Payitaht, Diriliş ve Filinta Dizileri Hangi Ülkelere Satıldı Nerelerde İzleniyor

Açıkça söyleyebiliriz ki Trt1 artık bu işi kaliteli yapıyor. Son yıllarda hem milli manevi dizi olarak hem de geçmişimizi daha düzgün ifade eden diziler olarak ortaya çıkan yeni diziler gerçekten oldukça ilgi gördü sevildi ve tutuldu. Aldığı reytingler ile taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan Payitaht, Diriliş ve Filinta gibi diziler Türkiye dışında da ilgi görmeye başladı.

Payitaht Abdülhamit, Diriliş Ertuğrul ve Filinta gibi oldukça kaliteli dizilere imza atan Trt sonunda bu kalitenin meyvelerini yemeye başladı. Ülkemizdeki ciddi oranlı satış rakamları yakalayan dizi yapımcılarının yüzü daha çok gülmeye başladı. Aslında bir gerçek var ki her kaliteli iş maddi ve manevi olarak geri dönüyor yapımcılara..

Payitaht Abdülhamit, Diriliş Ertuğrul ve Filinta gibi tarihi dokunun hissedildiği dizilere yine müslüman dünyasından kardeş ülkeler alıcı oldu. Bu ülkelerin başında da Pakistan Ortadoğu ülkeleri ve Kuzey Afrika ülkeleri yer alıyor. Son yıllarda Pakistan ve Afganistan Türk dizilerine büyük ilgi gösteriyor.

Pakistan, bizim dizilerin ilgi gördüğü büyük bir pazar. TRT’ nin iyi reyting alan ve iş yapan üçlüsü ‘Payitaht Abdülhamid’, ‘Diriliş Ertuğrul’ ve ‘Filinta’ dizileri, Pakistan’ın en önemli sinema salonları sahibi Cinepax şirketine bağlı televizyon kanalı Starz Play ile anlaştı. Yani bu 3 dizi artık Pakistan’da gösterilecek..

Payitaht Abdülhamit, Diriliş Ertuğrul ve Filinta dizileri hangi ülkelere satıldı

Bu arada 3. sezonuna başlayan ‘Payitaht Abdülhamid’ dizisi de sadece pakistanda değil bir çok Avrupa ülkesinde de ilgi görmeye devam ediyor. Dizi son olarak Özbekistan ve Arnavutluk’a satıldı. Eğer talepler devam ederse dizilerin daha çok ülkeye satılması gündeme gelecek. Özellikle Payitaht Abdülhamit, Diriliş Ertuğrul ve Filinta Kuzey Afrika ülkelerinde de büyük ilgi görüyor..

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Payitaht, Diriliş ve Filinta Dizileri Hangi Ülkelere Satıldı Nerelerde İzleniyor (1 Yorum)

Eklenme Tarihi: 25 Ağustos 2018