Payitaht Abdülhamid Oyuncular, 2019-2020 4. Sezon Tüm Kadro ve Gerçek İsimleri

Payitaht Abdülhamid dizisi 4. sezon (2019-2020) oyuncuları tüm cast kadrosu. Payitaht Abdülhamid Oyuncularının gerçek isimleri, doğum tarihi, burç, boyu, kilosu, göz rengi, oynadığı diziler, aldıkları ödüller, mezun oldukları okullar, resimleri vb hayatlarına dair birçok bilgi. 2019-2020 dönemin Payitaht Abdülhamid 4. sezonunda diziye yeni gelen ve diziden ayrılan oyuncular. II.Abdülhamid, Emanuel Karasu, Tahsin Paşa, Vembery, Şehzade Nurettin Efendi, yeni çocuk oyuncu Alp Akar, Cemile Sultan kimdir ve diğer oyuncular gerçek adları nedir? Tüm oyuncu kadrosunu detaylarıyla öğrenmek için okumaya devam edin…

Yapımcılığını Es Film’in üstlendiği ve başrolünü Bülent İnal‘ın oynadığı TRT1’in fenomen dizisi bay, bayan ve başrol oyuncu kadrosunun tümünü özet biyografileri ve resimleriyle birlikte aşağıda bulabilirsiniz.

Payitaht Abdülhamid 4. Sezon Tüm Oyuncuları Gerçek İsimleri 2019 2020

 

Yapımcılığını Es Film’in üstlendiği TRT 1’in ilgiyle izlenilen dizisi ‘Payitaht Abdülhamid, yeni yönetmen ve yeni oyuncularla 2019-2020 4.sezon çekimlerine 19 Ağustos’ta başlıyor. Bülent İnal’ın başrolünü oynadığı dizinin as kadrosunda Özlem Conker, Gürkan Uygun, Bahadır Yenişehirlioğlu, Selen Öztürk ve Hakan Boyav gibi isimler yer alıyor.

Payitaht Abdülhamid Dizisi Konusu

Cuma akşamları TRT1 ekranlarında yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisinin konusu özetle 1986 yılında Padişah olan Sultan II. Abdülhamid’in tahtta bulunduğu süre içerisinde yaşananları anlatıyor. Dizide Sultan II. Abdülhamid’in Osmanlı’yı ayakta tutma mücadelesini, Saray entrikalarını, Yunan Harbini, Siyonistlerin Osmanlı’yı parçalama çabalarını, Jöntürklere karşı mücadelesini, Filistin topraklarını müdafasını, Kızıl Sultan lakabını nasıl aldığını, Hicaz Demiryolu gibi kalkınma hamlelerini, Halifelik makamını, Hindistan gibi müslümanların yoğun yaşadığı ülkeleri korumak için girdiği mücadeleleri tarihi gerçekler ışığında polisiye dizi havasında izleyebilirisiniz.

Payitaht Abdülhamid 4. Sezon Tüm Oyuncuları (Cast Kadrosu) (2019-2020)

Toplam 5 sezon sürmesi beklenen ve geçen 3 sezonda reytinglerini sürekli yükseltmeyi başaran TRT1’in Payitaht Abdülhamid dizisi başrol oyuncuları, yeni gelen oyuncular, ayrılan oyuncular, erkek ve bayan oyuncuların tüm listesini gerçek adlarıyla birlikte aşağıda bulacaksınız. Yeni sezon henüz başlamadığı için gelen ve ayrılan oyuncular belli oldukça aşağıdaki listede güncellenecektir.

Payitaht Abdülhamid Dizisi Cast (Oyuncu) Kadrosu: (Rolünü öğrenmek istediğiniz ünlüye gitmek için isimlere tıklayınız!)

Payitaht Abdülhamid, 4. Sezon Yeni Gelen Oyuncular

Payitaht Abdülhamid Oyuncuları

ES Film imzalı fenomen dizi Payitaht Abdülhamid’in 4. Sezon kadrosuna flaş isimler katılıyor. 4. Sezonu merakla beklenen dizinin ekibine son olarak Darısı Başımıza dizisinde rol alan Devrim Yakut (Cemile Sultan) ve Bizim Hikaye dizisinde rol alan Alp Akar (Şehzade Nureddin Efendi) dahil oldu. Payitaht Abdülhamid oyuncuları gelin isterseniz daha yakından tanıyalım.

