Osmanlıda Adı Kul anlamına gelen Abd ifadesiyle kaç padişah adı vardır? 1 2 4 5

Osmanlıda Adı Kul anlamanına gelen Abd ifadesiyle kaç padişah adı vardır? 1 2 4 5 Osmanlı Devleti’nde, adı “kul” anlamına gelen “abd” ifadesiyle başlayan kaç padişah vardır? Osmanlı Devleti’nde, adı “kul” anlamına gelen “abd” ifadesiyle başlayan kaç padişah vardır? A)1 B)2 C)4 D)5 Sorusunun Cevabı: C(4)

Abant İzzet Baysal Tıp Fakültesi 4. sınıf öğrencisi olan 21 yaşındaki Fatma Tuba Coşkun, aslen Konyalı. Yarışmaya Bolu’dan katılan Tuba Hanım, yarışmada ilk iki soruda elenmekten korktuğunu söylüyor.  Fatma Tuba Coşkun kim milyoner olmak isterFatma Tuba Coşkun kim milyoner olmak ister

Osmanlıda 1860 da tanınan hak neresi haricinde Mülk edinmesine izin verildi? Cevap: Hicaz Kutsal toprak olduğu için Hicaz doğru cevap olacaktır..

Osmanlıda 1860 da tanınan hak neresi haricinde Mülk edinmesine izin verildi? Hicaz Kutsal toprak olduğu için Hicaz doğru cevap olacaktır..

Evli ve bir çocuk babası olan 34 yaşındaki Bahadır Kaan Utlu, yarışmaya Ankara’dan katılıyor. İstanbul Üniversitesi Atçılık ve Antrenörlüğü Bölümü mezunu olan Bahadır Bey, Amerika’da üç sene at antrenörlüğü üzerine eğitim almış. Bahadır Utlu, yirmi senedir at antrenörü olarak çalışıyor.

Japon İmparatoru Akihitonun mesleği nedir? Bahçıvan Aşçı Bilim İnsanı Makale Yazar 

Aşırı derecede gülmek anlamına gelmeyen deyim hangisi ? Gülmekten Yarılmak doğru cevap olacaktı.. Yasalara Göre Avlanabilmesi için hamsi kaç cm olmalıdır? 5 7 9 11   Yasalara Göre Avlanabilmesi için hamsi kaç cm olmalıdır? 5 7 9 11  Japonyaya giden ilk Avrupalılar kim? Portekiz Venedik Hollandalı? Japonyaya giden ilk Avrupalılar kim? Portekiz Venedik Hollandalı? Cevap: Portekizliler

Yarışmaya Çanakkale’den katılan 64 yaşındaki Gönül Poyraz, Ankara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu. İki çocuk annesi olan Gönül Hanım, yirmi dört yıl öğretmenlik yapmış. Yarışmadaki hedefi 30.000 TL olan Gönül Poyraz, hedefine ulaşması durumunda, bu parayı küçük kızının evlilik masrafları ve seyahat edebilmek için kullanacağını söylüyor.Yasalara Göre Avlanabilmesi için hamsi kaç cm olmalıdır Gönül Poyraz kim milyoner olmak ister

Tdk Boksör kelimesi ile eş anlamlı olan ifade nedir? Yumruk Oyuncusu doğru cevap olacaktı…

TDK Sözlüğünde “boksör” kelimesiyle eş anlamlı olan ifade hangisidir? a) Yumruk sporcusu b) Yumruk dövüşçüsü c) Yumruk oyuncusu d) Yumruk savaşçısı.. Tdk Boksör kelimesi ile eş anlamlı olan ifade nedir? Yumruk Sporcusu Yumruk Dövüşçüsü

Cevap: C ( Yumruk Oyuncusu) Boksör(Tdk): Boks yapan kimse, yumruk oyuncusu. Etiketler: Yumruk oyuncusu, boksör, boksör eşanlamlısı
Aslen Adanalı olan 31 yaşındaki Sema Aydemir, yarışmaya Ankara’dan katılıyor. Gazi Üniversitesi Ekonometri Bölümü mezunu olan Sema Hanım, kendi yoga stüdyosunda yoga eğitmeni olarak çalışıyor. Sema Aydemir, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayla sokak hayvanlarına yardım etmek istediğini söylüyor.
Tdk Boksör kelimesi ile eş anlamlı olan ifade nedirOsmanlıda Tarık bedeli vermeyenler yılda 4 kez ne yapar.. Yol yapımı..

1. Dünya savaşında röntgen aracını kim yapmıştır.. Marie Curie

1968 Kahramanmaraş doğumlu olan Ümit Tarakçı, yarışmaya Bursa’dan katılıyor. İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi mezunu olan Ümit Bey, evli ve iki çocuk babası. Eşiyle birlikte veterinerlik yapan Ümit Tarakçı, yarışmada 125.000 TL kazanmayı hedefliyor.

Doğma büyüme Hindistanlı olan 21 yaşındaki Jibran Qadri, 2016 yıllında eğitim hayatı için Türkiye’ye gelmiş. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi 2. sınıf öğrencisi olan Jibran Bey, yarışmada 60.000 TL kazanmayı hedefliyor.
1988 Bursa doğumlu olan Deniz Tuzcu, altı senedir İstanbul’da yaşıyor. İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü mezunu olan Deniz Bey, depo yöneticisi olarak çalışıyor. Aynı zamanda hobi olarak oyunculuk yapan Deniz Tuzcu, yarışmada bir hedefinin olmadığını söylüyor.
Yarışmaya İstanbul’dan katılan 26 yaşındaki Talha Göktentürk, İstanbul Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü mezunu. Marmara Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Talha Bey, şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi Türkçe eğitimi doktora programında eğitim hayatına devam ediyor.
Yarışmaya Ankara’dan katılan 25 yaşındaki Cahide Filiz Yılmaz, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Altı ay önce evlenen yarışmacımız, son iki yıldır kendi bürosunda avukatlık yapıyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Eklenme Tarihi: 23 Şubat 2019