Öyle Kolay Ölür mü Vartolu, Boşa Kılmayın Cenaze Namazını #Vartolu Çukurda

Yok yok öyle kolaymı Vartolu gibi bir tilki iki kurşunda nakavt edip arabasını yakıp kül etmek var mı raconda? Ayrıca Yamaç ve İdrise de yazıklar olsun, hem adamı mağdur edin hemde mahallede olmasına bile tahammül etmeyin, olacak iş mi bu? Ha bu arada Öyle Kolay Ölür mü Vartolu, Boşa Kılmayın Cenaze Namazını #Vartolu Çukurda yaşayacağı güzel günler var daha..

Sadişle evlenecek, kiraz bahçelerinde çocuk büyütecekler, İdristen intikamını alacak ve oğlum diye kendine sarılmasını görecek.. Yamaç abi diyecek, daha neler olacak neler, Sultan anaya neden sahip çıkmadın diye soracak. Hepsinden öte koskoca Çukura herkes sığdı da bir Vartolu Sadettin mi sığmayacak?

Vartolu bu dizinin en has elemanı, o olmadan Çukur bir manası yok, sanırız senaryo ekibi Vartoluya öldü süsü verilerek hem tepkileri ölçmeyi hemde dizinin reytinglerini nasıl etkileyeceğini öllçmek istediler. Ama biz şimdiden söyleyelim. Vartolusuz bu dizi çekilmez, son bölümde Vartolu yaralanmıştır ama bu yara kardeşi ve babası tarafından amansızca düşmanlıkları nedeni ile açılmıştır.

Öyle Kolay Ölür mü Vartolu, Boşa Kılmayın Cenaze Namazını #Vartolu Çukurda

Elbette Çukurda olacak, bu kadar anı bu kadar yaşanmışlık bırakıp gidilemezdi, kanın son damlasına kadar Savaşır ama yinede Çukuru terketmez ölecekse de orada çarpışarak ölürdü. Kaçtı Vartolu çünkü daha yapacak işleri vardı, Çukurun dışında kalamaz. Zaten Vartolu son sahnede yöneldiği arabaya binmiyor, farklı bir yola başvurarak oradan uzaklaşıyor. Zaten daha yeni bulmuş Yamaçı kardeşini düşmanca tavırların gölgesinde.. Hemen terkedip gidilir mi= Sadişe daha kavuşamamış bile.. hayallerin tam ortasında iken.

Herkes kurşun yağmuruna tutulan arabada Vartolu olduğunu düşüne dursun, öldü süsü verilip cenazesi kaldırılsa da çıkıp gelecek vartolu. Biz buna kısaca reklam arası diyoruz. Velhasıl lafı uzatmaya hiç gerek yok. Sonuç şu: Öyle Kolay Ölür mü Vartolu, Boşa Kılmayın Cenaze Namazını #Vartolu Çukurda

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.