Bülent İNAL (II. Abdülhamid)

Payitaht Abdülhamid dizisinde 2.Abdülhamid ‘i canlandıran Bülent İnal, 19 Mayıs 1973 Şanlıurfa Hilvan doğumludur. 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı mezunudur. 2011 yılında Melis Tüysüz ile evlenmiş olup, Çınar İnal isminde bir oğlu vardır. Kurşun Yarası, Bir Aşk Hikayesi, Ihlamurlar Altında, Cenneti Beklerken, Bu Kalp Seni Unutur Mu, Karayılan, Bitmeyen Şarkı, Bir Çocuk Sevdimi, Tatar Ramazan, Urfalıyam Ezelden, Babam ve Ailesi, Son destan, ve Payitaht Abdülhamid gibi dizilerde rol almıştır. Payitaht Abdülhadid Bülent İNAL kimdir, nereli, dizileri, instagram hesabı ve daha dazlasını okumak için tıklayın…

Bülent İnal

 

Bahadır YENİŞEHİRLİOĞLU (Tahsin Paşa)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Tahsin Paşa ‘yı canlandıran Bahadır Yenişehirlioğlu, 1962 Akhisar doğumludur. Usta oyuncu evli ve iki çocuk babasıdır. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Sevda Kuşun Kanadında (2016) ve Payitaht Abdülhamid (2017) dizileri ile Direniş Karatay (2018) ve Mahsusa: Yüzyıllık Mühür (2018) filmlerinde rol almıştır. Roman yazarlığının yanında Diriliş Postası gazetesi ve Cins dergisinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Yazar, hukukçu, sinema ve dizi oyuncusu olan Bahadır Yenişehirlioğlu’nun Büyük Dedesi Türkiye Cumhuriyetinin ilk İzmir Valisi ve Belediye Başkanıdır.

Bahadır Yenişehirlioğlu

 

Özlem CONKER (Bidar Kadın Efendi)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Bidar Kadın Efendi ‘yi canlandıran Özlem Conker, 1 Temmuz 1973 Ankara doğumludur. Güzel oyuncu Yengeç burcudur. Hollanda’da üniversitede Opleidingscentrum Speciale Onderwijszorg eğitimi almıştır. Bizim Ev, Karagül, Canan, Aşk ve Ceza, Bahar Dalları, Çapkın, Kınalı Kar, Aynalı Tahir ve Payitaht Abdülhamid gibi bir çok projede ve dizide yer almıştır. 1,73 metre boyunda ve 56 kilodur.

Özlem Conker

 

Hakan BOYAV (Mahmud Paşa)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Mahmud Paşa ‘yı canlandıran Özlem Conker, 10 Ocak 1964 İzmir Ödemiş doğumludur. Usta oyuncu Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur. Ankara Devlet Tiyatrosunun kadrolu sanatçısıdır. Profesyonel karikatür sanatçısıdır. Asmalı Konak, Hırsız Polis, Gece Gündüz, Hanımın Çiftliği, Kurtlar Vadisi Pusu ve Payitaht Abdülhamid gibi bir çok dizide yer almıştır.

Hakan Boyav

 

Can SİPAHİ (Şehzade Abdülkadir)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Şehzade Abdülkadir ‘i canlandıran Can Sipahi, 20 Ocak 1988 İstanbul doğumlu olup, Kova burcudur. Sabancı Üniversitesi Üretim Sistemleri Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra Bahçeşehir Üniversitesi Oyunculuk Bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Ah Kalbim, Öğretmen Kemal, Yıldız Masalı, İntikam, Güneşi Beklerken, Beni Sen Anlat, Çekmeköy Underground, Aşk Yeniden, Kötü Çocuk, Payitaht Abdülhamid dizi ve filmlerinde rol almıştır. 1,78 metre boyunda ve 73 kilodur.

