Osmanlı Devletinde Gavvaslar hangisini yapardı Nakliyecilik Kerestecilik Dalgıçlık Cerrahlık

Osmanlı Devletinde Gavvaslar hangisini yapardı Nakliyecilik Kerestecilik Dalgıçlık Cerrahlık: Cevap: gavvas kelimesinin Osmanlıca – Türkçe sözlükte anlamını okuyun. gavvas / gavvâs / غواص Dalgıç. Çok gayretli. Çalışkan. Suya dalan. İnci arayan Cevap: Dalgıç olacaktı..

Osmanlı devletinde gavvaslar hangisini yaparlardı?
A. Nakliyecilik
B. Kerestecilik
C. Dalgıçlık
D. Cerrahlık
Doğru Cevap: Dalgıçlık olacaktı. özellikle denizlere dalıp inci mercan arayanlar için kullanılan bir terimdir Gavvaslık..

Osmanlı Devletinde Gavvaslar hangisini yapardı
Yarışmaya İzmir’den katılan 45 yaşındaki Metin Nil, evli ve iki çocuk babası. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik Haberleşme Bölümü mezunu olan Metin Bey, yüksek lisansını Ege Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde tamamlamış. Özel bir teknoloji şirketinde Ar-Ge yöneticisi olarak çalışan yarışmacımız, ödül kazanması durumunda, bu parayı çocuklarının eğitim hayatı için kullanmak istediğini söylüyor.

1705 te Ünlü Org sanatçısını dinlemek için 400 km yürüyen besteci kim? Mozart Bach 1705 te Ünlü Org sanatçısını dinlemek için 400 km yürüyen besteci kim? Bach doğru yanıt olacaktı.

Plutarkhos Hangisi Yıldırım Isı ve Suyun Birleşmesi ile oluşmuştur? demiştir. Ateş Böceği Eşek Arısı Misket Limonu Trüf mantarı doğru cevap olacaktı..

Plutarkhos Hangisi Yıldırım Isı ve Suyun Birleşmesi ile oluşmuştur? demiştir. Ateş Böceği Eşek Arısı Misket Limonu Trüf mantarı

Görme engelli olan 55 yaşındaki yarışmacımız Hatice Olcay, yarışmaya Konya’dan katılıyor. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Hatice Hanım, beş senedir emeklilik hayatı yaşıyor. Yeğeninin ısrarı üzerine yarışmamıza katılan Hatice Hanım, heyecanlanmazsa iyi bir yarışma çıkartabileceğini düşünüyor.
Hatice Olcay kim milyoner olmak ister

Aslen Çanakkaleli olan 34 yaşındaki Makbule Gülşah Çetintaş, evli ve bir çocuk annesi. Yarışmaya İstanbul’dan katılan Gülşah Hanım, San Francisco’da bulunan Academy of Art Üniversitesi Reklam Bölümünde lisansını ve yüksek lisansını tamamlamış. Şu anda özel bir firmada reklamcı olarak çalışan Gülşah Hanım, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayı oğlunun geleceği için kullanmayı planlıyor.

25 yaşında ve nişanlı olan yarışmacımız Betül Tuğran, aslen Bursalı… Yarışmaya İstanbul’dan katılan Betül Hanım, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü mezunu. İngilizce öğretmeni olarak devam ettiği çalışma hayatına beş aydır ara vermiş.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.