Ottoman Rising Oyuncuları Kimdir ? Mara Hatun’u Kim Oynuyor Tuba Büyüküstün 2019 2020 Dizisi

Yeni Dizi Ottoman Rising oyuncuları kimdir yapım şirketi ve kaç bölüm olacak ? Ottoman Rising konusu nedir Mara Hatun kimdir karakteri kim oynuyor ? Başarılı oyuncu Tuba Büyüküstün 2019 2020 yeni dizi projesi nedir ? Ottoman Rising nerede çekiliyor hangi kanalda nereden nasıl izlenir gibi sorunların cevaplarını bu sayfamızda bulabilirsiniz.

Ottoman Rising Oyuncuları Kimdir Mara Hatun’u Kim Oynuyor Tuba Büyüküstün 2019 2020 Dizisi

Ottoman Rising Konusu Nedir ?

Ottoman Rising dizisinin konusu Muhteşem Yüzyıl’ın kurgusunu hatırlatmaktadır. Dizide Osmanlı Devleti’nin yükseliş dönemi belgesel tadında anlatılacak. Muhteşem oyuncu kadrosu ile donatılmış mini dizi olarak ekranlara 2020’den önce gelmesi planlanıyor. Şuan için çekimleri tamamlanmış dizi için henüz kanallarla anlaşma yapılmadı. Ottoman Rising konusu Murad Han’ın oğlu Fatih Sultan Mehmed’e geçiş dönemi Mara Hatun’un Osmanlı Devleti’ndeki önemini ve İstanbul’un Feth’ini anlatıyor.

Ottoman Rising Konusu Nedir ?

Ottoman Rising Oyuncuları Kimdir ?

İçlerinde güzelliği ile yıllardır ekran başındakileri büyüleyen Tuba Büyüküstün dahil Cem Yiğit Üzümoğlu, Birkan Sokullu, Damla Sönmez, Ushan Çakır gibi başarılı karakterler yer alıyor. Mini belgesel olarak çekilen dizinin oyuncu kadrosunu tanıyalım.

Ottoman Rising Oyuncuları Kimdir ?

Ottoman Rising Mara Hatun Kimdir ? Tuba Büyüküstün

Sayısız dizide rol almış Tuba Büyüküstün 2019 2020 yeni dizisinin tanıtımını sosyal medya hesabından yaptı. Ottoman Rising Mara Hatun kimdir karakteri oynayan oyuncunun gerçek adı kimdir derken ” Karakterden zor ayrıldım. Aynaya bakıp bu kadını son kez görüyorum dedim ” sözleri ile dizinin çekimlerinin tamamlandığını açıkladı.

Ottoman Rising Mara Hatun Kimdir ? Tuba Büyüküstün

Mara Hatun Kimdir ?

Tarihte Mara Hatun Fatih Sultan Mehmet’in üvey annesidir. Aslen Sırbistan Prensesi’dir. Henüz 14 yaşında iken Sultan Murad’a yar edilmiş siyasi çıkarlar korunmuştur. Mara Hatun’un öz çocuğu yoktur ancak Fatih Sultan Mehmed’in üzerinde büyük emekleri vardır. Mara Hatun aynı zamanda devlet içerisinde alınan kararlarda rol oynamış Osman Devleti’nin ilerlemesi ve doğru adım atması için şüphesiz yaklaşımlarda bulunmuştur. Özellikle Murad’ın ölümünden sonra Sultan Mehmed’in Fatih olmasında önemli tüyolar vermiş İstanbul’da büyük zafer elde etmiştir.

Mara Hatun Kimdir ?

Tuba Büyüküstün 2019 2020 Yeni Dizisi

Başarılı oyuncu Tuba Büyüküstün yeni sezon için usulca bir dizi çekti. Kimsenin haberi yokken tamamlanan Ottoman Rising dizisinde Mara Hatun kimdir dediğinizde Tuba Büyüküstün’ü göreceksiniz. 1,73 m boyunda 5 temmuz 1982 yılında İstanbul’da doğdu. 2011’de evlendiği oyuncu eşi Onur Saylak ile 2017 yılında boşandı. Maya ve Toprak adında iki çocuğu vardır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi mezunudur. 2007 yılında oynadığı Asi dizisi ile dünyada tanınan sanatçı olmuştur. Ayrıca Gönülçelen, Kara Para Aşk, Cesur ve Güzel gibi önemli reyting almış dizilerde baş rol oyunculuğu yapmıştır. Şimdilerde ise Ottoman Rising Mara Hatun kimdir senaryosunu tamamlamış gösterim için gün bekleyen mini dizinin baş rol oyuncusu olmuştur.

Tuba Büyüküstün 2019 2020 Yeni Dizisi

Ottoman Rising Fatih Sultan Mehmed’i Kim Oynuyor ? Cem Yiğit Üzümoğlu

11 Kasım 1994 doğumludur. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü’nden kep atmış lisanslı oyuncudur. Adı Efsane dizisindeki Hakan Şahin rolü ile kendisini tanıdık. Birçok tiyatro oyununda baş rol oynamış ve başarısı takdir edilmiştir. Ottoman Rising dizisindeki Fatih Sultan Mehmed karakterini oynayan Cem Yiğit Üzümoğlu 2017’de 21. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde “Yılın En Başarılı Genç Kuşak Sanatçısı” ödülünü kazanmıştır. Geçtiğimiz yıl internet dizisi Hakan Muhafız’da Emir karakterini oynamıştı.