Can Sipahi

 

Selen ÖZTÜRK (Seniha Sultan)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Seniha Sultan‘ı canlandıran Selen Öztürk, 23 Temmuz 1980 İzmir doğumlu olup, Aslan burcudur. Annesi Kıbrıs’lı, babası Uşak’lıdır. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarından mezun olmuştur. Tiyatro Kedi, Tiyatro Oyun Evi, Oyun Atölyesi tiyatro oyunları ve “Çilek” filmi ile Benim Adım Gültepe (Meziyet), Hatırla Gönül (Figen), Muhteşem Yüzyıl (Gülfem Hatun) ve  Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol almıştır. 1,70 metre boyunda ve 57 kilodur.

Selen ÖZTÜRK

 

Güven Kıraç (Vambery)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Vambery‘yi canlandıran Güven Kıraç, 5 Nisan 1968 İstanbul doğumlu olup, Koç burcudur. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. 1997 yılında “Masumiyet” adlı filmde Yusuf karakteriyle, ÇASOD, MGD ve İsrail Uluslararası Film Festivali’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ve 1999 yılında “Salkım Hanım’ın Taneleri” adlı filmle 19. İstanbul Film Festivali’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödüllerini kazandı. Gemide, Laleli’de Bir Azize, Yeditepe İstanbul, Abdülhamit Düşerken, Duvara Karşı, Gönül Yarası, Takva, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?, Kebab Connection ve Sınav adlı filmler ile Evimiz Olacak Mı, Hayat Bağları, Familya, Dudullu Postası ve  Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol almıştır. 1,65 metre boyunda ve 73 kilodur.

Güven Kıraç

 

Gürkan UYGUN (Halil Halid)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Halil Halid‘i canlandıran Gürkan Uygun, 27 Mayıs 1974 Sakarya doğumlu olup, İkizler burcudur. Aslen Ordulu olup, Gürcü kökenlidir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunudur. Tatlı Kaçıklar, Böyle Mi Olacaktı, Yedi Numara, Deli Yürek, Şapkadan Babam Çıktı, Kurtlar Vadisi Pusu (Memati), Muhteşem Yüzyıl (imar Sinan) ve  Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol almıştır. 1,80 metre boyunda ve 75 kilodur. Göz rengi Yeşil’dir.

Gürkan UYGUN

 

Ali Nuri TÜRKOĞLU (Emanuel Karasu)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karasu‘yu canlandıran Özlem Conker, 21 Kasım 1974 İstanbul doğumlu olup, Akrep burcudur. Aslen Konya’lıdır. Fantezi müziğinin ünlü seslerinden Nadide Sultan’ın abisidir. Kuruntu Ailesi, Mahallenin Muhtarları, Hemşerim, Sıcak Saatler, Eyvah Kızım Büyüdü, Çifte Bela, Koçum Benim, Aşk Olsun, Haziran Gecesi, İyi ki Varsın, Vazgeç Gönlüm, Firar ve  Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol almıştır. 15 Temmuz 2016’da gerçekleşen darbe girişiminde yaralı bir askeri tedavi için hastaneye yetiştirmeye çalışırken fotoğraflanmıştır.

Ali Nuri TÜRKOĞLU

 

Duygu GÜRCAN (Naime Sultan)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Naime Sultan‘ı canlandıran Duygu Gürcan, 24 Eylül 1989 İstanbul doğumlu olup, Terazi burcudur. Süleyman Demirel Üniversitesi oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. Payitaht Abdülhamid ve Sevda Kuşun Kanadında dizilerinde rol almıştır. 1,62 metre boyunda ve 55 kilodur. Göz rengi kahverengidir.

Duygu GÜRCAN

 

Yusuf AYTEKİN (Söğütlü Osman)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Söğütlü Osman‘ı canlandıran Yusuf Aytekin, 31 Mayıs 1990 Ankara doğumlu olup, İkizler burcudur. Kocaeli Üniversitesi Dış Ticaret ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun olmuştur. Yenilmez Sanat Merkezinde Oyunculuk eğitimi almıştır. En Uzun Yüzyıl, İrtibatı Koparmayalım, Pinhan ve Sevdam Gözlerinde Kaldı, Direniş Karatay ve  Payitaht Abdülhamid dizi ve filmlerinde rol almıştır. 1,76 metre boyunda ve 72 kilodur. Göz rengi kahverengidir.

