Payitaht Abdülhamid Ahmet Celalettin Paşa Kimdir? Gerçek Tarihte Var mı Nasıldı?

Cem Uçan Payitaht Abdülhamid dizisinin kadrosuna katıldı. Ünlü oyuncu dizide Ahmet Celalettin Paşa karakterine hayat verecek. TRT 1 ekranlarında cuma günleri yayınlanan payitaht Abdülhamid dizisinin kadrosuna en son olarak Ahmet Celalettin Paşa rolünde yeni bir oyuncu dahil oldu. Bildiğiniz üzere geçen haftalarda diziye Edward Joris karakteri ile Serdar Deniz dahil olmuş ve dizide Abdülhamit’e suikast düzenleyen bir bombacıyı canlandırmıştır. Payitaht Abdülhamid son almış olduğu reytinglerde oldukça güçlü bir konuma geçerken son olarak payitaht Abdülhamid dizisinin kadrosuna Ahmet Celalettin Paşa karakterini canlandırmak üzere yeni bir oyuncu dahil oldu.

Payitaht Abdülhamid Ahmet Celalettin Paşa KimdirPayitaht Abdülhamid dizisi Ahmet Celalettin Paşa rolü Kimdir? Gerçek Tarihte Nasıldır?

TRT 1 ekranlarında cuma günleri yayınlanan ve oldukça ilgi gören dönem dizisi Payitaht Abdülhamidin kadrosuna son olarak Ahmet Celalettin Paşa karakterini canlandırmak üzere Cem Uçan dahil oldu. Kadrosunu gittikçe güçlendiren payitaht Abdülhamid dizisinin 3. sezonunda dizinin reytingleri beklenenin tersine yükselmeye başladı ve dizi seyirciden tam not almaya başladı. Reytingleri gittikçe artan payitaht Abdülhamid dizisinin kadrosuna Serdar Deniz’den sonra Ahmet Celalettin Paşa rolüyle izleyeceğimiz Cem Uçan da dahil oldu. Cem Uçan, dizide Ahmet Celalettin Paşa karakterini canlandıracak.

Payitaht Abdülhamid dizisinde Ahmet Celalettin Paşa rolündeki CEM UÇAN KİMDİR?
Cem Uçan 12 Ağustos 1976 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 42 yaşında olan oyuncunun ilk deneyimi 2012 yılında Star TV’de yayınlanan Acayip Hikayeler dizidir. 2012 yılında TRT1 kanalında yayınlanan Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam dizisiyle de kendini dizilerde daha çok göstermeye başlamıştır. Sonrasında Kurt Kanunu adlı dizide Komiser Namık rolünü canlandıran Cem Uçan fenomen dizi Diriliş: Ertuğrul’da 3 sezon boyunca Aliyar karakterine can vermiş ve bu karakter işe tüm Türkiye kendisini tanımıştır. Cem Uçan geçtiğimiz yıl haziran ayında birlikte olduğu Gülşah Şahin ile evlenmiştir.

Payitaht dizisi Ahmet Celalettin Paşa rolü Cem Uçan

Payitaht Abdülhamid dizisinde Ahmet Celalettin Paşa rolündeki Cem Uçan hangi dizilerde oynadı? Cem Uçan’ın Rol aldığı diziler

Acayip Hikayeler
Bir Zamanlar Osmanlı
Kurt Kanunu
Nizama Aldanmış Ruhlar
Kurtlar vadisi, Küçük Kıyamet
Hıyanet Sarmalı
Sungurlar
Filinta
Diriliş Ertuğrul

GERÇEK TARİHTE AHMET CELALETTİN PAŞA KİMDİR?
Payitaht Abdülhamid dizisinde izleyeceğimiz Ahmet Celalettin Paşa‘nın kim olduğunu nasıl bir karakterde ve rolde oynayacağını merak eden izleyicilerimiz için gerçek tarihte Ahmet Celalettin Paşa hakkında bir takım bilgiler verelim; Ahmet Celalettin Paşa Sultan Abdülhamid döneminde yaşamış gerçek bir PAŞADIR.Payitaht Abdülhamid Ahmet Celalettin Paşa

Ahmet Celalettin Paşa siyasetçi ve istihbaratçı bir kişiliktir. İstihbarat konusundaki hassasiyeti ile tanınan 2. Abdülhamit’in Kendisine vermiş olduğu görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışmıştır. 2.Abdülhamid tarafından serhafiye yani istihbarat şefi olarak görevlendirilmiştir. Avrupa hayranı olan ve Osmanlı’nın son döneminde padişahın da başına bela olan Jön Türkler’in çalışmalarına engel olmak için çalışmıştır ve onları yakından takip etmiştir.

Payitaht Ahmet Celalettin paşa kimJön Türkler’in faaliyetlerini engellemek amacıyla bazı gazetelerini kapatmış fakat sonradan Sultan’ın yanında olmayı bırakıp muhalefet tarafına geçmiştir. Ahmet Celalettin Paşa’nın bu ihaneti ile ikinci Abdülhamit oldukça derin bir yara alacaktır. Paris’e yerleşmiş ve eskiden karşısında olduğu Jön Türklere maddi manevi destekte bulunmuştur. işte Ahmet Celalettin Paşa hakkında derlediğiniz bilgileri böyle Sizlerde payitaht Abdülhamid dizisinde Ahmet Celalettin Paşayı canlandıracak olan Cem Uçan hakkında yorum ve görüşlerinizi aşağıya yazabilirsiniz Şimdiden teşekkür ederiz.

Payitaht Abdülhamid Oyuncular, 2019-2020 4. Sezon Tüm Kadro ve Gerçek İsimleri

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.