Ottoman Rising Fatih Sultan Mehmed’i Kim Oynuyor ? Cem Yiğit Üzümoğlu

Ottoman Rising Ana Kimdir ? Damla Sönmez

Ottoman Rising dizisindeki Ana kimdir karakteri canlandıran oyuncunun gerçek adı nedir merak ediliyor. Damla Sönmez’in canlandırdığı Ana karakteri Osmanlı Devleti’nin tarihinde önemli yer tutmaktadır. Karakteri canlandıran Damla Sönmez 3 mayıs 1987 yılında İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunudur. Ayrıca müzik enstürmanlarını ileri derecede kullanabilmektedir. Oyunculuk eğitimini Fransa’da Paris Sorbonne Üniversitesi’nde almıştır. 30’dan fazla dizide rol almıştır. Bir Aşk Hikayesi ( Ceylan German ), Aşk ve Gurur ( Zeynep ), 7 Yüz ( Pınar ) ve Masum Değiliz ( Pınar ) rol aldığı reyting almış dizilerden bazılarıdır. 2019 – 2020 sezonu için ise Tuba Büyüküstün’ün Mara Hatun’u oynadığı Ottoman Rising dizisinde Ana kimdir sorusuna Damla Sönmez yazıldı.

Ottoman Rising Ana Kimdir ? Damla Sönmez

Ottoman Rising Durad Brankoviç Kimdir ? Baki Davrak

Ottoman Rising dizisinde Sırp Despotu Durad Brankoviç kimdir başarılı oyuncunun gerçekteki adı nedir ? Karakteri canlandıran oyuncu Baki Davrak 1 Ocak 1971 yılında Almanya’da doğmuştur. Halen Almanya’da ikamet eden oyuncu Ottoman Rising oyuncuları arasında olmak için ülkemize uzun aradan sonra teşvik etmiştir. Lola + Bilidikid ve Yaşamın Kıyısında filmleri ile ünlenmiştir. Lola filminde bir eşcinsel karakteri oynamıştır. Birçok yabancı dizide rol almıştır. Bunlardan reyting alanları Lucas, Wolffs Revier, Eva Blond, Der Puma ve Tatort gibi projeler oldu. 2007 yılında ilk şiir kitabını yayınlamıştır. 2019 yılında Ottoman Rising Sırp Despotu Durad Brankoviç’i oynamaktadır.

Ottoman Rising Durad Brankoviç Kimdir ? Baki Davrak

Ottoman Rising Urban Kimdir ?

İstanbul’un feth edilmesinde şüphesiz büyük rol oynadığı hemen hemen her tarihçi tarafından kabul edilen Urban kimdir ? Aslen Macar asıllı olan top ustasını Fatih Sultan Mehmed fark etmiş ve tarihi görevi kendisine vermiştir. İstanbul’un fethi ve Osmanlı Devleti’nin önemli askeri gücü bakımından önemli rolü vardır. Ayrıca Urban Dede’nin soyu halen devam etmekte şu anki soy ismi Tatlıcı olarak bilinen ve İstanbul’da ikamet eden bir soy olduğu doğrulanmıştır.

Ottoman Rising Urban Kimdir ?

Ottoman Rising Nerede Çekiliyor ?

Ottoman Rising dizisinin geniş ve başarılı oyuncu kadrosu bulunmaktadır. Dizinin çekim yeri tabiki Fatih Sultan Mehmed Han’ı anlatıyor ise kesinlikle İstanbul olmalıdır. Dizi seti İstanbul Topkapı bölgesine kurulmuştur. Belgesel tadında mini dizinin çekimleri tamamlanmıştır.

Ottoman Rising Nerede Çekiliyor

Ottoman Rising Kaç Bölüm Olacak ?

Ottoman Rising belgesel tadında İstanbul’un fethini bizlere 6 bölümde anlatacak. Daha önce Kenan İmirzalıoğlu ile denenen ve tutmayan dizi özet şeklinde çok daha farklı oyuncular ile 6 bölüm olarak çekildi ve tamamlandı.

Ottoman Rising Kaç Bölüm Olacak ?

Ottoman Rising Hangi Kanalda ? Nereden Nasıl İzlenir

Ottoman Rising hangi kanalda hangi gün yayınlanıyor diye soru aldık. Size üzülerek söylemek istiyoruz ki Ottoman Rising bölümleri nereden nasıl izlenir derseniz tek yolu internet kanalı olan Netflix’tir. Ottoman Rising internet dizisi olup resmi dağıtıcısı Netflix’e ayda sadece 15 TL gibi makul ücrete üye olabilir internetiniz olan her yerde tüm dizileri izleyebilirsiniz.

Ottoman Rising Hangi Kanalda ? Nereden Nasıl İzlenir

Yazımızda Netflix 2019 2020 yeni dizileri arasında büyük beklenti içine sokulan Ottoman Rising ( Osmanlı’nın Yükselişi ) dizisi oyuncu kadrosu, konusu, kaç bölüm olacak, nerede çekiliyor gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Ayrıca İstanbul’un Fethini anlatan dizi Mara Hatun kimdir tarihteki yeri ve önemine vurgu yaparak değinmiştir. Dizi hakkında siz de görüş ve önerilerinizi bize yorumlar kısmından iletin.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.