Yusuf AYTEKİN

 

Kaan TURGUT (Prens Sabahaddin)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Prens Sabahaddin‘i canlandıran Kaan Turgut, 19 Ağustos 1985 İzmir doğumlu olup, Aslan burcudur. Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. Mahrumlar, Kiralık Aşk, Günebakan, Aşkın Kanunu, Merhamet, Mazi Kalbimde Yaradır, Küçük Sırlar, Elveda Rumeli ve  Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol almıştır. 1,82 metre boyunda ve 72 kilodur.

Kaan Turgut

 

Zeynep ÖZAN ( Zülfet Kalfa)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Zülfat Kalfa‘yı canlandıran Zeynep Özan, 26 Ekim 1980 İstanbul doğumlu olup, Akrep burcudur. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde çalışmalar yapan Zeynep Özkan; Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Hoşu’nun Utancı, Oyunun Oyunu, Karar Kimin, Ayrılık, Godot’yu Beklerken, Irk Bitig, Yolcu, Derviş ve Ölüm, Resimli Osmanlı Tarihi, Dişi Horoz, Yedi Köyün Yargıcı, Kel Şarkıcı, Kıl Çadırlarının Düşü, V. Frank ve Keşanlı Ali Destanı gibi tiyatro oyunları ile Payitaht Abdülhamid dizisinde rol almıştır. Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülüne layık görüldü. Göz rengi kahverengidir.

Zeynep Özan

 

Ercüment FİDAN (Lord William)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Lord William‘ı canlandıran Ercüment Fidan, 16 Ağustos 1974 İstanbul doğumlu olup, Aslan burcudur. Annesi Kıbrıs’lı, babası Uşak’lıdır. Halkla ilişkiler Bölümünden mezun olmuştur. Hayat Bağları, Tatlı Hayat, Ekmek Tenkesi, Romantik, Güzel Çirkin, Benim için üzülme, Arka sokaklar, Güzelköylü, Filinta, Beyazkaranfil, Kurtlar Vadisi, Poyraz Karayel, Savaşçı ve  Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol almıştır. 1,87 metre boyunda ve 79 kilodur. Göz rengi kahverengidir.

Ercument Fidan

 

İlker KIZMAZ (Şehzade Mehmed Selim Efendi)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Şehzade Mehmed Selim Efendi‘yi canlandıran İlker Kızmaz, 9 Eylül 1975 İzmir doğumlu olup, Başak burcudur. Ekol Drama Sanatevi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde oyunculuk eğitimi aldı. Nefes: Vatan Sağolsun, Bilinmeyen Yaşın Yorgunu, Açlığa Doymak, Cennetten Kovulmak, Mahmut İle Meryem ve Çanakkale 1915 filmleri ile Aslı ile Kerem, Sırlar Dünyası, Yeter Anne, Cennet Mahallesi, Duvar, Aşk-ı Memnu, Güneydoğudan Öyküler Önce Vatan, Sırat, Kurt Kanunu, Yol Ayrımı, Şubat, Benim Adım Gültepe, Yedi Güzel Adam ve  Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol almıştır. 1,80 metre boyunda ve 78 kilodur.

İlker KIZMAZ

 

Latif KORU (Zühtü Paşa)

Payitaht Abdülhamid dizisinde EZühtü Paşa‘yı canlandıran Latif Korku, Ankara doğumludur. Seksenler, Gecekondu, Mükemmel Çift, Ceza Mahkemesi ve  Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol almıştır. 1,90 metre boyunda ve 89 kilodur. Göz rengi Ela’dır.

Latif Koru

 

Mehmet Sabri ARAFATOĞLU (Şeyhülislam)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Şeyhülislam‘ı canlandıran Mehmet Sabri Arafatoğlu, 30 Mayıs 1968 Ankara doğumlu olup, İkizler burcudur. Ankara Üniversitesi İşletme Fakültesinde okumuştur. Şimdiye dek Bizim Evin Halleri, Yuvadan Bir Kuş
Uçtu, Ablam Böyle İstedi, Aşk Buraya Uğramıyor, Düşman Kızı, Kod Adı, Ustalar Alimler ve Sultanlar ve  Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol almıştır. 1,80 metre boyunda ve 78 kilodur.

