Payitaht Abdülhamid Ömer Kimdir Rolü Nedir ? Batın Uçan Biyografisi

Payitaht Abdülhamid Ömer Kimdir Rolü Nedir ? Batın Uçan Biyografisi

İslamı ve Osmanlı’yı tanımak isteyen İngiliz kimdir? Sezon finalinden hemen önce Payitaht Abdülhamid Ömer kimdir dizideki rolü nedir ve Batın Uçan hangi dizilerde ne olarak rol almıştır detaylarını sizin için araştırdık.

Payitaht Abdülhamit dizisindeki Ömer en çok merak edilen oyuncu oldu. Sezon finalinden önce yeni oyuncunun dahil olması finale nasıl bir etki edecek senaryolarını çürüterek farklı bir bakış açısı getirdi. Ömer aslında Andrey adında bir İngiliz olarak kraliyet sarayında kapı muhafazakarı olarak görev alır. Osmanlı devletinin şanı Londra’da cereyan etmektedir. Bu durum ilgisini çeker. Osmanlı Devletine dair bilgiler toplamaya başlar. Bilginler ile görüşüp bilgi alışverişi yapar. Kısa zamanda anlatılanlar Osmanlı devletine ve İslam dinine karşı içindekileri uyandırır. Kendisini düşünmekten alamaz ve bu konu için Osmanlı Devletine gitmeye karar verir. Peki ya bu Andrey ise Payitaht Abdülhamit Ömer Kimdir ?  Sultan Abdülhamid’e bir süre mektup yazar ve cevap gelir.

Andrey adını Ömer olarak değiştirmiş ve Müslümanlığa inanmıştır. Kendisi artık Kraliyet Sarayı’nda bir casus olarak göreve başlamıştır. Abdülhamit’in İngiliz sarayı içerisindeki eli kulağı rolünde görev alacaktır. İlk görevi ise gizli evrak arşivine girerek İngilizlerin, Ermenileri nasıl yönetip Ruslara karşı cephe aldıklarının belgelerini istemektedir. Böylece İngilizlerin Ermeniler ve Ruslar ile arasını bozacak aralarında savaşan ülkelerden karlı çıkacak bir anda yönetici konumuna geçecektir. Mektubunda ise Ömer’e İslam aleminin kahramanı diye hitap etmektedir. İnandığın bizlerin davasındaki senin görevin şeklinde cümleler ile Ömer’i psikolojik olarak yüceltmektedir. Ayrıca Ermenilerin ölümüne dair vesikaların nerede bulunacağını da Abdülhamit Ömer’e verecektir.

Payitaht Abdülhamit Ömer, Batın Uçan Kimdir ?

1996 doğumlu Batın Uçan henüz 23 yaşında genç oyuncudur. 188 CM boyu ve 80 kg deki düzgün fiziği ile kızların genç kahramanıdır. Özellikle vücut geliştirme alanı ile uğraşan oyuncunun geleceği parlaktır. Bunun yanında zamanını binicilik, kick boks gibi alanlarda değerlendiren atletik bir oyuncudur. Batın Uçan’ın oynadığı dizilere ilk olarak TRT 1 kanalındaki Filinta ile başlayabiliriz. Yaşı gereği çok fazla deneyimi olmayan oyuncu oyunculuğu ile kendisini kanıtlamayı kısa sürede başardı. Parladığı film izle Kurtlar Vadisi’nin Memati’sinin başrol oynadığı Deliler filmi ile oldu. Filmde “Suskun” karakterini canlandırmıştı. Şimdilerde ise Payitaht Abdülhamit Ömer kimdir rolü ile zihinleri zorluyor.

Ömer’in Payitaht Abdülhamit dizisindeki babası kimdir ?

Dizi içerisinde Batın Uçan’ın babası rol almaktadır. Aslen Ahmet Celalettin Paşa’nın öz oğludur. Cem Uçan sayesinde dizi setlerine katılmış ve yapım içerisinde kendisine rol bulabilmiştir. Ancak dizi içerisinde herhangi bir bağı bulunmamaktadır.

Aslen Türk tarihinde birçok tarihi filmde rol almış 1976 doğumlu Cem Uçan’ın oğludur. Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam, Kurt Kanunu, Küçük Kıyamet, Hıyanet Sarmalı, Sungurlar, Kurtlar Vadisi Pusu ve Filinta rol aldığı dizilerdir bunun yanında Diriliş Ertuğrul dizisinde de bulunmuştur. Şimdilerde ise oğlunu kendi yanına alarak Payitaht Abdülhamit Ömer kimdir karakterine can vererek deneyimini kuşağına aktaran bir babanın oğludur.

Payitaht Abdülhamid Oyuncular, 2019-2020 4. Sezon Tüm Kadro ve Gerçek İsimleri

Payitaht Abdülhamid Oyuncular, 2019-2020 4. Sezon Tüm Kadro ve Gerçek İsimleri

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Payitaht Abdülhamid Ömer Kimdir Rolü Nedir ? Batın Uçan Biyografisi (1 Yorum)

  1. Deliler filminde gürkan uygun oynamamıştır başrolünü batın uçanın babası olan cem uçan oynamıştır kafadan atma haber yapmayın

Etiketler: Eklenme Tarihi: 10 Mayıs 2019