Payitaht Abdülhamid İşkodra’lı Celalettin Paşa Kimdir? (Gerçek Tarihte Nasıl)

Trt1 ekranlarında cuma akşamları yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisi 3. sezonuna girmeye hazırlanıyor. Yeni oyuncuları bünyesine katarak kadrosunu güçlendirmeye çalışan dizide yeni sezon hazırlıkları son hız devam ediyor. TRT1’in iki sezondur ilgiyle izlenilen dizisi Payitaht Abdülhamid’e yeni bir oyuncu dahil oluyor, İşkodralı Celalettin Paşa..

Sevilerek izlenen ve yakın tarihimizi başarıyla ekrana taşıyan son dönemlerde aldığı ciddi reytinglerle hem kanalın hemde yapımcının yüzünü güldüren Başrollerinde Bülent İnal,Özlem Conker,Ezgi Eyüboğlu Yıldırım,Can Sipahi,Selen Öztürk ve Hakan Boyav’ın yer aldığı Payitaht Abdülhamid dizisine yeni bir rol olan İşkodralı Celalettin Paşa karakteri dahil oldu..

Payitaht Abdülhamid dizisinin senaryosunu Uğur Uzunok kaleme almakta, yönetmenliğini ise Emre Konuk’un üstlenmiş olduğunu bildiğimiz ES Film imzalı Payitaht Abdülhamid dizisine en son olarak Kızlarım İçin dizisinde yer alan Hakan Yufkacıgil, İşkodralı Celalettin Paşa karakteriyle dahil oldu.

Payitaht Abdülhamid İşkodra'lı Celalettin Paşa Kimdir

Oyuncumuz Hakan Yufkacıgil Payitaht Abdülhamid dizisinde İşkodralı Celalettin Paşa rolüne hayat verecek. Oldukça cevval bir rol olan İşkodra’lı Celâlettin Paşa Payitaht Abdülhamitte 2 çocuğu olan Nâime Sultan ile evlenecek gerçek tarihte. İşkodra’lı Celâlettin Paşa ile evlenecek olan Nâime Sultan gerçek tarihte daha sonra yurt dışına sürgüne gönderilecektir.

Payitaht Abdülhamid dizisi İşkodralı Celalettin Paşa Kimdir Hangi Oyuncu?

İşkodralı Celalettin Paşa Kimdir? Hakan Yufkacıgil hakkında bilgiler: 1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Hakan Yufkacıgil Bursa Devlet Tiyatrosu’ndan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Tiyatrosu’na başlar. Oyunculuk eğitimleri alan Hakan Yufkacıgil 2010 yılında Şener Şen’in rol aldığı Av Mevsiminde oynadı. Trt1 de ekrana gelen Filinta’da Sansar Selim rolünde oynadı.

Payitaht Abdülhamid İşkodra'lı Celalettin Paşa (Gerçek Tarihte Nasıl)

Hakan Yufkacıgil son olarak Show Tv ekranlarında yer alan Cesur Yürek dizisinde İskender Tatar rolüne hayat vermiştir. Hakan Yufkacıgil 2013 yılında 50. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali’nde Uzun Yol Filmi ile En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü almıştır. Yeni sezonda ise İşkodralı Celalettin Paşa rolü ile Payitaht Abdülhamit dizisinde yeni bir karaktere hayat verecek. Kendisine başarılar diliyoruz.

Payitaht Abdülhamid 3. yeni sezonuyla Eylül’de TRT1’de izleyici karşısına çıkıyor.. Payitaht Abdülhamid İşkodra’lı Celalettin Paşa Kimdir? (Gerçek Tarihte Nasıl) konusunda sizlerde yorum ve görüşlerinizi aşağı yazarak bizlere sunabilirsiniz..

Payitaht Abdülhamid Yen, 3. Sezon tanıtım fragmanı

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Payitaht Abdülhamid İşkodra’lı Celalettin Paşa Kimdir? (Gerçek Tarihte Nasıl) (1 Yorum)

  1. Hakan yufkacıgil in diziye ne dahil olması beni ne kadar mutlu etti bilemessiniz dizi iki kat heyecanım artti çok teşekkür ederim

Eklenme Tarihi: 9 Ağustos 2018