Mehmet Sabri ARAFATOĞLU

 

Başak DAŞMAN (Şivenaz Hatun)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Şivenaz Hatun‘u canlandıran Başak Daşman, 10 Nisan 1981 İstanbul doğumlu olup, Koç burcudur. Babası Arnavut, annesi Selanik göçmenidir. 16 yaşındayken babasını kaybetti. Mimar Sinan Üniversitesinde Sanat Tarihi bölümünden mezun olmuştur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Oyunculuk eğitimi almıştır. Oflu Hoca’nın Şifresi, Oflu Hoca’nın Şifresi 2, Yav He He, Tehlikeyle Flört, Son Takla, Dün Bugün Yarın, Cast-ı Olanmı Var, Alala, Son İstasyon, İş Arıyoruz filmleri ile Rüzgarın Kalbi, Kara Ekmek, Çiçek, İntikam, Son, Gün Akşam Oldu, Bahar Dalları, Parmaklıklar Ardında, Pertev Bey’in Üç Kızı, Doktorlar, Yanık Koza, Ahududu, Çemberimde Gül Oya, Avrupa Yakası, Asmalı Konak, Benimle Evlenir Misin, Üzgünüm Leyla, Bana Şans Dile, Yılan Hikayesi, Kıvılcım, Şaşıfelek Çıkmazı ve  Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol almıştır. 1,65 metre boyunda ve 53 kilodur. Göz rengi Yeşil’dir. Payitaht Abdülhadid Başak DAŞMAN kimdir, nereli, dizileri, instagram hesabı ve daha dazlasını okumak için tıklayın…

Başak Daşman

 

Tolga ÖZTÜRK (Ahmet Tevfik Paşa)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Ahmet Vefik Paşa‘yı canlandıran Tolga Öztürk, 11 Mayıs 1978 İstanbul doğumlu olup, Boğa burcudur. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. Abuzer Kadayıf, Şöhret Tutkusu, İki Kardeş Bir İstanbul, Büyük Günah filmleri ile Aynalı Tahir, Küçük İbo, Sırlar Dünyası / Sır Kapısı, Büyük Buluşma, Haziran Gecesi, Kalp Gözü, Zümrüt, Beşinci Boyut, Gümüş, Arka Sokaklar, Doktorlar, Kaybolan Yıllar, Yanlış Zaman Yolcuları, Aşk-ı Memnu, Dantel, Doludizgin Yıllar, Muhteşem Yüzyıl: Kösem, Hayat Sevince Güzel ve  Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol almıştır. 1,85 metre boyunda ve 77 kilodur.

Tolga Öztürk

 

Erdem ERGÜNEY (Tatar)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Tatar‘ı canlandıran Erdem Ergüney, 2 Ekim 1970 Denizli doğumlu olup, Terazi burcudur. 1992-1996 yılında istanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde okudu. 1996 yılında İngiltere’ de West Yorkshire Playhouse – Vainty Fair adlı oyunu oynadı. 1998 yılında Londra’da National Theatre’da “The Invention Of Love” adlı oyunun provalarına üç ay süre ile gözlemci olarak katıldı. 1998 – 2000 yılları arasında Dormen Tiyatrosu’ nda oyunculuk yaptı. 2005 – 2012 yılları arasında Pana Film’ de Cast direktörlüğü yaptı. O Şimdi Asker ve Misafir filmleri ile Gülşen Abi, Tatlı Kaçıklar, Yılan Hikayesi, Karanlıkta Koşanlar, Kurtlar Vadisi Pusu (Deli Hikmet), Beyaz Karanfil ve  Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol almıştır.

Erdem Ergüney

 

Tolga YETER (Refik Paşa)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Refik Paşa‘yı canlandıran Tolga Yeter, 4 Nisan 1978 doğumlu olup, Koç burcudur. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği ve Yeditepe Üniversitesi G.S.F Tiyatro Bölümü mezunudur. Dokuz Eylül Üniversitesi G.S.F Sahne Sanatları Yüksek Lisans yapmıştır. Arka Sokaklar, Gişe Memuru ve  Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol almıştır.

