirinevlet yönüne ulaşabilirsiniz. Bu noktadan 13 dakika yürüyüşle programın bulunduğu lokasyona gidebilirsiniz.

Nihat Hatipoğlu Programına Cevahir AVM’den Nasıl Gidilir?

Cevahir Alışveriş Merkezi lokasyonundan, Nihat Hatipoğlu’nun iftar ve sahur programlarını yaptığı bölgeye ortalama 40 dakikalık yolculuğun ardından erişme olanağına sahipsiniz. Mecidiyeköy’den 34 – 34AS – 34BZ ile diğer metrobüslere nazaran çok daha kısa sürede, programın bulunduğu konuma gitme olanağına sahipsiniz. Cevahir Alışveriş Merkezi önünden bineceğiniz metrobüsler arasında 34 – 34AS veya 34BZ ortalama 41 dakikada yolculuğunuzu tamamlamanızı sağlayacaktır. 12 durak seyahat ettikten sonra Zeytinburnu durağında inerek, ortalama 13 dakikalık yürüyüş mesafesinde olan program bölgesine gitme olanağına sahipsiniz.

Programa katılmak isteyen izleyiciler sadece 3 metrobüs hattı yerine, 34 – 34A – 34AS – 34BZ – 34G hatlarını da tercih edebilirler. Cevahir Alışveriş Merkezi önünden yola çıkarak, metrobüs durağından 5 farklı metrobüsten birini seçerek yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Cevizlibağ durağına doğru olan yolculuğunuz 10 durak sürecektir. Cevizlibağ’dan Şirinevler yönüne gitmekte olan metrobüslere binmek için diğer durağa geçmeniz gerekiyor. Duraklar arasında 40 metrelik mesafe bulunuyor. Kocatepe Şirinevler yönünde yapacağınız 3 duraklık yolculuğun ardından, 13 dakikalık yürüme mesafesindeki meydana erişebilirsiniz.

Nihat Hatipoğlu Programına Bakırköy’den Nasıl Gidilir?

Brezza – Bakırköy’den Nihat Hatipoğlu’nun iftar ve sahur programının yapıldığı bölgeye birkaç vasıtayla erişmek mümkün. Önerilen güzergahlar arasında ortalama 62 dakikalık yolculuk süresiyle en kısa yolcuk için 5 – 23 – 42 dakika aralıklarla kalkan toplu taşımalar bölgeye ulaşılmasını sağlıyor. İstanbul Akvaryum / Florya yönünden binilecek olan metrobüs, Küçükçekmece Köprüsü’ne ulaşmanızı sağlayacaktır.

5 duraklık mesafenin ardından metrobüsten indikten sonra, 9 dakikalık ve ortalama 590 metre olan mesafeyi yürüyecek Küçükçekmece’ye gidebilirsiniz. 34AS – 34BZ – 34C – 34G numaralı metrobüsler aracılığıyla Zeytinburnu yolculuğunuzu yapabilirsiniz. 9 duraklık ortalama 18 dakikanın ardından ineceğiniz duraktan sonra 900 metre yürümek gerekiyor. Şair Ahmet Kutsi Tecer Caddesi üzerinden Mete Sokak’a düz bir hat üzerinden erişmek mümkün oluyor.

Nihat Hatipoğlu Programına Üsküdar’dan Nasıl Gidilir?

Üsküdar’dan Nihat Hatipoğlu ile İftar programına gitmek için ortalama 50 dakikalık yolculuk yapmak gerekiyor. Başlangıç olarak Marmaray’a binilmesi gerekiyor. 2 durak sonra gelinecek olan Yenikapı lokasyonundan M1A servisiyle Zeyrinburnu Merter Çıkışı’na ulaşabilirsiniz. Merter Çıkışı’nda metrodan inildiğinde, ortalama 20 dakikalık yürüme mesafesi olan konuma erişmek mümkün oluyor. Programın bulunduğu alana Mete Sokak üzerinden giriş yapma olanağına sahipsiniz.

YORUMLAR

  1. bu nasıl bir yazı birileri yazıya müdahale mi etmiş zeytinburnu küçükçekmece merter’in Sultanahmet meydanı ile ne ilgisi var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.