Nöbet dizisi kaç bölüm sürecek ne zaman final yapacak bitecek mi?

Bu konumuzda Nöbet dizisi kaç bölüm sürecek ne zaman final yapacak bitecek? sorusuna cevap vereceğiz. Bu sayfada sizlere detaylı bir şekilde Nöbet dizisi reytinglerinden yola çıkarak cevap vermek ve nöbet dizisinin geleceği hakkında hem tüyolar hem de bilgiler vermek istiyoruz. Nöbet dizisi kaç bölüm planlandı ne kadar devam edecek kaç sezon sürecek kaçıncı bölümde bitmeyi planlıyor? sorusu ile başlayalım.

Nöbet dizisi Pana Film tarafından yapımcılığı yürütüldüğü için Pana filmin dizileri genellikle çok uzun vadeli diziler oluyor. Daha önce Kurtlar Vadisi Pusu dizisinden hatırlayacağınız üzere yaklaşık 8 yıl boyunca sürmüş ve çok yüksek reyting oranları ile tüm Türkiye’yi adeta ekrana kilitlemişti. Kurtlar Vadisi’nin yapımcısı Necati Şaşmaz önderliğindeki Pana Filmin yeni dizisi nöbet ile aynı başarıyı tekrarlamak istiyor.

Nöbet dizisi Finali kaçıncı bölümde olacak belli miShow Tv Nöbet dizisi kaç bölüm sürecek ne zaman final yapacak bitecek?

Ancak eskisi gibi olmayan dizi piyasası oldukça güçlendi ve diziler birbiriyle rekabet eder duruma geldiği için nöbet dizisi ilk bölümü ile 4.62 reyting oranı ile ancak 6. sırada başlayabildi. Nöbet dizisi ilk haftadan 6. sırada yer alınca daha sonraki haftalar içinde garanti konuşmak pek doğru değil. Çünkü dizilerin almış olduğu reytingler sonraki haftalar içinde ipucu veriyor. Nöbet dizisi de ilk hafta almış olduğu reytingde çok parlak gözükmedi. Bu nedenle nöbet dizisinin kaç bölüm süreceği ne kadar devam edeceği final tarihi ne zaman olacağını kestirmek oldukça güç.

Ancak Pana filmin ön gördüğü nöbet dizisinin kaç bölüm olacağına dair bilgiler öncelikle sizlerle paylaşmak istiyorum. 3 Mart 2019 pazar günü başlayan nöbet dizisi mayıs ayına kadar yaklaşık 10. bölüme ulaşmış olacak. Zaten ilk 10 bölüm dizinin devam edip etmeyeceğini sezon finali yapıp yapmayacağını az çok bizlere gösterecektir. ilk haftanın Reyting sonuçlarına bakarak nöbet dizisinin devam edebileceğini, ancak yüksek reytinglere ulaşmasının zor olduğunu görüyoruz.

Nöbet dizisi kaç bölüm sürecek ne zaman final olacakNöbet dizisi Erken final yapar mı kaç bölüm sürer ne zaman final yapar?

Yaz aylarına doğru reytingler gittikçe düştüğü için nöbet dizisinin reytingleri de bir miktar gerileyebilir. Bu nedenle şu anda 4-5 civarında seyreden reyting oranları daha da aşağılara düşerse büyük ihtimalle nöbet dizisi sezon finali yerine final yaparak ekrana veda edecektir. Neden bunu söylüyorum çünkü nöbet dizisinin oldukça yüksek bir maliyeti var, bilindik tanındık oyuncularla yola çıkan nöbet dizisi oldukça yüksek oyuncu maliyetleri ile 4 altındaki reyting oranlarına çok fazla dayanacak gibi görünmüyor.