Tolga Yeter

 

Alper ATAK  (Holo Paşa)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Holo Paşa‘yı canlandıran Alper Atak, 1972 Adana doğumludur. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Günümüzde İstanbul Şehir Tiyatroları bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. San Francisco State University theatre Department Master Acting eğitimini kazanan ilk Türk oyuncudur ve 8 aylık İleri Oyunculuk eğitimi almıştır. 2019 yılında Game of Thrones’ın sinema filminin oyuncu kadrosuna çağrılmıştır. Diriliş Ertuğrul ve  Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol almıştır.

Alper ATAK

 

Volkan UYGUN (Garo)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Garo‘yu canlandıran Volkan Uygun, 8 Ocak 1982 Kocaeli doğumlu olup, Oğlak burcudur. Gürkan Uygun’un (Halil Halid) kardeşidir. Kurtlar Vadisi Pusu, Söz, Şahsiyet ve  Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol almıştır. 1,80 metre boyunda ve 74 kilodur. Göz rengi Yeşil’dir.

Volkan UYGUN

 

Yusuf EKER (Yusuf Eker)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Yusuf Eker‘i canlandıran Yusuf Eker, Ses sanatçısı ve oyuncu. Filinta ve  Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol almıştır.

Yusuf EKER

 

Salman ATAŞ (Kaşgarlı Nadir Bey)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Kaşgarlı Nadir Bey‘i canlandıran Salman Ataş, 1969 Almanya doğumludur. 13 yaşında Almanya’da “wing tsun” dövüş sanatıyla ilgilenmeye başladı. ilk olarak Payitaht Abdülhamid dizisinde rol almıştır.

Salman ATAŞ

 

Necib KARAKAYA (Muallim İsmail Hakkı Efendi)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Muallim İsmail Hakkı Efendi‘yu canlandıran Necib KARAKAYA, 1976 yılında Kayseri’de doğdu. TV Programcısı, Aktör, Ses Sanatçısı ve Bestekar olan oyuncu Payitaht Abdülhamid dizisinde rol aldı.

Necib KARAKAYA

 

Cem URAS (Rus Sefir)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Rus Sefir‘i canlandıran Cem Uras, 14 Aralık 1972 İstanbul doğumlu olup, Yay burcudur. Marmara Üniversitesi Türk Dili Ve Edebiyatı Bölümünden mezun olmuştur. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde Oyunculuk eğitimi almıştır. Ferih Egemen Emek Ödülüne (Atatürk ve Çocuk) layık görülmüştür. Çiçek Taksi, Aşkın Dağlarda Gezer, Yüzleşme, Yeni Hayat, Sırlar Dünyası / Sır Kapısı, Melek, Aşkın Mucizeleri, Yusuf Yüzlü, Emret Komutanım, Müjgan, Son Yüzleşme, Arka Sıradakiler, Gece Gündüz, İnsan Aldandı, Ayas, Şahin Tepesi ve  Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol almıştır. Göz rengi Yeşil’dir.

Cem Uras

 

Serdar DENİZ (Edward Jorris)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Edward Jorris‘i canlandıran Serdar Deniz, 18 Nisan 1969 Ankara doğumlu olup, Koç burcudur. Linsburg Üniversitesi “Theater der Killer” adlı Alman konservatuvarından mezun olmuştur. Şöhret Okulu, Kurtlar Vadisi Pusu, Bendeniz Aysel, Gurbet Kadını, Hürrem Sultan, Diriliş:Ertuğrul  ve  Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol almıştır. 1,79 metre boyunda ve 77 kilodur.

Serdar Deniz

 

Ece İRTEM (Robina Fain)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Robina Fain‘i canlandıran Ece Irtem, 5 Ocan 1991 Sivas doğumlu olup, Oğlak burcudur. Yaşar üniversitesi Müzik Bölümü Opera Şan Ana Sanat Dalından mezun olmuştur. Kaçak Gelinler dizisi ile olmuştur. Ece İrtem daha sonra O Hayat Benim, Şeref Meselesi, Kertenkele Yeniden Doğuş, Yeni Gelin ve  Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol almıştır. 1,70 metre boyunda ve 53 kilodur. Göz rengi Kahverengi’dir. Payitaht Abdülhadid Ece Irtem kimdir, nereli, dizileri, instagram hesabı ve daha dazlasını okumak için tıklayın…

Ece İRTEM

 

Suavi EREN (Edmond Rothschild)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Edmond Rothschild‘u canlandıran Suavi Eren, 8 Ekim 1949 Bilecik doğumlu olup, Terazi burcudur. İstanbul Şehir Tiyatroları bünyesinde sana hayatında başlamıştır. Kara Melek (Orhan), İkinci Bahar (Murat’ın Babası), Fanatik (Nedim), Küçük Besleme (Rıfkı), Auf Achse (Rıza), Eurocops Jagt auf heisser klunher in basel, Grenz Übergang, Karakolda Ayna Var, Tuwas Kanahe (Samy), 90-60-90 (Ünsal), Aşkına Eşkiya (Dimitri), Vasiyet (İlhan Ağa), Bulutbey (Cemal), Canım Kocacığım (Eren), Sırlar Dünyası (Necmi), Estağfurullah Yokuşu (İhsan) Fırtına Hayatlar (Recep), Şubat Soğuğu (Mehmet Aziz Tarman), Beşinci Boyut (Yakup), Arka Sokaklar (Hakim), Kaybolan Yıllar (Bulgar Nikolay), Duvar (Nedim), Suç Dosyası (Numan), İpsiz Recep (Rahip), Geniş Aile (Poyraz), Hesaplaşma (İçişleri Bakanı), Huzur Sokağı (Necmettin), Korkma (Mithat Cemal), Filinta Bin Yılın Şafağında (Yüce Efendi Kenan Milos) ve  Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol almıştır. 1,78 metre boyunda ve 80 kilodur. Göz rengi Mavi’dir.

Suavi Eren

 

Berke ÜZREK (İşkodralı Celalettin Paşa)

Payitaht Abdülhamid dizisinde İşkodralı Celalettin Paşa‘yı canlandıran Berke Üzrek, 29 Eylül 1979 İstanbul doğumlu olup, Terazi burcudur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro eğitimi almıştır. Şişeler, Gurbetçiler, Beşibiryerde, Filler ve Çimen, Martılar ve İstanbul, Bana Şans Dile, Yeni Hayat, Estağfurullah Yokuşu, Ağa Kızı, Hırsız Var!, Tam Pansiyon, Çocuğun Var Derdin Var, Felek Ne Demek?, Sana Mecburum, Şöhret Okulu, Havalimanı / İyi Uçuşlar, Yalancı Romantik, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, Düşler ve Umutlar, Vatanım Sensin, Aliya ( Bakir İzetbegoviç), ve  Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol almıştır. 1,74 metre boyunda ve 79 kilodur. Göz rengi Yeşil’dir.

Berke ÜZREK

 

Selçuk KILIÇ (Lars)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Lars‘ı canlandıran Selçuk Kılıç, 3 Aralık 1983 Hollanda doğumlu olup, Yay burcudur. Amsterdam Acteur School Oyunculuk Eğitimi almıştır. Hangimiz Sevmedik, Bu Şehir Arkandan Gelecek, Kırgın Çiçekler, Eve Dönüş, Kertenkele, Hayat Şarkısı ve  Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol almıştır. 1,74 metre boyunda ve 69 kilodur. Göz rengi Kahverengi’dir.

Selçuk KILIÇ

 

Cem UÇAN (Ahmet Celalettin Paşa)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Ahmet Celalettin Paşa‘yı canlandıran Cem Uçan, 12 Ağustos 1976 İstanbul doğumlu olup, Aslan burcudur. Acayip Hikayeler, Bir Zamanlar Osmanlı, Kurt Kanunu, Diriliş: Ertuğrul ve ve  Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol almıştır. Payitaht Abdülhadid Cem Uçan kimdir, nereli, dizileri, instagram hesabı ve daha dazlasını okumak için tıklayın…

Cem UÇAN

 