4 üzerindeki reyting oranları dizinin maliyetini ve Show TV’de yayınlanmasını devam ettirecek olsa da 4 oranının altındaki diziler genellikle maliyetini çıkaramıyor ve bu da hem kanala hem de yapımcısına zarar ettirmek anlamına geliyor. Bu nedenle nöbet dizisinin mayıs ayına kadar olacak olan bölümleri oldukça önem arz ederken dizinin devam edip etmeyeceğine nöbet dizisinin mayıs ayına kadar ilk 10 bölümdeki alacağı reytingleri karar verecek görünüyor. Eğer 4 Total oranın altındaki reytingler görülürse büyük ihtimalle nöbet dizisi erken final yapacaktır, ancak dizi reyting oranlarını yükseltirse nöbet dizisi sezon finali yaparak yaz tatilinde kadrosunu daha da güçlendirip 2. sezonda yoluna devam edecektir.

Nöbet dizisi sezon finali mi final mi olacakNöbet dizisi Finali kaçıncı bölümde olacak belli mi?

Nöbet dizisi ile ilgili gelecek planlarını şimdilik bir tarafa bırakalım ve nöbet dizisinin izleyiciler tarafından nasıl bulunduğuna göz atalım. Nöbet dizisi ilk bölümü ile oldukça beğenildi diyebiliriz ancak dizinin ilk kez yayınlanması ve kadrosunun uzun süredir ekranda olmayan oyunculardan oluşması nedeniyle reytinglerde biraz düşük almış olabilir ancak ilerleyen haftalarda nöbet dizisinin daha yüksek reyting oranları ulaşacağını tahmin ediyoruz. Böylelikle nöbet dizisi erken final yapmak yerine sezon finali yaparak yoluna yeni sezonda da devam edecektir diye tahmin ediyoruz. Pazar günü yine askeri bir dizi olan savaşçı dizisinin de yer alması nöbet dizisini olumsuz etkilese de nöbet dizisinin farklı bir güne alınması şimdilik söz konusu değil.

Bakalım ilerleyen süreçte nöbet dizisi ile ilgili nasıl bir gelişme olacak reytingleri artacak mı düşecek mi nöbet dizisi ile ilgili final kararı mı alınacak sezon final yaparak yeni sezonda da devam mı edecek bunu ilerleyen haftalarda nöbet dizisinin gerçek reyting oranlarına göre kanal ve yapımcı Pana film ortaklaşa karar verecektir. 50 Bölüm olarak planlanan Nöbet dizisiyle ilgili yeni bilgiler gelişmeler oldukça sizlere yazacağız. Seyircinin Polat Alemdar olarak bildiği Necati Şaşmaz’ı da dizide görmek istediği gelen yorumlar arasında bu konuda sizler de yorum ve görüşlerinizi lütfen aşağıya yazınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Nöbet dizisi kaç bölüm sürecek ne zaman final yapacak bitecek mi? (6 Yorum)

  1. mematisiz abdülheysiz polat alemdar bir işe yaramıyor. bunu necati şaşmazda biliyor………

  2. Necati şaşmaz namı diyar polat alemdar girmezse bu diziye reytinglerde 5 görmez ve her geçen gün daha da düşer ben bi elazığlı olarak çok üzüldüm polat alemdarın onamamasına

  3. nobet dizi reyting alamıyor gününü değiştir polati oynat tutar perşembeye alin

  4. Bende dizi cok sevdim bitmesin Uzun surecli olsun necati sasmaz Abimic yönetiyor ilerliyen bölümlerde onuda görmek istiyorum.pana yaoim.uzun surer bir senayo hem benim.kardesim.oynuyor final yapmasiz sezon finali olsun saygila r sevgilerimle almanyadan SLMiyi retingler ve Bol izleyici olacak ins desteklices

  5. Bende dizi cok sevdim bitmesin Uzun surecli olsun necati sasmaz Abimic yönetiyor ilerliyen bölümlerde onuda görmek istiyorum.pana yaoim.uzun surer bir senayo hem benim.kardesim.oynuyor final yapmasiz sezon finali olsun saygila r sevgilerimle almanyadan SLMiyi retingler ve Bol izleyici olacak ins desteklices

  6. Ben nöbeti çok beğendim
    Ama Necati Şaşmaz ı nöbette değil tekrar kurtlar vadisinde görmek isterim

Eklenme Tarihi: 10 Mart 2019