Batın Deniz UÇAN (Ömer)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Ömer‘i canlandıran Batın Deniz Uçan, 1996 doğumludur. 188 cm boyunda ve 80 kilodur. Binicilik ve kick boks ile ilgilenmektedir. Filinta, Kurtlar Vadisi, Deliler filmi ve Payitaht Abdülhamit dizilerinde rol aldı. Payitaht Abdülhadid Başak DAŞMAN kimdir, nereli, dizileri, instagram hesabı ve daha dazlasını okumak için tıklayın…

Batın Deniz UÇAN

 

Alp AKAR (Şehzade Nureddin Efendi)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Şehzade Nureddin Efendi‘yi canlandıran Alp Akar, 27 şubat 2006 yılında İstanbul’da doğmuştur. Güldüy Güldüy Show programına katılarak kendisini tüm Türkiye’ye ispatlamış tiyatro yeteneği olanbir  oyuncudur. Canım Ailem, Ezel, Geniş Aile, Umutsuz Ev Kadınları, Hayat Dediğin, Vicdan, Kertenkele, Çifte Saadet, Bizim Hikaye ve  Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol almıştır. Payitaht Abdülhadid Alp Akar kimdir, nereli, dizileri, instagram hesabı ve daha dazlasını okumak için tıklayın…

Alp AKAR

 

Seher Devrim YAKUT (Cemile Sultan)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Cemile Sultan‘ı canlandıran Seher Devrim Yakut, 27 Mayıs 1968 Ankara doğumlu olup, İkizler burcudur. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümüden mezun olmuştur. 1994 ve 2003 yılları arasında Devlet Tiyatrosunda oyunculuk yapmıştır. Adana Devlet Tiyatrosu’nun kurucu üyelerindendir. Ankara Üniversitesinde öğretim görevlisidir. Hisarbuselik, Unutma Beni, Keşanlı Ali Destanı, Yeniden Başla, Annem Uyurken, Ben Onu Çok Sevdim, Vicdan, Analı Oğullu, Home Ofis, Kardeş Payı ve  Payitaht Abdülhamid dizilerinde rol almıştır. Payitaht Abdülhadid Seher Devrim Yakut kimdir, nereli, dizileri, instagram hesabı ve daha dazlasını okumak için tıklayın…

Seher Devrim YAKUT

 

Ceyhun Mengiroğlu (Mehmet)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Mehmet’i canlandıran Ceyhun Mengiroğlu, 5 Aralık 1986 yılında İstanbul Şişli doğumludur. Aslen Kastamonulu olan oyuncu annesinin kızlık soyadını kullanmaktadır. Gerçek soyadı Kebapçı ’dır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik mezunu olan oyuncunun babası dünya mutfağı konusunda ünlü bir şeftir. Turizm sektöründe babası gibi ilerlemek istemiş, bir süre otel işletmeciliği yapmıştır. Zaman içerisinde oyunculuğa merak salmıştır. Payitaht Abdülhadid Gülsim Ali İlhan kimdir, nereli, dizileri, instagram hesabı ve daha dazlasını okumak için tıklayın…

Payitaht Abdülhamid Ceyhun Mengiroğlu (Mehmet)

 

Gülsim Ali İlhan (Gülcemal)

Payitaht Abdülhamid dizisinde Gülcemal‘i canlandıran Gülsim Ali İlhan, Gülsim Ali olarak bildiğimiz oyuncunun tam adı Gülsim Ali İlhan ‘dır. 1995 Bulgaristan Rusçuk doğma büyüme olan güzel Türk kökenli bir ailenin kızı. Güzel oyuncunun ailesi hala Bulgaristan’da yaşıyor. İyi seviyede Türkçe konuşabilmenin yanında iyi derecede Bulgarca, Türkçe, İngilizce ve Japonca dillerini de bilmektedir. 2009 Super Model Ford Models Bulgaria Yarışmasında birinci oldu. 2012 yılında Hazal Kaya ‘nın oynadığı “Son Yaz Balkanlar 1912” dizisiyle oyunculuğa adım attı. Payitaht Abdülhadid Gülsim Ali İlhan kimdir, nereli, dizileri, instagram hesabı ve daha dazlasını okumak için tıklayın…

Payitaht Abdülhamid Gülsim Ali İlhan (Gülcemal)

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.